Tábor – volby 2022


PROČ KANDIDUJI DO MĚSTSKÉHO ZASTUPITELSTVA

MGR. MAREK ADAM

 

Vážení a milí spoluobčané,

nastávající období v našich životech bude jiné než všechna předchozí.

Přichází složité časy, které budou znamenat otřes v našem živobytí.

Do značné míry je tato situace zaviněna i tím, jakou vládu si lidé v posledních letech zvolili.

Mnoho problémů by vůbec nemuselo nastat, pokud by nám vládli lidé, pro něž by na prvním místě byl náš národní zájem.

V současnosti je situace bohužel taková, že Česká republika se ocitá v pozici kolonie a stává se „krmelcem“ cizích nadnárodních korporací.

Jistě se ptáte, jak celonárodní politika souvisí s každodenním fungováním v našem městě.

Centrální vládní politika (např, v oblasti daňové, energetické, sociální,…) se však velmi citelně promítá i do fungování regionální a lokální každodennosti našich životů.

Hodně věcí je možné ovlivnit tzv. zdola. Můžeme hodně věcí prosadit už na komunální úrovni.

Záleží jen na Vás, v jakém městě budete žít!

V Táboře již delší dobu chybí skutečná alternativa, která by zohledňovala sociální potřeby táborských obyvatel, a která by současně byla sociálně spravedlivá a motivační. Mnoho našich občanů je nuceno dojíždět za prací někam jinam. Velký počet místních občanů nenachází v Táboře podmínky pro svou profesní realizaci. Tato skutečnost nás štve a také dlouhodobě ponižuje obyvatele jinak malebného města s historickou tradicí. Táborští si zaslouží lepší hospodářskou politiku a více profesních šancí, a to nejen pro absolventy!

Víme, kde nás tzv. bota tlačí. Proto je nanejvýš důležité, abyste Vy, vážení voliči, přišli k volbám.

Naše kandidátka není postavena na rivalitě jednotlivých kandidátů, a proto nám nejvíce pomůžete tím, když zvolíte naši platformu jako celek.

Mnoho z našich lidí sami dobře znáte. Víte, co naši kandidáti dělají, jak pracují a jaké mají zásady. Z těchto důvodů Vám neslibujeme nemožné, ale, jak sami vidíte, neústupně bojujeme (a to již dlouhodobě) o to, aby se nám všem v Táboře žilo lépe.

Abychom např. neplatili předražené sumy za vodu, energie a různé uměle nadsazené poplatky.

Abychom byli soběstační a aby se každý občan cítil ve městě bezpečně.

 

Pokud nás chcete podpořit, pojďte do tohoto boje s námi! Pomůžete tím nám i sobě!

Přeji Vám šťastnou volbu při Vašem rozhodování o budoucnosti našeho krásného města!

 

Do Senátu ČR Vám osobně mohu doporučit jen jediného možného kandidáta, který bude pracovat pro blaho Vaše, a ostře půjde proti dosavadním rozkrádačům veřejných financí.

Tímto kandidátem je pro mě jediný nezávislý vlastenecký kandidát, který jde do politiky srdcem, a tím je pan JIŘÍ MACHAČ.

 

Srdečně

Mgr. Marek Adam

lídr platformy TÁBOR – NÁŠ DOMOV

 

VIDEO VIZITKA

 


Otázky a odpovědi pro Český rozhlas

Tábor

MGR. MAREK ADAM

TÁBOR – NÁŠ DOMOV

1) V Táboře, v historickém centru, ale i na sídlištích, je nedostatek parkovacích míst. Co byste navrhovali ke zlepšení situace?

VÝRAZNĚ ZVÝHODNIT CENY ZA JÍZDNÉ V MHD, VYBUDOVAT PARKOVACÍ MÍSTA V PODZEMNÍCH GARÁŽÍCH, V LETNÍCH MĚSÍCÍCH MOTIVOVAT CYKLISTY A PĚŠÍ CHODCE ZVELEBOVÁNÍM CYKLISTICKÝCH A PĚŠÍCH STEZEK

2) Jak podle vás město Tábor využívá svůj potenciál v cestovním ruchu? Lze něco udělat pro jeho zvýšení? Co konkrétně?

JE TŘEBA V OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU PODPOROVAT ZEJMÉNA DROBNÉ ŽIVNOSTNÍKY A MÍSTNÍ PRODEJCE A RESTAURATÉRY. CHRÁNIT ŽIVNOSTNÍKY A NEHÁZET JIM KLACKY POD NOHY! V MINULÝCH 2 LETECH JSME ZAŽILI PRAVÝ OPAK!!! 

DÁLE POVAŽUJI ZA NEZBYTNÉ SE VÍCE ZAMĚŘIT NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V CYKLOKROSU – TO SE V TÁBOŘE VŽDY VYDAŘILO A PŘILÁKALO ZAHRANIČNÍ TURISTY. NÁVŠTĚVNÍCI NAPŘ. Z BELGIE, KTEŘÍ SE SEM POTÉ PRAVIDELNĚ VRACEJÍ PŘI INDIVIDUÁLNÍCH VÝLETECH, MOHOU VÝZNAMNĚ POZVEDNOUT MÍSTNÍ CESTOVNÍ RUCH. 

NEJEN PRO ČESKÉ TURISTY JE NA MÍSTĚ VRÁTIT TÁBORSKÝM KULTURNÍM AKCÍM FOLKLÓRNĚ VLASTENECKÝ A VLASTIVĚDNĚ HISTORICKÝ ROZMĚR. 

3) Jak hodnotíte projekt nové městské čtvrtě Dvorce, která má vzniknout na místě bývalých kasáren? Co vše a za jakých podmínek má nabídnout?

MĚSTO MUSÍ MYSLET ZVLÁŠTĚ NA RODINY S DĚTMI (CENOVĚ DOSTUPNÉ „NETRŽNÍ“ BYDLENÍ, DĚTSKÁ HŘIŠTĚ), NA OSAMĚLÉ DŮCHODCE (MALOMETRÁŽNÍ BYTY) A NA NOVOMANŽELE PŘI TZV. STARTOVACÍCH BYTECH.

4) Jaké jsou podle vás tři nejdůležitější investiční priority ve městě?

  1. VÝSTAVBA STÁTNÍCH BYTŮ JAKO ALTERNATIVA K ČASTO NEFÉROVÉMU TRŽNÍMU PRONAJÍMÁNÍ OBYTNÝCH PROSTOR 
  2. VYBUDOVÁNÍ NOVÉ ZAHRÁDKÁŘSKÉ KOLONIE NA POZEMCÍCH MĚSTA SE TŘEMI TYPY CHAT (V JEDNOM TYPU CHATY MOŽNOST CELOROČNÍHO BYDLENÍ) 
  3. ZNOVUOBNOVENÍ MĚSTSKÉ TRŽNICE PRO LOKÁLNÍ FARMÁŘE A MÍSTNÍ ŘEMESLNÉ VÝROBCE (PŘ. ŘEMESLNÉ PEKAŘSTVÍ,  BIO PRODUKTY ATD.)

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Plakát ke stažení jako PDF.

 

ke stažení v PDF