Vláda ČR ohrožuje Českou republiku a její obyvatele!

Aliance národních sil vyjadřuje zásadní nesouhlas s tím, že vláda ČR arogantně ignorovala jednání Rady bezpečnosti OSN, která se zabývala útokem Ukrajiny na civilní obyvatelstvo ruského města Belgorod, při kterém byly použity české raketomety RM – 70 Vampire. Omlouváme se všem civilistům, kterým naše zbraně ublížily bez ohledu na národnost.

OSN odsoudila raketový útok ukrajinských ozbrojených sil na Belgorod. Kancelář generálního tajemníka OSN sdělila, že raketové útoky ukrajinských ozbrojených sil jsou nepřijatelné a musí být odsouzeny. Dále OSN uvedla, že útoky proti civilistům a infrastruktuře jsou v rozporu s mezinárodním humanitárním právem.

Ruská strana požadovala přítomnost zástupce ČR na jednání Rady bezpečnosti, aby vysvětlil, proč česká vláda dodává munici, která zabíjí civilisty (30. prosince 2023 bylo v Belgorodě zabito 14 lidí, včetně tří dětí a při explozích bylo vážně zraněno 108 obyvatel, včetně pěti dětí.)

Naše vláda arogantně odmítla příležitost obhájit svůj postoj před celým světem na půdě Rady bezpečnosti OSN.  Pokud totiž kterýkoli stát dodává jedné ze stran konfliktu zbraně a munici, stává se přímým účastníkem konfliktu. Například Velká Británie i USA mají ve smlouvách, že jejich zbraně nesmí být použity na jiném území než ukrajinském a že nesmí být použity na civilní cíle! Jaké smlouvy ale podepsala naše vláda?

Česká vláda v čele s moravským premiérem Petrem Fialou, který obdržel ukrajinský řád Jaroslava Moudrého, s ministryní obrany Janou Černochovou, která obdržela ukrajinský řád kněžny Olgy, s ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou, který obdržel ukrajinský řád za zásluhy za podporu Ukrajiny, s ministrem zahraničních věcí Janem Lipavským, který obdržel ukrajinský řád za zásluhy za podporu Ukrajiny a náčelníkem GŠ Armády ČR Karlem Řehkou, který obdržel ukrajinský řád za zásluhy za podporu Ukrajiny, svým jednáním ohrožuje Českou republiku a její obyvatele!

Vláda České republiky nesmí jakýkoliv vojenský konflikt eskalovat vojenskými dodávkami, ale naopak se musí zasadit o jednání o ukončení konfliktu. 

 

Praha 2. ledna 2024                                                            

Vladimíra Vítová

předsedkyně Aliance národních sil

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS

5 2 hlasů
Ohodnoťte článek
4 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Milan
Milan
3. 1. 2024 17:06

To je škoda, tak i ANS je nevolitelná.. Taková rétorika „Česká vláda v čele s moravským premiérem“ není silná, ani národní, ani spojující – takže popírá název strany. A když to rozebereme přesně, tak není ani inteligentní. Pokud propagujete větší státní celky, jako je třeba Československo, pokud jste zásadně proti rozdělení Čech a Moravy, pak nechápu, proč se současně snažíte tyto národy ve své řeči rozdělovat? Každý psycholog poradí, jak nakládat s egem jednotlivce i národa. Toto vypíchnutí Moravy s negativní konotací spíše napovídá o Vašem zájmu národy rozdělit, resp. se Moravy zbavit, protože tím pak můžete mít v Čechách jistě lepší politiky a tyto moravské ať si nechají na Moravě. Vyznívá to nyní, že usilujete pouze o hlasy českého národa nikoli o hlasy všech národností žijících na územním celku České republiky. Osobně nepatřím k moravským patriotům, narodil jsem se v Čechách a také nostalgicky vzpomínám na ČSSR, ale jako člověk nyní pobývající na území Moravy a mající zde příbuzné mi nepřijde spravedlivé, logické, čestné ani inteligentní, házet odpovědnost za politickou reprezentaci pouze na Moravu, když přitom Čechů je více a tuto vládu se svými představiteli navolili zejména Pražáci.. Omlouvám se za tento komentář, nechci Vaší straně uškodit, naopak jsem patřil k Vašim potenciálním voličům a dlouhodobým příznivcům, ale tento Váš započatý trend je pro mě velmi odrazující. Jinak si Vaší snahy a práce moc Vážím, přeji jen úspěch a kéž by bylo více podobně smýšlejících lidí jako Vy a celá ANS.  

Alena Dohnalová
Alena Dohnalová
Odpovědět  Milan
4. 1. 2024 7:04

Dobrý den, děláte z komára velblouda a podstatu věci vůbec nezmiňujete. A proto jsme tam, kde jsme. 2/3 národa řeší hlouposti a slovíčkaření, ale podstatu nikoliv. Jsem z Moravy a vůbec se mě tohle vyjádření nijak nedotýká. Je s podivem, že vy z Čech toto řešíte. A pokud byste sledoval ANS, tak byste určitě pochopil, jak to ANS s celou naší zemí myslí. Napsat, že jsou nevolitelní kvůli hlouposti, kterou zde uvádíte, je nízké a primitivní. U voleb totiž nekupujete boty v marketu, kde si řeknete, že si je nekoupíte, protože růžovou nosí např. nějaký vámi neoblíbený herec, pžitom kvalitu obuvi v ten okamžik zcela minete. Váš komentář nijak nesouvisí s vyjádřením ANS k danému tématu a jeho podstatou. Vaše sdělení je natolik nepodstatné v souvislosti s vyjádřením ANS, že právě proto evokuje myšlenku, že chcete ANS cíleně poškodit, přitom v závěru píšete, že tomu tak není. Přeji vám pěkný den

Milan
Milan
Odpovědět  Alena Dohnalová
4. 1. 2024 12:22

Dobrý den,
děkuji za reakci i negativní hodnocení – palec dolů, ale moje reakce byla směřována primárně k autorce příspěvku. Reaguji tedy jednak ze slušnosti a pak v rámci dovysvětlení. Nevím, jestli hovoříte za ANS, ale podle obsahu usuzuji, že spíše nikoli. A pokud sledujete ANS resp. paní Vítovou poslední dobou, pak jste si podobně vymezujících postojů jistě všimla také. Protože mám ANS rád – sleduji intenzivně již od vzniku, ještě i za dob Karla Haise, jehož ztráta mě mrzela. Neméně mě nepotěšil odchod Marka Adama, což vnímám jako citelnou ztrátu pro ANS, ale jsem rád, že zůstal aktivní a že nezměnil stranu (nemyslím politickou, ale světonázorovou). Tento můj ojedinělý komentář jsem napsal jen proto, že mám ANS rád, paní Vítové si nesmírně vážím a věřím, že pokud se tento můj komentář k ní dostane, že jako vysoce inteligentní člověk bude vědět, proč jsem to napsal a co jsem tím chtěl sdělit.
K Vašemu komentáři – ano řeším pouze toto nadbytečné slovo v kontextu protimoravské rétoriky posledních měsíců, právě a pouze kvůli zvýšení volebního potenciálu ANS. Jinak s obsahem naprosto souhlasím, stejně jako prakticky se vším, co paní Vítová resp. ANS zastává. K ostatním útočným a osobním invektivám nemám potřebu vyjádření, jednak proto, že si nejsem jistý efektem a užitkem takové debaty, a jednak proto, že jsem to věcně shrnul v předchozím komentáři.
Ale přeci jen otázka pro Vás k zamyšlení – jak víte, že jsem z Čech?, vždyť píšu, že jsem se tam pouze narodil.. jak jsem tam žil dlouho?, – jak víte že nesleduji ANS, z čeho to plyne? (z toho, že čtu stránky ANS?) Nevolitelní jsem napsal v prvotním rozčilení, protože mě tento postoj mrzí a může to platit jen pro mě, mám na to přece právo si vybrat, nebo ne? Stále se domnívám, že ANS je volitelnější než 99 % politické scény tady. Vím, jak to s naší zemí myslí a právě proto je sleduji takovou dobu a proto jsem napsal předchozí komentář.
A jak jsem to již psal výše, kam jsem tento svůj pocit měl vyjádřit? Proč ne pod tento příspěvek, když právě zde se objevila opět nevhodná a podle mě nadbytečná narážka na Moravu? (pozn. nejsem pro odtržení nebo další dělení ČR). Pokud to kromě Vás kdokoli z ANS, zejména paní Vítová, vnímá jako snahu poškodit stranu, tak se upřímně omlouvám, skutečně to nebyl záměr, naopak byl to návrh na zlepšení. Můj předchozí komentář byl pro mě první, tento prosím považujte za poslední. Alespoň do nějaké změny, ve kterou velmi silně věřím a sám na svém místě o ni usiluji mmj. i mým předchozím příspěvkem. 

Jiří
Jiří
Odpovědět  Milan
14. 1. 2024 4:11

Vážený a milý pane Milane,

rozumím Vaší argumentaci, ale sám za sebe – i s přihlédnutím k osobní známosti s paní předsedkyní Vladimírou Vítovou – nevnímám její použití specifikujícího přívlastku pro premiéra („moravský“) jako generalizující, a již vůbec ne dehonestující..

Znám celou řadu charakterově pevných, čestných Moravanů, k nimž bohužel neosoudruh Petr Jidáš Fiala nepatří – k jeho krevní skupině však náleží i celá squadra českých či slovenských vlastizrádných Jidášů + Jidášek, pročež – a v tom s Vámi zcela souhlasím – rozhodně nelze klást rovnítko mezi národnostní příslušnost a politickou (či náboženskou) orientaci..

Přeji Vám vše dobré v požehnaném NR 2024 plném zdraví, úspěchů a rdosti (i z nich) + zejména pokrok na cestě sbližování všech našich vlasteneckých sil v jeden silný svazek (moravských ; – ) SVATOPLUKOVÝCH PRUTŮ, neboť platí:

BUĎ SE ZACHRÁNÍME VŠICHNI SPOLEČNĚ, NEBO VŮBEC ..

Ing. Jiří Pavel Pešek
pedagog, ex-diplomat + šéf Zahr. sekce KDU-ČSL v relativně slušné éře Josefa Luxe

Naposledy upraveno 4 měsíců před uživatelem Jiří