Údajný historik Krystlík je poturčenec horší Turka!

Po přečtení statě tzv. historika T. Krystlíka v Parlamentních listech ze dne 3.7.2020 pod názvem „Kdyby Češi tolik nepreferovali český jazyk, byli by vyspělejší.“ ZDE https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Kdyby-Cesi-tolik-nepreferovali-cesky-jazyk-byli-by-vyspelejsi-Tomas-Krystlik-ma-na-ceskou-historii-svuj-pohled-629420 mě málem trefil šlak. 

Co to zveřejňují česká média? Proč to dělají?! Nechápu. Obsah statě a názory tohoto údajného historika Kryslíka jsou alarmující a vůbec nepatří do českých médií. Třeba citace, že „záchrana Lužických Srbů byla v germanizaci“, či pomluva Jugmana, pomluva husitství a zdůrazňování, že téměř všechna naše města byla německá a všude se mluvilo německy – to vše jsou naprosto lživé  informace. 

A toto zveřejňují nyní před našimi významnými červencovými svátky Parlamentní listy?!!! Koho to balamutí? Co na to KSČM, či SPD, co na to Vy, pane presidente Zemane, a co vy, pane předsedo vlády Babiši? Co na to my – občané? Zveřejnění takových zpochybňujících a urážlivých  názorů o českém národě je trestuhodné!

Prosím přečtěte si a reagujte, vy – činitelé politických stran, kteří se denně lidu představujte jako bohové našeho národa a státu.

 

Dr. Rudolf Hegenbart


 

ANS se zcela ztotožňuje s názorem pisatele. Mgr. Tomáš Krystlík není žádný vystudovaný historik a přesto si osobuje právo – na základě svých pomatených historických úvah – zostuzovat Českou republiku a Parlamentní listy mu k tomu zcela nelogicky dávají veřejný prostor.

Krystlík pracoval řadu let pro orgán komunistické strany Rudé právo a to až do svého odchodu do Rakouska a emigrace do NSR v 1986. Zde byl placen za to, že přispíval do řady česky psaných exilových periodik a pracoval pro Rádio Svobodná Evropa do doby přemístění stanice z Mnichova do Prahy. Dle jeho životopisu je tedy zřejmé odkud vítr vane při psaní jeho článků, z nichž čiší pohrdání jeho vlastním českým národem. Ve své adoraci němectví a nenávisti k češství svými texty zcela naplňuje staré rčení: Poturčenec horší Turka! A je skutečně ostudou Parlamentních listů, že takovým blábolům dávají významný prostor, protože články tohoto prolhaného „historika“ jsou redakcí velmi často vybírány do hlavní nabídky.

 

 


 

Autor příspěvku: Přetisknuto ANS

Příspěvek převzatý Aliancí národních sil. Jméno autora a zdroj článku je uveden v textu.
0 0 hlasů
Ohodnoťte článek
2 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš Krystlík
Tomáš Krystlík
17. 7. 2020 10:27

Dotyčný článek v PL je paskvil, protože mé výroky jsou vsunuty do úst panu Peňásovi a naopak, dále tvrzení, že „záchrana Lužických Srbů byla v germanizaci” v debatě ani vzdáleně nepadla, jen pan Peňás vyslovil myšlenku, že mít za zády velký národ přináší též vyšší kulturní vyžití pro menšinu už jen kvůli většímu množství akcí. Zkreslení vzniklo v redakci PL nepozorným poslechem debaty https://debatniklub.webnode.cz/products/ovlivneni-cesi/. Když města ve středověku zakládali v českých zemí až na pár málo výjimek Němci pozvaní králi, tak jak se asi v nich mluvilo? Ve městech nebyli nevolníci, jen svobodní poddaní krále, tak jak se tam mohlo české obyvatelstvo nastěhovat bez povolení příslušného šlechtice?

Oldřich Drtil
Oldřich Drtil
15. 7. 2020 17:14

Tak my prý příliš preferujeme český jazyk! Tak ať chlapec mrkne na češtinu v našich médiích. Toť děs a bída. S tolika chybami se setkávat v článcích, to skutečně znamená být velmi tolerantní, aby se daly dočíst do konce. Školství v posledních letech je bída.