Veselé poznatky ze sjednocené fronty našich vlastenců.

Při poslechu vysílání SVCS dne 8. 7. 2021 jsem na vlastní uši slyšela to, čemu se říká „sjednocení“.

https://www.svobodny-vysilac.cz/2021-07-08-vladimira-vitova_marek-adam_-milan-gybas_komentare-ans-k-aktualnimu-deni_125-min/?fbclid=IwAR0XzXbhV8N2W4Fdqp2yxJmQapHThWPEM4xXOp4gOoxf9cVjp7E7W-Pu7v4

Na otázku posluchače Jirky z Prahy: „Kdo dal na demonstraci v Praze dne 7. 7. 2021 mandát na jednání s panem Faltýnkem paní doktorce Vítové, paní magistře Cimprichové a paní Tarabové?“ jsem malinko ztuhla.

https://www.youtube.com/watch?v=4XlDCiMCHNM

V hlavě mi obratem vyvstala otázka: Kde byl dotyčný volající, aby jim to povolil nebo zakázal? On – jako jeden z tisíců demonstrantů  – byl asi ten jediný zodpovědný, který ale nedával pozor na to, co se kolem děje. Dámy jistě netušily, že musí žádat onoho volajícího, neposluchy jedny! A dokonce ani další demonstranti možná netušili, jakého se dopustili prohřešku, když se dožadovali jednání s vedením parlamentu!

Heslo „Všichni za jednoho a jeden za všechny!“ je podobný výraz, jako že „budeme jednotní“.

Z reakce volajícího Jirky z Prahy je zřejmé, že příště bude asi nutné udělat  na demonstraci Volného bloku nějakou ohrádku a všichni  budou muset být řádně označení, protože jinak by se mohlo opět stát, že na demonstraci Volného bloku vkročí třeba nepozvaní lidé, běhající sem a  tam.

Z pohledu volajícího Jirky z Prahy by bylo  jistě vhodné nějaké rozlišení například barevnou stužkou. Byla by tak rozlišena politická příslušnost a také osoby, které mohou mluvit a další, které zase nemohou mluvit. A dále ti, co mohou troubit na trumpety anebo bubnovat a tak dále. Prostě co barva, to označení pravomocí. Měli by být také označení hlídači, kteří budou hlídat okolí, protože jinak po volném nevyznačeném prostranství pobíhají škůdci a protestanti, kteří o vlastní vůli dělají neplechu. Tomu je samozřejmě potřeba učinit přítrž a to tím, že co neohlídám, nahlásím na Svobodném vysílači! Hříšníky označím a splním úlohu správného „demokratického vlastence“.

My, co jsme ještě dostatečně nepochopili ono „sjednocení“, jsme ale ve středu 7. 7. nadšeně ve Sněmovní ulici jásali nad úspěchem, že se konečně začne jednat s mimoparlamentní opozicí! A teď je zase na místě otázka, kde byl onen volající hlídač příznivců Volného bloku, že nedokázal zabránit takovému jednání? To je ale zoufalství! Prostě neposlušnost a svéhlavost všech proti Volnému bloku! Takže příště: kdo nebude mít vytištěnou pozvánku na demonstraci se jménem a ověřeným podpisem toho, kdo ho pozval, bude opět nahlášen na Svobodném vysílači!

Níže přikládám text z magistrátu Prahy, že na místa, kde dámy stály, se nevztahuje povolení na demonstraci na Malostranském náměstí. Možná už Volnému bloku škodí i  toto povolení.

Takže pro volajícího Jirku z Prahy a pro všechny další podobné blázny: vaše představy o sjednocení už jste ukázali a doufám, že pukáte vzteky, že si lidé dělají to, co chtějí, a neptají se VÁS „vyvolených“ na souhlas.

A vy neposlušní, VÁM držím palce na cestě za svobodou a radosti ze života!

Poznámka: Zóna zákazu zahrnuje ulice a náměstí: Sněmovní; U Zlaté studně; Tomášská; Thunovská; Valdštejnské náměstí; Valdštejnská; Zámecká; chodník přiléhající k severní hraně Malostranského náměstí, mezi křižovatkami s ulicí Zámecká a Tomášská; Letenská (v úseku mezi Malostranským náměstím a křižovatkou s ulicí Josefská).

 

Autor: Posluchač F.E. 

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS

3.7 3 hlasů
Ohodnoťte článek
5 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Vlastenka
Vlastenka
12. 7. 2021 17:32

Vážení čtenáři tohoto webu a příznivci ANS,
události posledních dní jasně ukazují jediné, a sice, že ANS se jaksi rozložila zevnitř. Nevím, na které straně těch dvou nyní proti sobě jdoucích a dříve těsně spolupracujících skupin, je pravda, protože situace je nejen pro mne značně nepřehledná a jak to tak vypadá, jedna skupina zpochybňuje právní legitimitu té druhé. Jako dosavadní sympatizantka ANS jsem touto situací značně znepokojená a rozčarovaná. Uklidnění a vyjasnění situace navíc určitě nepřispívají komentáře dehonestující bývalého 1. místopředsedu a další letité spolupracovníky. Nevšimla jsem si, že by stejnou mincí opláceli vyloučení místopředsedové či kandidáti. Bláto a špína se nemají rozmazávat. Je třeba pracovat dál a čas ukáže, na které straně je pravda. Jak se píše v Bibli „Po ovoci poznáte je…“ Co se týče tzv. majitele SR, pana Kapala, tak toho známe… dehonestace, urážlivé výroky a prosazování jen té jeho jediné pravdy. Ten už urazil a osočil kdekoho, a to nejen na vlastenecké scéně.
¨Co se týče článku posluchačky, která uvádí pod článkem jen iniciály snad svého skutečného jména, dovolím si připojit svůj názor.
Demonstraci 7.7. v Praze pořádal Volný blok a každý, kdo tam přišel, to věděl!! Pan poslanec Volný předem několikrát zdůrazňoval, že akce je zamýšlena vyloženě jako pokojný protest proti vládním návrhům zákonů, které se měly daného dne projednávat. O nějakém vyjednávání neparlamentní opozice s vedením poslanecké sněmovny nehovořil.Nedivím se tomu, neboť vyjednávat něco s lidmi, kteří pro tento národ neudělali za čtyři roky nic dobrého (naopak podporovali nesmyslná a protiústavní vládní opatření, přitakávali oklešťování lidských práv a svobod atd.) nemá v této fázi absolutně žádný smysl. Pokud lidé, kteří se do poslanecké sněmovny dostali, vyjednávajív podstatě na konci volebního období s největším šíbrem ANO, tak to upřímně „blahopřeji“. Nelze je samozřejmě spojovat s panem poslancem Volným, ani s Volným blokem. Celé to vyznívá přesně tak, jak to kritizovaný posluchač z Prahy popsal. Některé tzv. alternativní subjekty pouze využily pokojné demonstrace Volného bloku k tomu, aby se zviditelnily a nasbíraly nějaké politické body. Otázka zní, proč tyto subjekty neuspořádaly akci ve Sněmovní ulici včetně vyjednávání s končící Poslaneckou sněmovnou v  jiném termínu a mimo souběh s akcí Volného bloku?
Útoky a ironie autorky-autora? článku F.E. jsou tedy poněkud mimo mísu. Ještě mě napadá, proč nyní ANS uvažuje o nějakém dalším jednání s Volným blokem( snad prostřednictvím pana poslance Bojka?), když dosud na adresu pana poslance ani Volného bloku nezaznělo od vedení ANS nic pozitivního.

Anna
Anna
Odpovědět  Vlastenka
12. 7. 2021 19:30

VB stále svolává ke sjednocení, ale když na demonstraci dorazí i jiné vlastenecké subjekty, je to špatně?

Vyjednávání mimoparlamentích stran s PS je stejně (ne)reálná, jako čekat, že ke změně dojde skrze volby, které budou (teď již valně) zfalšovány (viz onen schválený zákon) anebo skrze ozbrojený odpor občanů.
Dokud má státní aparát armádu, policii, média a soudy na své straně, je úplně jedno, kolik lidí se sejde na demonstraci, protože miliony to nikdy nebudou.

CZK
CZK
12. 7. 2021 0:03

Nepřeceňoval bych vyjádření jednoho volajícího. Může se stát, že se jenom „neobratně“ na něco zeptal a nic špatného tím nesledoval. I mně se občas taková věc stane. Je to nedorozumění a časem se to vysvětlí. Tedy pokud je k tomu příležitost a zájem druhé strany.
Ale i kdyby to myslel opravdu vážně – tak jak vyzněl ten článek, tedy útočně – tak je to jenom jeden z deseti milionů občanů ČR, ale ten zbytek si to myslet nemusí 🙂 Jo, málem jsem zapomněl – ještě je třeba připočítat (Jakuba Pravdu a Jana Pavla.) Dávám je ale do závorky, protože nemůžu vyloučit, že jde o jednu a tu samou entitu. 😀

Marika
Marika
11. 7. 2021 21:30

Hm, mně hlavně stačilo, co jsem slyšela o Volném, jak přemlouvá předsedy provlasteneckých stran, aby nedandidovali. Co to jako je???????
Pokud máte záznam všech vyjádřeních, kde takto Volný jedná, chtělo by to dát do jednoho videa a šířit, šířit a šířit.

CZK
CZK
Odpovědět  Marika
11. 7. 2021 23:56

Sice jsem to neslyšel, ale z Vašeho příspěvku to chápu tak, že pan Volný chce nasbírat co nejvíce hlasů pro sebe. Pokud je to tak, tak to chápu. Cíl má možná dobrý, ale cestu špatnou, protože jede ve starém módu. A to, že vítěz bere vše. Ale to již energie Vesmíru nepodporuje.
Proto s ohledem na nově vzniklé podmínky říkám: „Nebojujme proti někomu/něčemu, ale bojujme pro něco!“ Pan Volný to dělá tak nejlépe, jak umí. Kdyby to uměl lépe, dělal by to tak. Ale to neznamená, že jde proti záměrům ANS a že takový postoj bude zaujímat trvale. Možná je to budoucí partner. Každé ovoce dozrává postupně.