Většina obyvatel ČR dobře ví, za co vděčíme SSSR

Dopis, který byl předán na Velvyslanectví RF v Praze.

 

Velvyslanectví Ruské federace
k rukám velvyslance RF
nám. Borise Němcova 1
160 00 Praha 6 – Bubeneč

V Praze dne 5. května 2021

Vážený pane velvyslanče,

chceme Vás i celou ruskou společnost ujistit, že zásadně odmítáme hru členů vlády a většiny politiků. Jak ukazují indicie, jde o obrovský tlak americké strany na českou politickou reprezentaci, aby poprvé od II. světové války úplně přerušila diplomatické vztahy s Ruskou federací. Rusko ale není náš nepřítel.

Odmítáme, a věřte, že je nás většina, tyto protiruské hry. Objevují se až podezřele účelově. Kauza s ricinem, Koněvův pomník, kauza Vrbětice a dvojice údajných agentů, dostavba Dukovan, urážení prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina, nevyslyšený velký zájem občanů o vakcínu Sputnik V…

Stejně jako v kauze Vrbětice s údajnými ruskými agenty (sám prezident republiky citoval zprávu BIS, ve které se píše, že neexistují svědectví ani důkazy), tak i kauza o údajném ruském agentovi s ricinem před rokem, byla odpálena z Bakalova časopisu Respekt a z pera Ondřeje Kundry. Vypadá to, že americká CIA a Koudelkova BIS používá Ondřeje Kundru jako nadhazovače, jehož úkolem je odpalovat do informačního prostoru Američany nachystané zpravodajské hry v České republice. Ještě nikdy se nestalo, že by nějaká protiruská kauza v ČR byla odpálena v jiném médiu, než je Bakalův Respekt, a od jiného redaktora, než je Ondřej Kundra.

Mnozí z nás Čechů jsme si vědomi toho, že se jedná o nebezpečnou zpravodajskou hru, rozehranou vládou České republiky proti Ruské federaci, a vyvolání ideologické války, jako přípravy na ozbrojený konflikt mezi USA, NATO a RF. Víme, že lid České republiky odmítá militantní snahy USA rozdmýchat válku. Musíme ale žel připustit, že mezi námi existují skupinky pohrobků fašistů, trockistů a novodobých neomarxistů. Ovšem zároveň musíme konstatovat, že naprostá a drtivá většina obyvatel naší země je odpůrcem takovéto zničující proválečné politiky. Obyčejní lidé opravdu nepatří mezi nepřátele Ruska. Naopak se stydí za to, že se jako národ ukazujeme v tak špatném světle.

Píšeme v době, kdy si připomínáme konec druhé světové války a osvobození od fašismu. Přesto si mnozí politici naší země dovolí historii této nejstrašnější války v lidských dějinách zpochybňovat.

 

Vážený pane velvyslanče,

uvědomujeme si, jak podstatné je připomínat si cenu za toto vítězství. Čest památce 144 000 sovětských vojáků, kteří se o osvobození Československa zasloužili, kteří zemřeli, abychom my mohli žít. Je jasné, že hysterickou nenávist k Rusku či Rudé armádě, nenávist, která se stala součástí oficiální politické kultury Česka, žádná fakta neztlumí. Je ale nesmírně důležité cítit, že by se něco podobného nemělo v budoucnu opakovat. My, občané České republiky, nechceme válčit s Ruskem.

I kdyby bylo našimi proamerickými politiky zbořeno sebevíc sovětských pomníků, hloupě přejmenováno sebevíc ulic, pravdou zůstane, že většina obyvatel ČR dobře ví, že za vítězství nad nacisty a fašisty vděčíme Sovětskému svazu, který přinesl zdaleka největší oběti.

Děkujeme.

 

Za všechny slušné lidi

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně ANS
RSDr. Josef Švarcbek, kandidát do PS PČR – KSČM

 


  
  

Autor příspěvku: ans

5 4 hlasů
Ohodnoťte článek
8 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
s.vedomi
s.vedomi
8. 5. 2021 9:36

Zdravím všechny lidi dobré vůle, zdravého rozumu, s láskou v srdci.
Paní Vítová, pane Švarcbeku, děkuji. Děkuji ANS.

Sám za sebe jsem také posílal omluvný e-mail. V ruštině i češtině. Na dvakrát. Poprvé pouze na pražskou pobočku, vše se mi vrátilo jako bumerang, tzn. nedoručitelné. Tak napodruhé jsem přidal další adresy, které jsem našel, celkově 10 adres (vycucnuto 21.4. ze stránek: https://www.xrusko.cz/ruska-ambasada-praha/)
Šest adres vrátilo jako nedoručitelné, třem snad doručeno a jedna odpověděla. Nechci a nebudu spekulovat, ale byl jsem velice potěšen i za tu jednu jedinou odpověd „Спосибо“ od pana Rodina/Atomstrojexport. Takže děkuji i jemu.

Svobodu, Zdraví a Bezpečnost, krásný den vinšuju. Pepa

vlasta novotný
vlasta novotný
7. 5. 2021 17:04

díky Rudé armádě mužeme žít život člověka takový jaký chceme, Rusko jako pokračovatel SSSR byl a je Přítel a ochrance Míru na světě v této nenavistné a štvavé době ,stydím se za občany naší země že si neuvědomují že Váš národ nás zachránil před vyvražděním NĚMECKEM pozradě dnes tak zvaných spojencu ,omlouvám se Vám za nenávistné komentáře ubožáku a nemyslících občanu

Švarcbek Josef
Švarcbek Josef
7. 5. 2021 0:15

Jsem vlastenec a mým hlavním a prvořadým úkolem je začít ve sjednocování celého levicového hnutí v ČR. Ano je třeba se sjednocovat a ne se rozdělovat. Jen tak je šance začít měnit hodnoty společnosti v zájmu všech a to bez rozdílu. Děkuji vám všem za vaši podporu.

Vlastimil VP
6. 5. 2021 15:27

Připojuji svůj podpis.

Jan S.
Jan S.
6. 5. 2021 12:55

Děkuji za vaší práci pro naší vlast , a to že takový lidé jako jste vy existují. Plně souhlasím z psaním pro Ruskou Federaci.

Svatoslav Butora
Svatoslav Butora
6. 5. 2021 12:14

Přijde den, kdy USA politika a jejich lži je dostihnou u nich doma.

Jaroslava
6. 5. 2021 11:43

Také se plně s takovým projevem shoduji, mám na mysli dopis velvyslanci
Je mi tak stydno za ty prestituty, že to nelze ani vypsat.Milionovy cuckari co pracují na objednávku.
OMLOUVAM SE A JE MI STYDNO ZA NE

Libuše
Libuše
6. 5. 2021 11:03

Plně souhlasím a moc děkuji za vaši práci pro naší vlast.