Začínám tušit, proč musí být na horách všechno zavřené

Ano, skutečně se to už děje a majitele penzionů a hotelů v horských oblastech objíždí kupci. Už nás chtějí skoupit, okleštit, to už tady jednou bylo.

 

Začínám tušit, proč musí být na horách všechno zavřené. Včera jsem sledoval zasedání vlády o prodloužení nouzového stavu. Bylo to docela poučné. Mimo jiné jsem se dozvěděl, že prý už teď vlekaře objíždějí zahraniční kupci a tlačí na ně, aby jim prodali své horské areály, že jejich nabídka se už nebude opakovat, eventuálně že příště bude ještě nižší (obvyklá laciná obchodní taktika).

Jeví se zřejmé, že dojde k další vlně laciných výprodejů českého majetku a podniků do zahraničních rukou. Zdá se, že divoká privatizace v devadesátých letech na rozkradení ČR nestačila a že teď jde i o ten zbytek. Domnívám se ale, že ty hory v tom hrají ještě jinou roli. Působí totiž naprosto nevěrohodně argument, že na horách se lidi mohou od sebe nakazit, zatímco ve frontě na testy, kde se hloučkují a debatují nakažení i nenakažení lidé z širokého okolí na jedné hromadě, tak tam se podle vlády asi nakazit nemohou. Podivná logika.

Vypadá to spíš, že vleky stojí z důvodu účelové finanční likvidace majitelů horských areálů. A že tady nejde ani tak o vleky, jako o část našeho území, které pak bude v mnoha případech říkat pane nikoliv Čechům, ale Němcům. Naše hory jsou totiž většinou v pohraničí a přesně tam ten kovid momentálně prosperuje ze všech oblastí nejvíce. Je to jen náhoda, anebo se nám míní zpátky nasáčkovat Němci, skupujíc hektary zkrachovalých horských areálů v blízkosti státních hranic?

Bylo to jen nedopatření, že p. Havlíček, ministr průmyslu a obchodu, sliboval vlekařům otevřené sjezdovky, načež všichni zasněžovali, což jim způsobilo dnešní obrovské dluhy za elektřinu? Je to jen shoda okolností, že právě nyní Evropský parlament spekuluje nad zrušením Benešových dekretů a obdobných poválečných dekretů, které mají i Maďaři a Poláci?

Zdá se mi to, anebo je to jen další ukázka salámové metody? Není to jako s těma jezyňkama? Jen dva prstíčky tam strčíme a hned zase půjdeme…? No nevím. Zdá se mi ale, že se nám sem sudeťáci, které naši předkové z dobrého důvodu vyexpedovali dveřmi, začnou brzy vracet okny. Co si o tom myslíte?

Nakonec přidám vtip, který koluje po netu. Prý musíme mít zavřených 70% obchodů, abychom se pak všichni mohli potkat v těch zbylých 30%. No tak nevím, jestli i proto nemusíme mít ty zavřené sjezdovky. Aby nám nezbylo než zimu trávit doma nebo jen v těch několika málo otevřených obchodech, když všechno ostatní je zavřené. Jestli nám tu někdo vyrábí pandemii, dělá to opravdu dobře. Líp bych to nesvedl.

Mějte hezký a pohodový den.

 
Zdroj:http://infokuryr.cz/news.php?extend.32049.2

 


 
 

Autor příspěvku: ans

5 5 hlasů
Ohodnoťte článek
3 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Karel
Karel
10. 3. 2021 12:32

Článek je velice výstižný a logický. Za vším hledej prachy.

karel
karel
5. 3. 2021 7:53

Chtějí ty naše kouzelné Krušné hory, protože je v nich lithium – ze čtyř nalezišť na světě je nejbohatší. Je to strategická surovina do baterií (elektromobily!!!). Proto nás naši vládnoucí zaprodanci zadlužují a ještě si při tom nestydatě nahrabou. Kdybychom lithium na svém území těžili a zpracovávali, byla by práce pro naše lidi a pomohlo by to oddlužit celou zemi, ale vlastizrádci ve vládě to nejspíš vidí jinak – slouží však pánovi, který své sliby neplní – všechno jim sebere – čeká je pozice nejopovrhovanějších bytostí

Olga W.
Olga W.
4. 3. 2021 22:08

Úvaha je to velice dobrá. 👍👍👍👍