WEF se snaží „vypěstovat“ Herrenvolk miliardářů, tzv. panskou rasu.

 
 

Polský politolog a spisovatel prof. Adam Wielomski rozebírá myšlenkové pochody hlavního ideologa globalistů Yuvala Noaha Harariho.

Polský politolog a spisovatel prof. Adam Wielomski rozebírá myšlenkové pochody hlavního ideologa globalistů Yuvala Noaha Harariho. Wielomského vystoupení bylo součástí prezentace jeho knihy „Yuval Noah Harari hrobař lidství“, kterou před koncem loňského roku vydala nadace PRO VITA BONA. Kniha stojí určitě za přečtení, bohužel je pouze v polštině.

Komentář vydavatele knihy

Před našima očima, v různých médiích a na různých fórech, se Yuval Noah Harari stává autoritou „na všechno“. Jeho výroky jsou označovány jako brilantní, ať už se týkají pandemií, války na Ukrajině, globálního oteplování, agendy LGBT, náboženství nebo budoucnosti světa. Harariho knihy doporučují například Mark Zuckerberg a Bill Gates, premiér Mateusz Morawiecki si zase nenechal ujít příležitost, aby se s ním na akci Impact’22 vyfotografoval.

Podle našeho názoru Harari za tento velký úspěch nevděčí věcnému obsahu svých knih, ale naopak jeho absenci! Ve své trilogii vytvořil příběh, který působí jako mýtus pro svět po Velkém resetu. Je to mýtus 21. nebo dokonce 22. století. Mýtus, který má nahradit vše, co vytvořila řecká civilizace, římská civilizace a křesťanství a kterému mají lidé nekriticky věřit.

Takový mýtus potřebuje kasta miliardářů, která se snaží vytvořit společnost neschopnou vzpoury, už jen kvůli prohlubujícím se sociálním nerovnostem. Pokud lidé uvěří příběhu, který Harari sepsal, probudí se právě v takovém světě. Ve světě, v němž hrstka globálních korporátních vlastníků převezme kontrolu nejen nad veškerým majetkem a politickou mocí na planetě, ale také nad lidskými těly a myslí.

Akademici Harariho právem považují za diletanta, a proto ho ignorují. Podle našeho názoru je to velká chyba. Ani pohádky, které napsal hlavní ideolog třetí říše Alfred Rosenberg, autor knihy „Mýtus 20. století“, nebral nikdo vážně. Historikové filosofie knihu mezi válkami bojkotovali a dodnes o ní odmítají diskutovat. Přesto bylo ve jménu „příběhu“, jehož byl spoluautorem, zavražděno mnoho milionů lidí. Násilí předstírá vědeckost, a proto je třeba včas odhalit háv, do kterého se obléká jako mýtus vydávající se za vědu. Proto musela být konečně napsána kniha – první ve světové literatuře – která Harariho příběh seriózně rozebírá. Naším záměrem bylo ukázat, že ti, kdo ji prosazují, chtějí ve skutečnosti pohřbít lidský svět a uvést nás do éry vlády superbohatých nadlidí neboli „homo deus“. Není to pohádka, tohle se skutečně děje. Nepodceňujme Harariho a lidi, kteří za ním stojí, protože za svou pasivitu zaplatíme velmi vysokou cenu. Takoví lidé jsou totiž schopni nás zbavit i práva být člověkem.

 

Odkaz pro případné čtenáře

https://multibook.pl/…/Adam-Wielomski-Yuval-Noah…/12889

 

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS