Nazrál čas

Vzhledem k mezinárodní situaci a připravovanému vypnutí ekonomik jsem se rozhodl vyzvat občany, aby se co nejrychleji začali chovat sebezáchovně. Když se naše politická representace nehodlá k tomuto problému postavit čelem, musíme se postarat o soběstačnost jednotlivců sami. Buď každý sám za sebe nebo v malých kolektivech své rodiny a známých. Jde především o potravinovou soběstačnost a o finanční reservu, abychom příchozí náraz propadu ekonomik utlumili a nezůstali úplně bez potravin a financí.

Co se týče potravin, je třeba opustit „anglické trávníky“ a začít hospodařit na tom, co máme. Třeba v malém, ale aspoň něco. Ohledně financí je třeba mít hotovost pro případ, že se komerční banky dostanou do problémů. A to se dostanou, ať se nám to líbí nebo ne.

Ohledně problému financí se zastavím trochu podrobněji, abychom pochopili, proč máme mít hotovost.

Téma se stalo top v roce 2020 spolu s virovou a ekonomickou krizí. Každý den se v médiích objevovaly materiály o tom, že jedním z důležitých kanálů šíření nákazy jsou hotové peníze a že je třeba odmítat hotovost a přecházet na distanční metody plateb s použitím bezhotovostních peněz na bankovních účtech. Zároveň znovu ožili stoupenci soukromých digitálních peněz (kryptoměn).

Vlastníci peněz by měli všude nechat klesnout úrokové sazby pod nulu, ale nemohou to udělat, neboť by vyprovokovali hromadný úprk zákazníků z bank na cash, což by zbořilo bankovní systém. Zůstává nejradikálnější a krajně nebezpečný prostředek – zrušení hotových peněz rozhodnutím finančních úřadů. Čím je nahradit? Digitálními penězi centrální banky.

Bankovní svět stojí před volbou mezi špatným a úplně špatným: buď bankovní systém padne v důsledku úprku fyzických osob z komerčních bank nebo komerční banky odumřou v důsledku peněžní reformy – přechodu od hotových peněz k digitálním.

Problémem digitálních měn spočívá v tom, že někdy se jim říká virtuální peníze. Tento název přesně vystihuje jejich podstatu. Jsou virtuální, tedy fakticky neexistují. Občan do systému vloží podloženou nadhodnotu (která je kryta jeho prací a fakticky vyrobenou hodnotou – výrobkem) a je mu připsána hodnota, která nemá větší cenu než napsané číslo, se kterým navíc ještě může manipulovat kdokoliv na druhé straně zeměkoule, který ho upraví tak, aby mu vyšla rozvaha i výsledovka.

Z toho vyplývá i hysterie kolem virové epidemie. Ukazuje se, proč se tato akce rozjela a proč i naše representace udržuje hrozbu covidu 19 v mediálním a praktickém oběhu a to pod heslem: „Kdo se bojí, nezlobí.“ To vše nám ukazuje i další věc a totiž, že systém, na který jsme si zvykli – tedy liberální kapitalismus a jeho finanční soustavu, nejde reformovat.

To, co navrhujeme ohledně sebezáchovných akcí, není pochopitelně řešením. Jen nám to dává šanci na přežití v období zhroucení civilizačních nástrojů. Zbořit otrocký řád, který tu v různých podobách přetrvával tisíciletí, nebude jednoduché. Obtížnější bude nastartovat nový řád, ve kterém se jednotlivý člověk stane podílníkem na celospolečenském výdobytku a staneme se navzájem rovnocennými partnery i v sociální a společenské rovině.

Musíme dávat velký pozor, aby v nastalém zmatku a obrovském tlaku na každého z nás, nedošlo k našemu ještě horšímu zotročení.

 

JUDr. Karel Hais, I. místopředseda Aliance národních sil

 

 


 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil
0 0 hlasů
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Hana Lošanová
1. 8. 2020 20:40

Děkuji za leták,
postarám se, aby žil a letěl tam kde se uchytí a ponese ovoce, nebo alespoń květy či listy. Děkuji i za upozornění týkající se těch rezerv.