Že by pro nedostatek nevolníků nebyl chřest?!

A co jahůdky k šampáňu…? A další ovoce a zelenina mírného pásma…? Kdo ví, co všechno má ráda šéfka Evropské komise Ursula von der Leyen, ale možná i proto se horšila na „potížisty“ z Východu, když v „hodnotách“ a „demokracii“ dosud málo zběhlé země začaly kvůli avizované pandemii zavírat hranice.

 

A kdo to teď má všechno sklízet…?!

Koneckonců i Velká Musultánie (dříve Británie) se stále počítá po odchodu z Frankogermánie za stoupence „hodnot“ a podobně jako v západní části Macromerklie i šéf vlády (porůznu) Spojeného království Boris Johnson jistě na okamžitou zotavenou bude potřebovat i nějaké ty vitamíny v přirozené, původní, ovocné či zeleninové podobě.

Jelikož si příroda ani Pánbůh poručit nedají, chřest už se dere ven z polí i zahrádek, podobně jahody a po celou vegetační dobu si budou různé druhy plodin předávat štafetový kolík žádaných doplňků nazdobených stolů.

A co teď, když to skutečně vypadá, že by se i rodilý Angličan nebo Skot musel kvůli zatrachtilému koronaviru znovu učit vytahovat stvol chřestu osobně ze země, případně by jich snad povytahoval za nevalnou úplatu povícero, aby zbylo i na sousedy? Nebo by si snad paní Macronová odskočila na zahrádku, aby mohla přinést velkému manželovi jahodu do šampaňského ve svých krásných, lepých, botoxových rtech?

Východní protektoráty si dovolily nejen úspěšněji potírat Covid-19 než jejich západní mentoři (jak neslušné!), ale dokonce zakazují svým občanům čářít po shengenském prostoru, aby nezavlékali nákazu zpět. A to znamená, že pracovití dělňasové najednou chybí na jinak štědře dotovaných – tím pádem konkurence zbavených – západních plantážích.

Je jistě dobře, že třeba český policajt v berlínských službách Jan Hamáček aspoň prosadil přeshraniční pohyb skvěle vzdělaného zdravotnického personálu, aby nebyla narušena zavedaná utíratelnost germánských zadnic. Ale co teď s tím zemědělstvím?

Možnost zapracování šestnáctiletých třicátníků z řad syrských lékařů paštunské nebo tádžické národnosti a právoplatných pobíratelů sociálních dávek pro tak podřadnou práci lze předem vyloučit. Jsou v Evropě s jiným zadáním. Budou mít plno práce s kulturním obohacováním a zvedáním porodnosti ďaurských ženštin. Nějaká motyka nebo košík na ovoce? Přece nelze tak flagrantně porušovat jejich lidská práva…!

 

Výjimka potvrzuje pravidlo, když řekne pan Hamáček…

A tak zkrátka uděláme nějaké ty hamáčkovské výjimky i pro další východní poddané! V tom určitě nebude problém, poněvadž jak paní von der Leyen, tak pan Johnson ovládají metodu politického marketingu ve stylu: „Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil“ mnohem lépe než Krasomilin taťka král v naší populární pohádce o Pyšné princezně. Třeba i třitisícešestsetosmkrát za den.

A juž letecké flotily krachujících aerolinek brázdí vzduch zatím aspoň směrem do Rumunska. Nějak se sice „zapomnělo“ aspoň na oko cosi dohodnout předem s rumunskou vládou, ale ono vlastně stačí jí to oznámit, podobně jako té české. Vždyť i tam jistě mají v čele své babiše a hamáčky, které je v případě nutnosti tak snadné zmáčknout za… . hm, za peníze třeba, že… A nebo za svetr…

Je docela nepředstavitelné, že v nejpostiženější evropské zemi Španělsku by snad místní obyvatelstvo v rámci prevence nákazy koronavirem vlastnoručně šilo účinné roušky, jako ti nepochopitelní Češi a Slováci. Je vyloučeno, že po tak ničivé pandémii by snad Španělé osobně žebříkovali okolo svých pomerančovníků a sklízeli úrodu, když jsou tam tak dobře zavedení gastarbereitři z Východu. Kdepak, pomáhat se jim musí! Vlastní vláda finančně, vlastní král Juan Carlos (Schwarzenbergův idol) už s tím vlastně začal. Poslal 60 000 000 dolarů své koronavirem strádající německé metrese příznačného jména Corrina zu Sayn-Wittgenstein. Och ta noblesa…!

A že by snad Italové nakonec shrbili svá záda na vinohradech, když tomu ve světě „hodnot“ úspěšně odvykli? Myslíte?

Nu, asi bude všeho i tak málo, menší kvality, zato však dražšího. A nejde jen o ovoce, poněvadž i největší světový vývozce obilí Rusko, oznámilo zákaz vývozu této strategické suroviny bez povolení vlády. My v Praze snad strach mít nemusíme. Cenné kontakty má na Rusi bývalý velvyslanec v Moskvě Petr Kolář a gauleiter Šestky Ondřej Kolář, diplomatického velikána a amerického agenta syn.

A kdyby snad přece něčeho pochybělo, můžeme se vždy dojíst praženými jablky na výtečném řepkovém oleji. V řepce jsme soběstační a jablek bude dost, protože Poláci ještě sběr ovoce nezapomněli a poradí si i když jim nepřijedou kozáčtí sběrači z Ukrajiny. Tož optimismus občané! A hlavy vzhůru…!!!

 

Svatopluk Otava, komentátor ANS

 

 


 

 

 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil