Zardi se, zpozdilá Čecho-Slávie, otčino zbabělých blbů!

PhDr. Jan Tesař

Dostal jsem text, který je níže, a připojuji svůj dovětek.

  1. My, Česko-Slovenský Bulletin EIT (Mezinárodní dohody pracujících), jsme od roku 1990 vydali a do Čechie a na Slovensko poslali postupně 148 sešitů, burcujících proti privatizaci ještě dříve, než začala.
  2. V roce 1990 přišel za mnou soudruh G. Phillippe z Lovaně, invalidní horník, který chtěl upozornit horníky z tehdejšího ostravsko-karvinského revíru, že jim česká vláda jako experta posílá téhož ničemu, který je proklínán ve stovkách belgických hornických rodin. On to chtěl Čechům říci a prosil mne, jak bych mu mohl pomoci. Bohužel jsem žádný způsob neviděl. Řekl, že nevadí, neboť prý horník s horníkem se domluví všude. Odjel a přesvědčoval spolek invalidních horníků v Ostravě.
  3. Brzy poté přijela do Paříže na mezinárodní setkání Odborářů proti privatizaci poprvé také česká výprava, nezvykle bohatá (utráceli peníze základních organizací ROH). Jako připravený překladatel ze slovanských jazyků jsem poprvé odmítl tlumočit, neboť jejich projev obviňoval nás „trockisty“, že se stavíme na odpor privatizaci, která prý přinese blahobyt pracujícím. Tak hrozně jsem se styděl, že pocházím z národa podrazáků. (Soudruhu Phillippovi napsal jsem potom nekrolog a chtěl bych zachovat jeho jméno v dějinách čs. dělnického hnutí.)
  4. Pokud se týče principu solidarity generací, na němž je založen každý z fungujících systémů národního pojištění, jeho základ býval zobrazován již v nejstarších čítankách: například muž dlabaje korýtko (tj. mísu) dědovi vysvětloval přihlížejícímu synkovi, že toto je věkovitý a provždy platný zákon, na němž stojí civilizace lidská. Najdete to v každé čítance, mizerové! Jaký ještě princip mají do zmršeného Česka chodit hlásat apoštolové, a jak dlouho ještě je budete vyhánět ze země a pak uctívat??!!
  5. „Zardi se, zpozdilá Čecho-Slávie, otčino zbabělých blbů!“ Jedině takto mohu k dvoustému výročí našeho obrození volat, mám-li komentovat každému evidentní skutečnosti!

 

Pozn. 1823 oficiální historik František Palacký se podílí na vzniku Časopisu českého muzea (ČČM)

PhDr. Jan Tesař je český esejista, historik, disident a prvosignatář Charty 77.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Tesa%C5%99

 

Bohužel smutná pravda. Teď si hrají na neviňátka.

Jana Lorencová – novinářka, jedná se o důchodcích taková je pravda

 

Vážení, vy, kteří neustále mluvíte o nějakém pofidérním šetření a myšlenkách na budoucí generaci – čtěte pozorně.

Až všichni ti, co zprivatizovali a vytunelovali národní podniky, vrátí všechno to, co za 30 let rozkradli, pak se můžeme bavit o nějaké budoucnosti!!! 

Až modří ptáci vrátí 300 miliard z podvodu LTO, 300 miliard z důchodového fondu, kterým si KLAUS a TOPOLÁNEK vylepšovali státní rozpočet!

Až bude vráceno 900 miliard z fondu národního majetku, které zmizely neznámo kam!

Až  Bakala vrátí 100 miliard za OKD!

Až Kočárník, Dlouhý vrátí 200 miliard za sanované banky a ODS a ČSSD vrátí zkorumpované stovky milionů, které jim vrazil do kapes BAKALA na předvolební akce !

Pak, teprve pak se můžeme bavit o budoucnosti!

Do té doby nepište nepravdy o předvolebním boji. Je to téma akorát pro – cetileté děti, kteří už neznají, co je to práce, co znamená denní vstávání ráno za plat, pro který většina z nich dnes ani nevstane z postele. To všechno podstoupili rodiče, aby se dnes mohli mladí flákat, protože práce již není povinností jako tenkrát! Jaká škoda!!  To všechno pramení z vaší neschopnosti něco pořádného dělat! A vy ostatní (dnes už důchodci) si uvědomte před volební urnou (při příštích volbách), že je to právě ODS, TOP 09 a PIRÁTI, kdo dneska veřejně prohlašují, že jsme na obtíž a brzdíme rozvoj naší vykradené, vytunelované vlasti! 

My jsme ti zatracování senioři, kteří jsme tuto zemi vybudovali a ti nynější politici ji zašantročili a zničili !!!

Taková je pravda !

 

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS