Ve Švédsku se ptají na osud ČR….

Po podpisu tzv. obranné smlouvy s USA bude ČR kolonií nebo indiánskou rezervací? Ptají se na osud naší země ve Švédsku.

České boty by měly jít tam, kam chtějí USA.

V debatách o vstupu do NATO odpůrci poukazují na riziko, že se Švédsko stane americkou kolonií. Jsou i tací, kteří tvrdí, že přistoupení je záležitostí státního převratu, v němž politici – bez referenda a bez ohledu na ústavu – několika tahy pera promění nezávislou, neutrální a respektovanou zemi ve vazala ve službách umírající velmoci vybavené jadernými zbraněmi.

Ovšem poté, co jsem si přečetl DCA (Defense Cooperation Agreement) o vojenské spolupráci mezi českou a americkou armádou na území České republiky, se tyto obavy naplnily, píše nezávislý novinář a filmař Franz Smidek.

Jednostranný diktát ve prospěch USA/NATO, který 26. dubna 2023 schválila česká vláda, zanechává hořkou pachuť. Po ratifikaci dohody DCA se Česká republika mění v něco, co připomíná spíše indiánskou rezervaci nebo stát Bantustán.

Americká armáda získá podle dohody v Česku čtyři letiště, čtyři výcvikové prostory a tři kasárna. Tyto oblasti se stávají americkou extrateritoriální oblastí mimo vládní a státní kontrolu. Český stát také nebude mít kontrolu nad tím, jaké zbraně tam budou umístěny.

DCA je prezentována jako nezbytná rutinní dohoda pro všechny země NATO. USA prý mají podobnou dohodu s 24 členskými zeměmi NATO, včetně Polska, Slovenska, Maďarska, Litvy, Lotyšska, Estonska, Rumunska a Bulharska.

Podrobnou 40stránkovou smlouvu DCA si můžete přečíst ZDE.

Franz Šmídek

ZDROJ: https://www.nyhetsbanken.se/2023/05/koloni-indianreservat-eller-bantustat.html

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS