Zaměstnavatelé vyžadující testy páchají trestný čin

Vynucování znalosti výsledku testu po zaměstnanci ze strany zaměstnavatele je trestným činem vydírání.

 

Plošné testování zaměstnanců v ČR zůstává na bázi dobrovolnosti a požadavek výkonu testu na zaměstnanci je překážkou na straně zaměstnavatele! Ministr průmyslu však přesto vyhrožuje 50-tisícovou pokutou všem zaměstnancům, kteří odmítnou odběr DNA z nosní dutiny!

Výtěr zachycený na špejli je genetickým materiálem podléhajícím GDPR a rovněž lékařskému tajemství a výsledek testu je důvěrnou lékařskou zprávou!

 
Vyjádření advokátky Jany Zwyrtek Hamplové – ZDE
(po otevření klikněte na dokument pro zvětšení)

 
Další podrobnosti zde:Advokátní kancelář potvrdila…

 


 
 

Autor příspěvku: ans

3.8 4 hlasů
Ohodnoťte článek
19 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Robert
Robert
7. 3. 2021 17:38

Objednejte si samotesty ze slin schvalene MZCR
https://www.vmd-drogerie.cz/realy-tech-rapid-test-device-rychlotest-na-koronavirus-test-ze-slin-1-kus/

nebo

https://e-rouska.cz/collections/rychlotest-covid-19/products/jednorazovy-rychlotest-na-detekci-covid-19-ze-slin

postupujte takto:

Musíte se testovat, ale není předepsané čím se máte testovat.
Výše uvedené linky jsou na samotesty z slin schvalene MZCR.Každá firma musí vést seznamy testovaných a u každého doložit, že byl testován.
1) Kopii faktury odevdejte na firmě, aby měli doklad o pořízení testů k vaší osobě
2) Doma se otestujte
3) V práci nahlašte výsledek a odevzdejte použitý test

Bohužel jinak to zatím nepude, to je tím, že je tady tolik ovcí.

Pavlína Holopová
Pavlína Holopová
6. 3. 2021 0:51

Nechci být testována

Hana Posoldova
Hana Posoldova
5. 3. 2021 20:33

Dobry vecer, rovnez jsem v situaci, kde zamestnavatel vyviji tlak na nas zamestnance s tydenim testovanim. Rezolutne s tim nesouhlasim a prosom o pomoc, jak v teto situaci jednat, Dekuji

Milan
Milan
5. 3. 2021 18:09

Vydírání , zastrašování , diskreditace sociální jistoty. Nechceš test máš neomluvenou absenci .. nahlásí tě a dělají problémy na KHS s vydíráním pokutou 50 tisic kč … KDE to jsme .. moje tělo moje volba .. je jedna věc , druhá je neomluvená absence , vytýkací dopis paragraf a na pracák ! Viz obrázek continental barum – jedou vládní agendu !

Screenshot_2021-03-05-16-30-57-089_com.opera.browser.jpg
Karel
Karel
Odpovědět  Milan
5. 3. 2021 18:26

Naprosto v pořádku. Jak jinak dostat nemoc pod kontrolu, aby nebyla šířena. Můžete být rád, že po otestování víte, že nenakazíte kolegy, rodinu. Berte to pozitivně. Nikdo Vám neubližuje.
Pracovně-lékařskou prohlídku také absolvujete a nebráníte se.

Naposledy upraveno 2 let před uživatelem Karel
P.D.
P.D.
Odpovědět  Karel
5. 3. 2021 19:32

Pane Karle Vy jste typický český trouba, který je již médii zmanipulován. Nicméně, nejste sám, celkově je v naší koblihárně hotovo.

Milan
Milan
Odpovědět  Karel
5. 3. 2021 21:38

Není to spíš tak , že dojde k hromadným žalobám proti firmám kde lidé budou chtít náhradu škody a je jasné , že každá hromadná žaloba vyhraje:

  1. za vydírání
  2. za vynucování

Uvědomte si listina je nadřazená zákonu země je přijatá chartou v OSN naší zemí !!
Listiny základních práv a svobod, jak vyplývá z čl. 7 odst. 1 Listiny, nedotknutelnost osoby je zaručena. Ustanovení § 91 občanského zákoníku (o. z.) podobně stanoví, že člověk je nedotknutelný. Podle čl. 5 Úmluvy o lidských právech a biomedicíně a následně podle § 28 odst. 1 zákona o zdravotních službách se k zásahu do integrity člověka vyžaduje jeho svobodný a informovaný souhlas. ( bez vydírání a vynucování )
Vynucení můžete říct ne, vydírání vám ale nedá na výběr !
Pokud je však zaměstnanec nucen k tomu, aby nejprve někomu podepsal papír o svém souhlasu s testováním a se sdělením zaměstnavateli, jak výsledek dopadl, přičemž jinak zaměstnavatel vyhrožuje zaměstnanci neumožněním přístupu na pracoviště s tím, že nepřítomnost bude chápána jako překážka na straně zaměstnance, což bude znamenat absenci a hrozící vyhazov, potom se jedná zcela zjevně o vydírání zaměstnance ke zveřejnění své zdravotní dokumentace, tedy výsledku zdravotního testu.
česká vláda podezřelá, že se podílí na páchání organizované trestné činnosti, konkrétně organizované skupiny, která vydírá v podnicích nad 50 zaměstnanců občany k tomu, aby postupovali své zdravotní informace zaměstnavatelům.
Takže žádné od zaměstnavatele neomluvená absence ,ale obráceně
Lidé naučte se říct NE je to vaše zdraví, vaše volba.
Jde o předem připravené řízení strachem

ANS
ANS
Odpovědět  Karel
6. 3. 2021 15:19

Pane Karle, přestaňte tu psát ty svoje přihlouplé nesmysly a jděte na jiné stránky, kde vaše mainstreamové názory uvítají.Budete mezi svými.

Karel
Karel
5. 3. 2021 17:59

Vzhledem k tomu, že vyjádření advokátky je k povinnému OČKOVÁNÍ a ne k testování, je celý tento článek úplně o ničem!

ANS
ANS
Odpovědět  Karel
6. 3. 2021 15:17

To tedy rozhodně nemáte pravdu, protože princip je úplně stejný – nahraďte slovo testování (protože to je dle zákona odběr biologického materiálu – úplně stejně jako třeba ledviny) slovem vakcína a dejte mezi to rovnítko.

Jirka L
Jirka L
5. 3. 2021 12:04

Ano u nás ve firmě také zavedli testování jednou týdně.Pokud člověk odmítne má výpověd a není vpuštěn do práce.Až poté může řešit co dál…

Karel
Karel
Odpovědět  Jirka L
5. 3. 2021 18:02

Naprosto v pořádku. Jen nemá okamžitou výpověď, ale neomluvenou absenci.

Iva
Iva
Odpovědět  Karel
6. 3. 2021 20:44

pane Karle, vy jste skutečně beznadějný svědek kovidův – nebo troll

Eva
Eva
5. 3. 2021 11:42

Ve firmě, kde je zaměstnána moje dcera, je to obdobné. Na nástěnce mají vyvěšeno mimo jiné: Testy jsou povinné a nepřipouštím žádnou debatu o výjimkách. Nestrpím ve firmě nezodpovědná individua, která jsou nebezpečím pro ostatní. Toto je tučně vytištěno. Jedním slovem- fašizmus.

Karel
Karel
Odpovědět  Eva
5. 3. 2021 18:04

Naprosto v pořádku. Firma si musí hájit své zájmy. Pokud by nějaký nezodpovědný jedinec rozšiřoval nemoc po ostatních spoluzaměstnancích a firma přijde o zakázky, tak to asi nebude v pořádku, že?

Viktor Grna
Viktor Grna
5. 3. 2021 11:11

V naší firmě je test povinný každý týden od 12. 3.2021. V případě, že se testu nepodrobime jsme bez práce a ještě hrozí pokutou až 50.000 Kč. Můj názor? Tohle svinstvo nedotáhl k takové dokonalosti ani bývalý režim. Takže co s tím??

Karel
Karel
Odpovědět  Viktor Grna
5. 3. 2021 18:12

Naprosto v pořádku. Testem se prokáže, že nenakazíte další spoluzaměstnance. Nebuďte sebestředný sobec.

Martin
Martin
Odpovědět  Karel
7. 3. 2021 15:43

Karle, vy jste člověk bez duše, bez mysli, vědomí a svobodné vůle. Nemáte žádné povědomí o ceně života.Ta televize a masmédia, vás dočista zblbla. Zůstal z Vás jen skeptik.