Vládnoucí garnitura se bojí nepříjemných dotazů – týkajících se covidu – jako čert kříže

Pane premiére, budete usilovat, aby do České republiky byly v budoucnu dodány i vakcíny Sputnik V?

 

Poslanec Miroslav Kavij poslal premiérovi dotaz, který mu Parlamentní listy odmítly zveřejnit na svých stránkách:

 

Ing. Andrej Babiš, předseda vlády ČR
nábřeží Edvarda Beneše 4
118 01 Praha 1 – Malá Strana
posta@vlada.cz

V Klatovech dne 28. prosince 2020

 

Vážený pane premiére,

dne 26. 12. 2020 jsem Vám prostřednictvím Parlamentních listů zaslal k zodpovězení dotaz týkající se dodání vakcín Sputnik V.

O den později ve večerních hodinách mi bohužel přišlo vyrozumění, že můj dotaz musel být moderátorem PL smazán, s uvedením možností, které mohly být důvodem tohoto rozhodnutí.

Vzhledem k tomu, že jsem nenašel žádný z uvedených důvodů k tomuto počínání ze strany Parlamentních listů, dovoluji si Vám můj dotaz k zodpovězení opětovně zaslat osobně.

Pro aktualizaci uvádím, že z médií byla veřejnost již seznámena s tím, že Vaše původní prohlášení ohledně zvláštního zmocněnce pro očkování bylo řečeno s nadsázkou.

Závěrem připojuji původní znění mého dotazu:

Nedávno jste se pasoval do další nové role – zvláštního zmocněnce pro očkování proti nemoci covid-19. Budete usilovat, aby do České republiky (stejně jako například do Maďarska) byly v budoucnu dodány i vakcíny Sputnik V, nebo budete nadále preferovat vládní rozhodnutí, která jsou politického, nikoliv odborného zájmu? Ztratila Česká republika možnost samostatného rozhodování i v této oblasti?

 

Za případnou odpověď děkuji.

S pozdravem

Miroslav Kavij

 

Odpověď Parlamentních listů na původní dotaz:

Vážený uživateli,

Váš dotaz Dodání vakcín Sputnik V na politika Andrej Babiš ze dne 26.12.2020 8:24:29, který jste zaslal prostřednictvím serveru ParlamentníListy.cz, bohužel musel být smazán moderátorem.

Důvodem smazání může být jednak neodůvodněnost dotazu (není v gesci tázaného odpovědět). Smyslem funkcionality dotazů je získat z odpovědí postoj politiků, či odůvodnění jejich rozhodnutí, vůči svým voličům. Dalším důvodem může být hromadné pokládání dotazů (tapetování). Posledním důvodem může být porušení Etického kodexu vkládání příspěvků, jehož dodržování Vámi bylo odsouhlaseno…

TIP: Politici mohou zodpovídat pouze smysluplné otázky, proto se nad formulací otázky zamyslete a položte ji politikovi, který má kompetenci Váš dotaz zodpovědět. Pokud máte ke konkrétním politikům přímou výzvu nebo chcete vyjadřovat své názory, zašlete je prosím, přímo na kontaktní e-maily uvedené v Profilech politiků (pro výzvy můžete využít například možnost založení petice zdarma na www.jednej.cz). Vaše další názory můžete také zaslat redakci. Pokud redakce uzná Vaše názory za vhodné ke zveřejnění, ráda tak učiní

 


 
 

Autor příspěvku: ans

5 3 hlasů
Ohodnoťte článek
6 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
qwertz
qwertz
1. 1. 2021 20:31

tomu se ani nechce věřit že tohle je v česku možný.proč se česko nebouří jako v roce 1989?

Richard
Richard
31. 12. 2020 14:19

Dobrý den z Moskvy, rád bych uvedl pro srovnání pár čerstvých údajů a myslím si, že je potřeba se nad nimi zamyslet. Nevěřím číslům, které Vám předkládají v ČR. Včera jsme se tedy dočetli o 16 329 pozitivních za 24 hodin. Moskva má o dva miliony více obyvatel, než celá ČR a číslo nakažených ze dne 30.12. je uváděno 5 100. V tomto čísle jsou zahrnuty i chřipky a jiná virová onemocnění. Včera jsem byl v obrovském nákupním centru, v restauracích byla hlava na hlavě, opravdu mnoho lidí. Zde není mimo škol od 6 – 11 stupně a vyšších uzavřeno nic. Restaurace, hotely, obchody, farmářské trhy, služby, vše normálně funguje bez omezení. Moskevské metro denně přepraví až 10 mil. cestujících, což je skoro celá Česká republika a dvě Slovenska. Mám tedy věřit tomu, že v ČR je skoro vše uzavřeno a máte 16 329 pozitivních a zde v Moskvě je otevřeno vše a máme 5 100 nakažených? Co tam teda děláte špatně? Poslední srovnání je v procentech a opět vypovídající.

ČR 10 500 000 obyvatel – 16 329 nakažených (0,1555%)

RF 140 000 000 obyvatel – 27 000 nakažených (0,0193%)

Uvedená čísla jsou z oficiálních zdrojů za posledních 24 hodin.

Každý sám si může udělat svůj názor, ale pro srovnání jsou důležitá data.

Petr
Petr
Odpovědět  Richard
31. 12. 2020 14:33

My si tu ta čísla cucáme z prstu, jak se nám hodí.

Richard
Richard
Odpovědět  Petr
31. 12. 2020 16:29

Já si to také myslím a když se blížil konec nouzového stavu, tak čísla vždy rostla. I kdyby chtěl někdo prověřit skutečnost a znát jména pozitivních daného dne, tak se vyrujuje s GDPR. Vše dopředu promyšleno, se vším se počítalo. Přál bych si do Nového roku 2021, aby lidé vyšli z ohrady, kde jsou jako ovce a začali používat mozky.

Richard
Richard
Odpovědět  ans
31. 12. 2020 22:30

Milá paní Vítová, samozřejmě ano. Za podobný text jsem byl zablokován na portále Seznam 7 dnů. Takže cenzoři blokují informace, aby lidé nazačali přemýšlet? Když zde v Moskvě vyprávím přátelům, co se děje v Česko-Slovensku, nechtějí uvěřit.