Viktor

Potřebujeme vlastence za premiéra! Někoho, kým je v Maďarsku Viktor Orbán!

Momentálně to však cestou čekání na parlamentní volby není možné. Náhrady v politickém spektru jednak nejsou, jednak je do nich ukrutně daleko. Nepodaří-li se parlamentní cestou svrhnout bandu mafiánů a hochštaplerů vyslovením nedůvěry vládě a nahradit korporátní kolaboranty na čas těmi opatrnějšími a mazanějšími, nastane asi doba temna.

Pracovat pro svou zemi je dle faráře totiž hřích.

Maďarský premiér není jmenován v úvodu tohoto článku jen tak zbůhdarma. Na rozdíl od toho česko-ukrajinského totiž „nevysílá signály“ jeho občanům, ale příkladně se o rozvoj své vlasti, která je podobně jako ta naše v tristní energetické situaci, stará. Zvláštní ovšem je, že i když výchozí situace Maďarska v energetické soběstačnosti je horší, než ta naše, dokázal Orbán téměř neuvěřitelné. Maďarsko následující zimy přečká, ačkoli házení klacků pod nohy ze stran Bruselu a Západu vůbec (kam se naše kolaborantské elity tak hrdě hlásí), je bezpočet.

V posledních dnech je Orbán hlavně našimi médii kritizován zejména za doplnění jediné atomové elektrárny v zemi o další samostatnou novou elektrárnu PAKS II, kterou postaví spolehlivý ruský gigant Rosatom.  Čím pokleslejší web, čím amatérštější pisálek, tím tragikomičtější výplod nakonec vznikne. Tak třeba v aktivistickém progermánském plátku FÓRUM 24 si na energetického experta svým nezaměnitelným vhledem zahrál jinak známý rusočechofob a zběhlý farář Jan Jandourek.

Jandourek líčí tento počin k záchraně maďarské energetiky jako „další kroky do ruského nevolnictví“. Všechno je mu trnem v oku. To, že na ruský atomový průmysl se zatím nevztahují nesmyslné sankce, fakt, že investici v hodnotě 12,5 miliardy euro bude kryta půjčkou od Ruska ve výši 10 miliónů euro, dokonce i skutečnost, že maďarský ministr zahraničí Péter Szijartó dostal od ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova Řád přátelství. Kterak „objektivně“ a zhola v duchu evropských hodnot píšící kněžík komentoval, že to bylo od reprezentanta země „zcela pochybné již před anexí Krymu v roce 2014“.

Soběstačnost je totiž „pochybná záležitost“…

Co měl tedy maďarský ministr od toho ruského dostat? Řád nepřátelství? Holubici krve? Řád svatého Bandery? Za to, že Maďarsko nyní bude moci být skutečně po této stránce samostatné a i de facto nezávislé? Za to, že se Maďaři nebudou muset doprošovat od sousedů elektřiny, poněvadž doposud ji asi kolem 30% dováží? Za to, že prakticky tak právě vláda Viktora Orbána diverzifikuje zdroje energie a nestane se tak skutečným nevolníkem Západu? No, tak to se věru ve světě starokatolických Jandourkových „hodnot“ neodpouští.

Expert FÓRA 24 též spekuluje, že takovýto podnik (stavba JE pozn. aut.) je vlastně pochybnou záležitostí, poněvadž je nakonec 2x až 3x dražší, než bylo původně plánováno a pouštět se do toho s Ruskem, „u kterého nevíme, v jakém stavu bude za rok, je opravdu odvaha“. No – pan Jandourek náleží jinému světu „hodnot“, tudíž nechápe, že existují i technologičtí obři, co postaví objednané za sjednanou cenu bez „víceprací“. Elektrárnu bude prostě stavět Rosatom, takže je jisto, že kromě případné inflační spirály nebude mít nic vliv na náklady. Jde totiž o jadernou elektrárnu, kterou staví firma, kde se drží slovo a ne o předražený kousek české dálnice, budovaný léta mezinárodními konsorcii všech typů a nejistých vlastnických vztahů, ovšem se zaručeně vlnitým výsledkem omezujícím dálniční rychlost na 60 km/h.

V jakém stavu se pak do roka bude nacházet Rusko je zbytečné spekulovat, vede se mu totiž ekonomicky i politicky dobře. V jakém stavu bude naše země, to je otázka, která kněžíka sice netrápí, ale občany by trápit měla!

Když bude zima, prostě se pomodlíme…, na pouti ve Vrběticích…

Ještěže prý u nás kdysi vypukla causa Vrbětice, lebedí si Honzík. Rusové tak byli vytlačeni zhola neférově ze soutěže o vybudování dalších bloků pro Českou republiku. No, má pravdu. Tzv. causa Vrbětice by se klidně mohla přejmenovat na causu Rosatom. Od počátku totiž šlo jen o to, jak Rusům znemožnit účast na velkém projektu za rozumnou cenu a s dobrým servisem.  A tak CIA pověřila Koudelkovy čučkaře slátáním pátého přes deváté a zakázka pro náš protektorát bude přiklepnuta Američanům.

Maďaři si v budoucnosti budou topit levným ruským plynem, nás budou hřát „hodnoty“ a svetry od Markéty. Maďaři budou svítit a zároveň se do krve nezadlužovat, ačkoli dosud musí elektřinu dovážet, protože mají maďarského premiéra. My budeme prodávat prstýnky a řetízky po předcích, (stejně nakonec patrně přijdeme i o střechy nad hlavou), protože máme ukrajinského premiéra.

Nechat se vyhladovět a umrznout jen tak, bez odporu, je ovšem odsouzeníhodné a národ, co si to nechá líbit, si to prostě zaslouží. I když má v záloze i odborníky, kteří by dnešní šílený svět uměli zavřít do snesitelných mantinelů. Takový český Orbán by se totiž klidně mohl(a) jmenovat – třeba Alena Vitásková.

 

Svatopluk Otava

Komentátor ANS

 

 

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS