Voda může být o 15-40% levnější?

Dobrý den, 

 
Voda je pro stát tím, čím je krev pro člověka. Tato slova platí i i dnešní době, kdy bereme vodu jako samozřejmost a nevěnujeme ji pozornost stejně jako tomu kolik za ni platíme:
 
Ptáte se, lze toto napravit?
 
Ujišťuji vás, že lze! Tady máte důkaz z Francie, kde politici vodu přebírají do vlastní správy v mnoha městech.
Video
 
Priorita městských vodáren je:
  • obnova a rozvoj vodárenských sítí
  • ochrana životního prostředí
  • zdraví občanů a čistá voda
  • sociální smír a rozumná cena vody
  • obrana a bezpečnost státu
Nehoní zisky. Nemají důvod a ani povinnost financovat jachty magnátů či odvádět zisk z vodného a stočného do daňových rájů.
Politici jsou v postavení, kdy jako jediní mohou zjednat nápravu. Pracují lépe a rychleji, když jsou pod kontrolou veřejnosti. Co mohou politici pro nápravu udělat, popisujeme ZDE.
 
Proto, aby bylo jasné, co dělají a pro koho pracují, připravil Nadační fond PRAVDA O VODĚ dotaz na každého politika ve sněmovně, v senátu a ve vládě a žádá jejich osobní názor a odpověď na otázku:
Odpovědi zveřejníme, aby bylo jasno, co strany hlásají v programech a co jejich zástupci skutečně říkají a dělají. Především tím lidé dostanou jasnou odpověď na otázku KOHO VOLIT, KOHO NE.
„Kdo má mít v ČR v rukou vodu, vodárenskou infrastrukturu, provozování vodovodů a kanalizací a peněžní toky z vody, včetně zisků z vodného a stočného?“ 
Držte nám všem palce
 
Radek Novotný
spoluzakladatel Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ

Autor příspěvku: ANS