Zemřel pan Miroslav Starý, vydavatel Severočeské pravdy

Čest jeho památce!

 

Pan Miroslav Starý byl zcela výjimečný člověk. Byl velmi vzdělaný, odvážný a zároveň laskavý, veselý, skromný a neokázalý. Měl velký novinářský dar, okořeněný jemným smyslem pro humor. Psal skvělé politické komentáře, a analýzy, zabýval se historií. Ale navíc – kromě svých literárních a politických talentů – uměl krásně zpívat (jeho hlas byl obdobou hlasu Karla Gotta) a také vystupoval s hudební skupinou na různých společenských akcích.

V roce 2015 jsem objevila internetový zpravodaj Severočeská pravda a byla jsem překvapena a nadšena jeho skvělým obsahem ‒ http://www.severoceskapravda.cz/. Kontaktovala jsem vydavatele – pana Miroslava Starého – a v podstatě ihned jsme se domluvili na spolupráci. Nadchl ho program ANS. Kromě provozování perfektních webových stránek vydával i zpravodajský měsíčník Severočeská pravda, který se stal postupně jakýmsi tiskovým orgánem ANS. Pan Miroslav Starý byl také zvoleným předsedou Rozhodčí komise ANS a předsedou krajského klubu ANS Liberec.

Pana Miroslava Starého jsem si velmi vážila a od počátku s ním konzultovala mnohé politické kroky ANS. Jeho odchod byl pro nás, kteří jsme ho znali, jako rána z čistého nebe. Jeho zkušenosti jsou nenahraditelné.

Z technických důvodů se nemohl zúčastnit přímého vysílání posledních loňských Aktuálních komentářů ANS dne 17. 12. 2020 (Zhodnocení roku 2020) na Svobodném vysílači https://www.svobodny-vysilac.cz/…is/, ale všem členům a sympatizantům adresoval toto své poselství:

Všem normálním a slušným lidem přejeme pohodové Vánoce ve společnosti jejich nejbližších a nejmilejších, protože to jsou ty nejkrásnější a nejvzácnější dárky, které nám Vánoce přinášejí. Nenechme si je vzít!

Do nového roku přejeme všem lidem, aby si lépe uvědomovali, kde je jejich domov, naše krásná zem, ve které žijí a chtějí žít dál svoje spokojené a důstojné životy. Lidem přejeme, aby si uvědomili, že jsou nejvyšší formou života pro schopnost používat vlastní hlavy a mozky, nenechali si tuto schopnost ničit televizními a dalšími elektronickými deformačními prostředky. A aby neztráceli možnosti normálního logického myšlení, schopnost hodnocení dějů a jevů a zachovali si rozum, který jsme si zvykli nazývat zdravým – selským.

Přejeme všem, aby nalézali dostatek sil a odhodlání své domovy a své životy bránit proti všem zločincům a zaprodancům, kteří by nám je chtěli brát. Aby měli dost sil stavět se proti psychickému násilí, nenechali se nikým zastrašovat. Aby společně odolávali všem formám násilí, včetně chemicko-biologického testovacího a vakcinačního teroru a aby se dokázali společnými silami zbavit jejich nositelů.

Vážený pane kolego Miroslave Starý, hovořím jménem všech členů ANS, kteří Vás znali a vysoce oceňovali Vaše schopnosti a znalosti, budete nám velmi chybět, měli jsme Vás moc rádi.

 
Vladimíra Vítová, předsedkyně ANS

Praha 8. 1. 2021

 
 


 
 
 

Autor příspěvku: ans

5 4 hlasů
Ohodnoťte článek
3 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Vladimír
Vladimír
11. 1. 2021 20:11

Pane Novotný,
znal jsem ho velmi krátce. Bohužel. Ale vím, že pro něj osobně byla neexistující lidská ubohost. Pro někoho je tahle neokázalá vznešenost naprosto nepochopitelná. Nesnažte se pochopit. Byl to skvělej chlap.

Václav
Václav
10. 1. 2021 18:04

Upřímnou soustrast celé rodině a přátelům. Vážený Pán mne zaujal na Petruškových vrších.

Hana Langrová
Hana Langrová
10. 1. 2021 11:26

Upřímnou soustrast celé rodině a přátelům.