Výročí 11. září 2001

11. září je spojováno především s pádem dvou budov (věží) Světového obchodního centra v New Yorku. Kdo se touto záležitostí zabýval podrobněji, ví, že zničených budov bylo více. Ale toto mnozí dodnes stále netuší a neví, kolik jich bylo.

Nejdůležitější budovy jsou tyto:

  1. severní věž Světového obchodního centra. Čas nárazu letadla 8:46 (let American Airlines 11).
  2. jižní věž Světového obchodního centra. Čas nárazu letadla 9:03 (let United Airlines 175).
  3. budova Pentagonu. Čas nárazu letadla 9:37 (let American Airlines 77).
  4. budova č. 7 Světového obchodního centra. Čas zhroucení 17:25

 
Pozn.: jen pro úplnost dodávám, že se uvádí, že byla k teroristickým útokům ukradena čtyři letadla. Tři narazila do budov a jedno se zřítilo u města Shanksville v Pensylvánii.

Nárazy letadel do prvních dvou budov (věží) jsou dobře zachyceny na videozáznamech. Všichni je znají z televize. Důvodem zřícení věží je udáván náraz letadel a následný požár.

Video nárazu letadla do budovy Pentagonu nebylo nikde prezentováno. Jsou k dohledání sekvence videí nárazu do budovy Pentagonu, ale prakticky není nic moc vidět. Oficiální příčinou zřícení části budovy je udáván náraz letadla.

Zřícení budovy č. 7 Světového obchodního centra, je zachyceno na videozáznamech. Jako důvod zřícení je udáván požár, který se měl na tuto budovu přenést z hořících věží Světového obchodního centra.

Oficiálně prezentovaná zdůvodnění a vysvětlení pádů budov mnozí považují za nedostatečné. Díky nezodpovězeným a dostatečně nevysvětelným otázkám se vyrojilo mnoho teorií. Mnohdy se těmto teoriím říká „konspirační„.

Především pro ty, kteří se nikdy s těmito konspiračními teoriemi nesetkali, přinášíme dvě videa, která jsou v rozporu s oficiálním vysvětlením. Nechť si divák po jejich shlédnutí vytvoří na tuto záležitost názor sám.

 

Velmi zajímavé video s tématikou budovy Pentagonu a věží Světového obchodního centra

https://youtu.be/cQsbXvihKsg

 

Video ke zřícení budovy č. 7 Světového obchodního centra
 

Závěrem je třeba vzpomenout památky všech, kteří zemřeli při tomto teroristickém činu – tj. nejen přímých obětí, ale též záchranářů, hasičů, policistů a mnohých dalších.
Je třeba připomenout památku i těch, kteří zahynuli v následných vojenských operacích, které byly důsledkem 11.září 2001. Zejména obětí z řad nevinných civilistů.

 


Pro vyváženost příspěvku cituji ze zdroje Wikipedie… (odkaz ZDE)

Wikipedie o 11.9.2001
Útoky z 11. září 2001 byly sérií koordinovaných teroristických útoků, které se uskutečnily 11. září 2001 ve Spojených státech amerických. Provedlo je 19 příslušníků militantní islamistické organizace al-Káida. Ti unesli čtyři letadla na komerčních linkách společností American Airlines a United Airlines. Dvě z nich, let American Airlines 11 a let United Airlines 175, narazila do věží Světového obchodního centra v New Yorku, zabila všechny lidi na palubě a další uvnitř budov. Obě zasažené budovy se následkem vzniklého požáru do dvou hodin zhroutily, zničily blízké stavby a další poškodily. Třetí letadlo narazilo do Pentagonu, sídla Ministerstva obrany USA poblíž hlavního města USA, Washingtonu, D.C. Čtvrtý letoun se zřítil po souboji mezi teroristy a pasažéry letadla u města Shanksville v Pensylvánii. Letadlo letělo na Washington, D.C. a spekuluje se, že mělo za cíl zasáhnout Bílý dům anebo americký Kapitol.


  
Ing.Jaroslav Drobný, místopředseda ANS
 
 


 
 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil