Varování poslancům PS PČR a jejich reakce

Do mailových schránek všech poslanců Dolní komory Parlamentu České republiky přišel 25. 5. 2021 text otevřeného dopisu, který za Alianci národních sil sepsal a odeslal komentátor ANS pan Svatopluk Otava.

Poslanci!

Odmítněte na dnešní schůzi novelu Zákona o veřejném zdraví. Nelegalizujte dnes ještě nezákonná omezení styku občanů, rodinných příslušníků a přátel mezi sebou pod průhlednou záminkou ochrany veřejného zdraví.

Přesto, že větší část z vás je viditelně zkorumpovaná, nevědomá, slabá duchem či aktivisticky surfující na vlně neomarxistického nadšení pro sociální inženýrství – zabrzděte!

Přestaňte sloužit své vlastní ziskuchtivosti a korporátnímu finančnímu kapitálu, bezcitným nadnárodním korporacím farmaceutického průmyslu, jež zavlékají nejen naši zemi pod totalitní nadvládu anglosaských bankovních domů.

Nebude již možná náprava, jakmile vyprodáte poslední zbytky suverenity České republiky za mrzký, jidášský groš vašich prebend a eurounijních pašalíků. Rasistická, frankogermánská EU, pro niž Slovan je jen otrok, vám kromě národní identity již dnes bere fiktivní pocit vaší svobody v rozhodování. Buďto to dobře víte nebo jste duchem skutečně natolik slabí, že jen tak můžete hrát roli užitečných slouhů s věčně nahrbenými zády.

Vzpomeňte skutečných hrdinů, jako byli T. G. Masaryk, M. R. Štefánik a mnozí jiní, co skutečně vybojovali svobodu našemu národu, vzpomeňte československého odkazu demokracie a svobody Republiky.

Tuto jste vy, tak často se honosíce odkazy velkých demokratů, již před lety neústavně rozbili, napomohli rozkrást její národní bohatství a nyní se tedy chystáte prodat i vlastní národ do rezervace jakéhosi digitálně-farmakologického protektorátu pod patronací nové frankogermánské říše.

Proberte se, dokud máte čas a vaše děti, rodiče a blízcí se nebudou muset stydět za vaše jména. Národ si vás zapamatuje a vaše slouhovské nebo statečné činy také. Zrušte všechna falešná obvinění plnící kapsy kšeftařů s čímkoli a přiznejte si konečně, že váš boj s falešnou pandemií byl větší částí z vás motivován jen slíbenými prebendami a hezkým služným vašich magnátských šéfů.

Vraťte se ke službě vašim voličům a lidu České země.

Svatopluk Otava,
komentátor Aliance národních sil

Do 19:00 hod. téhož dne odpovědělo na naléhavý apel 10 poslanců PsP ČR ‒ 4 za SPD, 1 za hnutí Trikolóra a 5 za Pirátskou stranu. Jejich odpovědi:

Tereza Hyťhová – Trikolóra
„TRIKOLÓRA rozhodně NEPODPOŘÍ novelu zákona o veřejném zdraví.“

Ivan Bartoš – Piráti (prostřednictvím asistentky Anny Doové)
„Zákon o COVID pasu v této podobě určitě nepodpoříme. Ačkoli jsme ochotni diskutovat o COVID pasu pro epidemiologicky odůvodněné situace s vysokým rizikem šíření COVID, jako jsou hromadné akce o tisícovkách lidí, rozhodně odmítáme jeho plošné nasazení pro běžné aspekty lidské činnosti. Předložený zákon navíc vykazuje mnoho pro nás nepřijatelných věcných změn – například nemá omezenu dobu účinnosti, vztahuje se na jakákoli infekční onemocnění (tedy nejen COVID), nemá vyřešenu ochranu osobních údajů, či postrádá jakoukoli ekonomickou analýzu pro testování. Navíc vláda o možnosti takového zákona věděla již řadu měsíců, přesto se ho nyní snaží protlačit během pár dní na sílu v legislativní nouzi.“

V podobném duchu (podmíněného!) odmítnutí se trochu prefabrikovaně (stejné či podobné výhrady a argumenty) vyjádřili i poslanci:

Petr Třešňák – Piráti

Lukáš Kolářík – Piráti

Ondřej Polanský – Piráti

Tomáš Martínek – Piráti

 

Jasné odmítnutí novely vyjádřili další poslanci:

Jaroslav Holík – SPD
„Pro uvedený zákon nebudu já, ani naše hnutí SPD, hlasovat.“

Pavel Jelínek – SPD
„Jasně odmítáme vládní novelu Zákona o veřejném zdraví. Odmítáme diskriminaci lidí, kteří nejsou očkováni nebo testováni!“

Jana Levová – za SPD
(Jako jediná asi nepochopila smysl celého textu a reagovala poněkud od věci, nespisovně a s hrubkami, zato dotčeně.)
„Pokud jsme my poslanci slabý duchem a nevědomý, tak asi nemá cenu psát e-maily, ne??? To mi spíš připadá, že jen slaboduchý píše dle svého názoru slaboduchému a nedokáže pochopit, že potenciálně slaboduchý nemá kapacity si takový mail přečíst a porozumět mu.“
(Kus pravdy asi paní poslankyně odhalila.)

Radek Rozvoral – SPD
„Děkuji za zaslání a mohu Vás tímto ubezpečit, že i díky hlasům poslanců SPD bylo zamítnuto projednávání této novely ve stavu legislativní nouze (ve zkráceném režimu), jak navrhovala vláda a tak se tato novela zatím projednávat nebude.“

 

Z výše uvedeného plyne, že vše není ztraceno. Pan Rozvoral sice napsal varující slovo „zatím(!)“, ale i tak mají všechny formy odporu proti zlu smysl.

Svatopluk Otava, komentátor ANS

 

Další reakce poslanců Parlamentu:
František Elfmark (Piráti) – e-mail 26. 5. 2021
Lubomír Volný (Volfové Blok)
  prostřednictvím asistenta Radka Přepiory – e-mail 27. 5. 2021

 


  
  

Autor příspěvku: ans

5 4 hlasů
Ohodnoťte článek
6 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Petr Kopásek
Petr Kopásek
27. 5. 2021 7:35

Děkuji, naprosto souhlasím.

CZK
CZK
27. 5. 2021 0:25

K tomu dopisu – chápu, oč autorovi jde a chápu i jeho psychické rozpoložení. Ale myslím si, že když žádám ty poslance, tak jsou poslanci rozhodnutí (ať už tak či onak) a nerozhodnutí. U těch rozhodnutých je to úplně jedno. A když chci oslovit ty nerozhodnuté, tak mi přijde „nediplomatické“ je oslovit, že jsou buď koupení, nebo blbí. Protože v tu chvíli se obvykle v lidské bytosti zvedne ego, urazí se, a dál už možná ani nečte. A je to škoda, protože každý hlas se počítá !
Jak říká jedno přísloví: „S kloboukem v ruce dojdeš až na kraj světa“. Ale neberte to jako nějakou tvrdou kritiku. Vy jste tím bojovníkem na čele, kdežto já v klidu a vzadu a s časovým odstupem hledám mouchy. 🙂
„Nebyl čas ptát se kdo je kdo! Rozkaz zněl jasně! Muž s brašnou na motocyklu.“ Nebo tak nějak to bylo v tom filmu 🙂 Na závěr trochu na odlehčení …..

Milena
Milena
26. 5. 2021 16:31

Zdravím Vás všechny dobré lidi dobré vůle.
Psala to skutečně paní Levová?…Jinak ANS jako vždy VÝBORNĚ. Můj hlas máte a mluvím o Vás s přáteli v dobrém a věřte, že o Vás vědí! Byla jsem příznivkyní SPD ale pokud se i oni objevují v respirátorech….Vím, že spojení s Vámi odmítli. Je to škoda, jejich program je dobrý a logický ale vystoupení z EU a NATO u nich je slyšet až nyní před volbami, což Vy tento závažný a nutný krok máte v programu jako samozřejmost, přes kterou nejede vlak hned od počátku. Dále je mi divné, že je náhle pan Okamura běžně viděn na bruselské nečeské tzv. veřejnoprávní televizi. Proč tak náhle?… Je nespravedlivé a sprosté, že Vás, coby vlastence v lidmi placené lžitelevizi, kde ponižují a uráží plátce tím, že jim lžou a tají skutečně důležité informace, že ANS prostě občané nemají možnost vidět, aby se dozvěděli Vaše pro národní názory a plány. Oslovte alespoň Soukupa! Pozvěte se k němu sami, ať ukáže, že je to ten starý známý pan Soukup, který zpočátku nastartoval pravdu o té lžitelevizi a jejich začerněných smlovách. Nebo je už také „jejich“?….Jinak panu „flákancovi“ nevěřte.

CZK
CZK
Odpovědět  Milena
26. 5. 2021 23:58

K tomu „flákancovi“ – je to škoda, že ANS a LV nenaskočili do stejného vagonu, i když jedou stejným směrem. Pokud jsem v obraze, tak LV a Bojko (?) byli jediní dva poslanci, co si dovolili odložit roušku/respirátor a naplno využít svou poslaneckou imunitu. SPD mě zklamalo. Jsou to poslušní rouškaři. Fandil jsem jim, ale tak trochu mi připomínají Haškovu „Stranu mírného pokroku v mezích zákona“.

Milena
Milena
Odpovědět  CZK
27. 5. 2021 9:05

No, víte, jak řekl náš pan Karel Kryl, že politikům se nevěří, politikové se prověřují a hlídají jak pracují ve prospěch nás, tedy něco v tomto smyslu, tak tady já vidím to varování. Shlédla jsem s panem Volným několik tzv.demonstrací. Kráčel vždy jako král v popředí a za ním pobíhali ti, hlavně ženy, které jej bez zaváhání velebí. Působil na mě spíše tak, jako když se předvádí, užívá si svou minutu slávy nikdy to nebylo upřímné. Moje intuice mě nikdy neklame. Pan Bojko je v jeho stínu, proč asi? I když v poslanecké sněmovně mluví často a dobře. No a ty roušky? To komediální pucování pultíku a mikrofonu jakousi dezinfekcí?… Může to být dobře sehraná komedie, na které se domluvili všichni ti, co se chovají ke svým spoluobčanům, bezohledně a s posměchem zkouší co ještě vydrží a zda si vezmou nakonec na hlavu hrnec, aby se nám v zákulisí ještě více vysmívali a vesele kradli dál, co jen to jde, ke konci svých časů, kdy je tam ještě trpíme…Takže, tady jsem hodně obezřetná a poslancům a vládě prostě nedůvěřuji a to, žádnému z nich…Čas nakonec vše odkryje a nebude to příjemné a hezké. Mnozí z nás se budou stydět za to, jak byli naivní a hlavně skloněni…

CZK
CZK
Odpovědět  Milena
28. 5. 2021 12:50

Přiznám se, že jsem zatím průběh žádné demonstrace s LV nesledoval, ale si říkám, kde by asi tak měl kráčet, když ne v popředí? Pan Bojko je ve stínu možná proto, že není tak aktivní. Ti, co chtějí vést nějakou společnost lidí, musí být v čele a taky musí být vidět a slyšet. Proto se jim taky říká vedoucí, král, vojevůdce, leader, frontman, …. a když sedí, tak v čele a říká se mu předseda.
Ke zbytku se nemůžu vyjádřit, protože do hlavy nikomu nevidím a pokud jde o dojmy či pocity z někoho, tak už jsem se v životě párkrát zmýlil a proto se snažím tyto pocity nepoužívat v hodnocení.
Každý, kdo pomůže popotlačit tu „naši káru“ tím správným směrem by měl být náš přítel, i kdyby to bylo jenom na chvilku či na kousek 🙂