Vděčni zůstaneme!

Co je pomíjivé a krátkozraké, to opadne.
A co je pevné a charakterní, to zůstává.

Trvalou hodnotou našich novodobých dějin je naše vděčnost Rudé armádě a partyzánským jednotkám v boji proti fašismu. Navzdory současné vládě „užitečných idiotů“ zůstáváme vděčni a věrni zásluhám našich Osvoboditelů.

Čest jejich památce!

Poslední boje druhé světové války se uskutečnily na Příbramsku u obce Slivice. Nachází se zde pomník se symbolickým názvem Sbratření.

Naše bratrské přátelství s dnešní Ruskou federací a dalšími zeměmi bojujícími proti fašismu zůstává trvalé a opravdové. Přátelství s Ruskem je pro nás výhodné nejen hospodářsky, ale především spojenecky, a ze všeho nejvíc – je pro nás významné a cenné morálně.

Aliance národních sil ve spolupráci s Komunistickou stranou Čech a Moravy a s Klubem českého pohraničí slaví a připomíná datum 9. května ve vší pravdě a v úctě.

Zůstáváme věrni v našem společném boji proti fašismu, a to i v dnešním soudobém kontextu.

Zůstáváme přátelé s Ruskou federací.

Zůstáváme vděčni za vše, co pro nás Rudá armáda vykonala a uctíváme památku všech obětí padlých v boji za vítězství nad fašismem.

S úctou

Mgr. Marek Adam, Aliance národních sil

Slivice4 Slivice2
Slivice3 Slivice1

 


  
  
Publikováno na podobné téma:

Autor příspěvku: ans

4.9 9 hlasů
Ohodnoťte článek
16 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Jakub Pravda
Jakub Pravda
9. 5. 2021 15:27

Takže fakta: Sovětský svaz druhou světovou válku rozpoutal, když spolu s Německem napadl Polsko. Tuto zemi si rozdělili a nastolili v ní hrůzovládu s masovým vražděním (viz Intelligenzaktion a Katyň). Spojenectví totalitních diktatur pokračovalo až do chvíle, kdy jedna napadla druhou (proto také Rusové datují “Velkou vlasteneckou válku” až od napadení SSSR a tváří se, že předtím se nic nedělo), takže o tom, že by SSSR byl od začátku “hrází pro fašismu”, nemůže být řeči. Dále, porážku nacismu na území ČSR nelze označovat za osvobození, protože šlo jen o nahrazení jedné totalitní diktatury druhou – sice u nás méně vražednou (celosvětově nikoli, komunismus má na kontě více obětí než nacismus), ale o to déle trvající. Pokud za toto “osvobození” (masové rabování a znásilňování pomíjím) máme být někomu vděčni, pak prostým vojákům Rudé armády; současnému Rusku rozhodně nikoli (mimochodem, tento stát, který se neustále prezentuje jako vítěz nad fašismem a označuje za fašisty všechny, kdo jeho imperialistické expanzionistické politice odporují, má nyní vládu, která je ze všech současných evropských režimů k fašismu zdaleka nejblíže). Přátelství s Ruskem (jakožto i celé národovectví) se tudíž omezuje na pár hlupáků a morálních zrůd, které otevřeně požadují likvidaci svobody a demokracie ve prospěch autoritářského režimu podřízeného cizí nepřátelské mocnosti.

Je zbytečné na tento příspěvek reagovat nesouhlasně – fakta v něm jsou nezpochybnitelná a protože jsem nekonečně inteligentnější a vzdělanější než kterýkoli v místních národovců, nemůže mít jejich komentář žádnou hodnotu.

Naposledy upraveno 1 měsíc před uživatelem Jakub Pravda
Jakub Pravda
Jakub Pravda
Odpovědět  ans
9. 5. 2021 18:59

Jednak díky za potvrzení mých slov – Váš příspěvek skutečně žádnou hodnotu nemá a uvedená fakta se ani nesnažíte rozporovat.

Zadruhé, Vy vážně věříte tomu, že se proti vám někdo organizuje? Lol, vždyť jste bezvýznamná hrstka fanatiků. “Trollové”, jak je nazýváte, jsou nejspíě stejně jako já prostě jen příslušníci drtivé většiny, příčetní lidé, kteří sem omylem zabrousili a pro které jsou vaše názory, mírně řečeno, bizár.

Naposledy upraveno 1 měsíc před uživatelem Jakub Pravda
Jakub Pravda
Jakub Pravda
Odpovědět  ans
10. 5. 2021 1:06

Lol. Nemám ponětí, kdo se podle Vás zesměšnil na Olšanských hřbitovech, ale tady jste se zesměšnil(a) Vy: Váš ideologický směr, autoritářský nacionalismus podřízený Moskvě, je v ČR naprosto okrajový. Je vás hrstka a jediný, kdo vás volí, jste vy sami – a to přesto, že se chytáte populistických témat jako imigrace. Lžete si do kapsy, že je to jinak, ale ani sami tomu nevěříte. Jinými slovy, dobře víte, že váš vysněný režim drtivá většina populace nechce, ale jste rozhodnuti jí ho vnutit třeba násilím pomocí zahraniční mocnosti. Těžko hledat jasnější příklad vlastizrady.

Jakub Pravda
Jakub Pravda
Odpovědět  ans
10. 5. 2021 13:34

Díky za nahrávku na smeč.

  1. Samotným názvem “plyšová šaškárna” jasně sdělujete, že předchozí totalitní režim podle Vás byl lepší než demokracie a svoboda. Jste typický totalitář – nevadí Vám, že sám nebudete mít svobodu, jen když ji nebudou mít ostatní a nebudou moci říkat a dělat to, co se Vám nelíbí. Tento postoj je zpravidla – a u Vás také – založen na dogmatismu: protože Váš názor je podle Vašeho předvědčení objektivně správný a ostatní chybné, je nepřijatelné, aby lidé mohli jiné názory vyjadřovat, natož o nich hlasovat.
  2. Potravinová soběstačnost je směšná modla. To, že ji nemáme, pociťujeme výhradně pozitivně – jako nižší cenu potravin. To je její jediný důvod, protože většinu potravin je prostě levnější vypěstovat jinde a dovézt. Pokud by mezinárodní obchod zmizel, byla by nám “soběstačnost” k ničemu, protože bez dovezených energetických surovin by se zemědělství okamžitě zhroutilo. Dále, my – jako občané ČR – jsme neztratili ani průmysl, ani státní majetek, protože prostě nebyl náš. Žvásty o tom, že co je státní, je nás všech, jsou jak z komunistické příručky. Ve skutečnosti prostě to, nemůžete používat ani prodat a neplynou Vám z toho žádné výhody, prostě Vaše není, tečka. Ze stejného důvodu je naprosto lhostejné, vlastní-li podniky Češi nebo cizinci – můj podnik to není, tak proč by mě to mělo zajímat? K tomu by byl nutný iracionální předpoklad nacionalistů, že co pochází z jejich národa, je axiomaticky lepší než všechno ostatní.
  3. Jistě, od revoluce “padáme do propasti” – máme stále vyšší HDP, vyšší životní úroveň, dožíváme se vyššího věku, výrazně se zlepšilo komunisty zničené životní prostředí… Ve skutečnosti prakticky všechno, co je tu ještě špatné, je pozůstatek komunistické devastace, především té morální. Tvrdit, že jsme kolonií USA, je nejen směšné, ale od někoho, kdo nás chce skutečně (znovu) udělat kolonií Ruska, vrcholně drzé – kupříkladu, když tu Američané chtěli postavit radar, řekli jsme (bohužel) ne, a radar prostě není. Kdy jsme mohli něco odmítnout SSSR? Bláboly o tom, že ČR je “firmou v rukou nadnárodních korporací”, které nás “vysají nás do poslední kapky krve”, ani nekomentuji, protože to jsou emocionální výkřiky bez obsahu.
  4. “Žalář národů”? Lol. Zdaleka nejhorší žalář, ve kterém jsme byli, byly obě totality, nacistická a Vámi opěvovaná komunistická. V Rakousku-Uhersku byla jak osobní svoboda, tak možnosti národního sebeurčení neskonale větší. Dovedete si představit něco jako národní obrození pod sovětskou kuratelou? Viděli jsme, jak to skončilo v roce 1968. Národní obrození zároveň ukazuje, že nejenže jsme v tom “žaláři” národní identitu neztratili, ale naopak získali (když už Vám na ní tedy tolik záleží, mně je lhostejná).
  5. Tvrzení, že “nenávidím český národ”, je třešničkou na dortu. Jde o ukázkový příklad argumentačního faulu “straw man”, na kterém je zajímavé to, že se jím snažíte přesvědčit nikoli někoho jiného, ale sám sebe. Neumíte si totiž poradit se situací, kdy je někdo k Vaší modle – národu – indiferentní, takže se snažíte všechny nacpat do kategorií “pro” a “proti”. Dále si nalháváte, že Váš nacionalismus je přirozený a zastávají ho skoro všichni, takže ten, kdo ne, trpí “mentální deformací”. Nerad Vám bořím Váš vzdušný zámek, ale takový závěr je trapně chybný jak a priori, tak a posteriori. A priori proto, že nemáte objektivní nástroj, kterým byste nadřadil Vaše chápání “sem” (jako místa, kde jsem se narodil) nad ostatní – proč je podstatné, že jsem se narodil v Čechách a ne to, že jsem se narodil v Evropě, na Zemi, nebo naopak v určitém kraji, okrese či obci? A posteriori pak vidíme, že nacionalismus je prostě ideologie, která hackuje potřebu identity, je předávaná kulturně (rozhodně se s ní nerodíme a není ani v žádném jiném smyslu slova přirozená), a její vliv negativně koreluje se vzděláním a především s mírou racionality jedince.

Na závěr Vás ještě potrápím racionálním pohledem na věc (potrápím proto, že racionální přístup nemůžete argumentačně porazit, musíte si vypomáhat fauly jako tím o “nenávisti k národu”): každý člověk je pro mě především lidská bytost a o mém postoji k němu rozhoduje to, zda se s ním shodnu v názorech a hodnotách; je mi úplně jedno, jestli je Čech, Američan, Němec, Rus či Uganďan. A skvělým argumentem proti tomu, abych jako svou identitární skupinu bral národ, je to, že by do ní patřili i lidé jako Vy.

Sociální Spravedlnost
Sociální Spravedlnost
Odpovědět  Jakub Pravda
10. 5. 2021 15:08

Samozřejmě že předchozí režim byl lepší.
Ten současný mu nesahá ani po kotníky!

Jakub Pravda
Jakub Pravda
Odpovědět  Sociální Spravedlnost
11. 5. 2021 15:35

Komunistický režim byla brutální totalitní diktatura, morálně zcela ekvivalentní té nacistické. Zjevně jste komunista, tedy pro mě totéž co nacista.

Jakub Pravda
Jakub Pravda
Odpovědět  ans
11. 5. 2021 15:43

Že mám zcela jiný žebříček hodnot než vy, na tom se shodneme. Já zastávám hodnoty západní, tedy rozum, svobodu a pravdu. Vy východní, tj. víru, poslušnost a vůdce. S materiálností to nemá společného vůbec nic, protože to, že je západní model podstatně ekonomicky efektivnější a jeho obyvatelé bohatší, je je příjemný vedlejší efekt.

Leopardus
Leopardus
Odpovědět  Jakub Pravda
10. 5. 2021 16:01

Chtěl jsem si dát tu práci a přečíst si argumenty tenisty smečaře. Bohužel po doslova pár odstavcích jsem už tyto mentální zvratky nezvládal. Tak tedy “lol” Jakube P.!

Jakub Pravda
Jakub Pravda
Odpovědět  Leopardus
11. 5. 2021 15:45

Čili nejste žádný z mých argumentů schopen vyvrátit. Dám Vám radu pro příště: je lepší mlčet a nechat všechny, aby si mysleli, že jste hlupák, než otevřít ústa a nenechat nikoho na pochybách.

Svatoslav Butora
Svatoslav Butora
9. 5. 2021 9:48

Moudré civilizace mají v úctě ty lidi, kteří pro život svůj a svých blízkých vykonali hodnotné a tvořivé a hrdinské činy a dokonce za udržení svobodného života lidí položili ničím nenahra-ditelný jejich vlastní životy. Úcta a vděčnost k našim osvoboditelúm od jha nadlidí kteří se presentovali dodnes nepřekonaným vražděním po celé Evropě pod vedením Hitlera a spol. se musí projevovat navzdory šílené politice následovníků Hitlera, kteří se v tzv.EU a spol. a pod agresivní patronací USA a spol. propracovali do vedoucích funkcí i u nás.
Našim osvoboditelům ze Sovětského Svazu a Ruska patří vděčnost a šeříky. Dědicům a následovníkům Hitlera a nadlidem z tzv.EU a jejich ochráncům patří kopřivy…

s.vedomi
s.vedomi
9. 5. 2021 9:20

Čest památce Osvoboditelům.
Nezapomenu.