VIDEO: O nutnosti vystoupení z EU a z NATO – program ANS

Krátké video s argumenty
 


  
  

Autor příspěvku: ans

5 2 hlasů
Ohodnoťte článek
2 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
CZK
CZK
29. 5. 2021 11:38

Často jsem si jenom tak v hlavě vytvářel takový scénář a zvažoval jsem, jak by to mohlo probíhat. S vystoupením z NATO nemám žádný problém, protože historicky nám smlouvy o vojenské pomoci byly k ničemu. Když nás bude chtít nějaká velmoc schlamstnout, tak to udělá. A se sousedy je dobré udržovat přátelské vztahy. Mimochodem – Němci prý mají takové přísloví, že „Čechy nelze vojensky porazit, protože nebojuji“ 🙂
Problém vidím spíš ve vystoupení z EU. Nejdříve by asi začala antikampaň proti politikům usilujícím o vystoupení v médiích. Pokud by to nezabralo a veřejnost by byla většinově na jejich straně, tak by se určitě přišlo na nějaký skandál či „odhalenou trestnou činnost“ z dřívější doby a pak možná i odchod několika aktivistů do jiné dimenze, jako výstraha pro ostatní. Pokud by ani to nezabralo a došlo k vystoupení, začala by nekonečná serie ekonomických sankcí. A možná ne jenom ekonomických. Prostě by nám to dávali sežrat a použili by nás jako odstrašující příklad pro další zájemce o vystoupení z EU.
Předpokládám, že by na nátlak EU opustily ČR třeba takové firmy, jako VW, TPCA, majitelé cukrovaru by ukončili jeho provoz, na zboží prodávané zahraničními řetězci by bylo uvaleno clo a  kvůli neschopnosti zajistit vlastní potravinovou soběstačnost a kvůli „potížím s dovozem“ by mohlo dojít i ke vzbouření obyvatelstva. Přeci jenom nejsme GB a vzpurnost by byla potrestána exemplárně.
Co bychom asi tak mohli vyrábět a prodávat do zahraničí? Co můžeme nabídnout co my máme a jiní ne? Nejsme Rusko, abychom ten první náraz překlenuli zvýšeným prodejem nerostných surovin.
Pokud bychom si předem nedomluvili někoho mimo EU, kdo by nás podržel řekněme tak 10 – 15 let, nežli bychom zrestrukturalizovali naší ekonomiku, tak to vidím dost černě. Kdo si bude chtít dobrovolně na celou jednu generaci snížit vlastní životní úroveň?
Vím, že salámovou metodou lze dosáhnout mnohé, ale tady by to bylo skokově a hodně lidí by o hodně přišlo. A k tomu ještě „masáž“ ze zahraničí, možná nějaký Majdan a byli bychom zase znovu na startovní čáře, ale ještě za trest k tomu o dvě kola pozadu.
Možná to vidím dost černě, ale pokud by nás v tomto procesu někdo s dostatečně silnou ekonomikou nevzal pod ochranná křídla, tak si neumím představit šťastný konec.