Tři finanční giganti, které globální elita používá ke kontrole 88% společností

Tři obří finanční společnosti, které globální elita používá ke kontrole 88% společností kótovaných na indexu S&P 500

1. června 2021

STROJOVÝ PŘEKLAD

Není pochyb o tom, že dnes v naší společnosti absolutně dominují velké korporace. Ovládají to, co jíme, ovládají to, co sledujeme v televizi, vlastní většinu obchodů, ve kterých nakupujeme, poskytují energii, na které závisí náš národ, a vyrábějí téměř všechny produkty, které používáme. Desítky milionů Američanů se živí tím, že slouží těmto kolosálním firmám, a v tomto okamžiku jsou některé z největších společností větší než mnoho malých zemí. Ale korporace samozřejmě nejsou vrcholem potravinového řetězce. Mají vlastníky a existují 3 obří finanční společnosti, které globální elita používá ke kontrole 88 procent společností, které jsou aktuálně kótovány na S&P 500.

Tři finanční společnosti, o kterých mluvím, jsou BlackRock, VanguardState Street.

Podle CNN mají tyto společnosti dohromady 15 bilionů dolarů v kombinovaných aktivech…

BlackRock, Vanguard a State Street spravují ohromujících 15 bilionů dolarů v kombinovaných aktivech, což odpovídá více než třem čtvrtinám velikosti americké ekonomiky.

Ale to je ve skutečnosti staré číslo.

Chtěl jsem přijít s novějším číslem, a tak jsem začal hledat.

Podle Wikipedie měla společnost BlackRock k lednu 2021 spravovaná aktiva 8,67 bilionu dolarů…

BlackRock, Inc. je americká nadnárodní korporace pro správu investic se sídlem v New Yorku. Společnost BlackRock, která byla založena v roce 1988, původně jako správce rizik a institucionální správce aktiv s pevným výnosem, je největším správcem aktiv na světě a od ledna 2021 spravuje aktiva ve výši 8,67 bilionu dolarů. BlackRock působí globálně se 70 kancelářemi v 30 zemích a klienti ve 100 zemích.

Vanguard je téměř stejně velký. Podle Wikipedie měl Vanguard k lednu 2021 ve správě aktiva ve výši 6,2 bilionu dolarů…

Vanguard Group, Inc. je americký investiční poradce se sídlem v Malvernu v Pensylvánii, s celosvětovou správou aktiv v hodnotě 6,2 bilionu USD, k 31. lednu 2020. Je největším poskytovatelem podílových fondů a druhým největším poskytovatelem fondů obchodovaných na burze (ETF) na světě po iShares společnosti BlackRock. Kromě podílových fondů a ETF nabízí Vanguard makléřské služby, variabilní a fixní anuity, služby vzdělávacích účtů, finanční plánování, správu aktiv a důvěryhodné služby. Několik podílových fondů spravovaných společností Vanguard se řadí na první místo v seznamu amerických podílových fondů podle spravovaných aktiv.

I když nebyla tak velká jako ostatní dvě, měla State Street Corporation od prvního měsíce tohoto roku spravovaná aktiva v hodnotě 3,1 bilionu dolarů. Wikipedie.

Když tedy tato čísla sčítáme, měla „velká trojka“ v lednu 2021 ve správě aktiva téměř 18 bilionů dolarů a toto číslo je nyní téměř jistě o dost vyšší.

To je obrovská hromada peněz, kterou si téměř nelze představit.

Někdy lidé zapomínají, kolik peněz je bilion dolarů. Pokud byste byli naživu v době, když se narodil Ježíš, a od té doby byste každý den utráceli milion dolarů, stále byste ještě neutratili bilion dolarů.

Společně „velká trojka“ představuje největší vlastnické bloky v 88 procentech společností, které jsou aktuálně uvedeny na S&P 500 …

BlackRock, State Street a Vanguard jsou největším vlastníkem v 88% společností S&P 500, podle úterního dokumentu zveřejněného společností American Economic Liberties Project, což je skupina, která zahájila v únoru snahu o to, co považuje za nadměrnou sílu společnosti. Například velká trojka drží přední podíly ve společnostech včetně Apple (AAPL), JPMorgan Chase (JPM) a Pfizer (PFE).

Být největším vlastníkem veřejně obchodované společnosti neznamená, že si můžete dělat, co chcete, ale dává vám to obrovskou moc.

Například minulý měsíc BlackRock a Vanguard pomohli s instalací dvou nových členů do správní rady společnosti ExxonMobil…

BlackRock a Vanguard byli mezi hlavními akcionáři, jejichž hlasy pomohly dosadit dva nové členy do představenstva společnosti ExxonMobil, což ropnému gigantovi způsobilo velkou porážku při volbě členů představenstva na letošním výročním (virtuálním) zasedání akcionářů.

Oba gigantické fondy, které společně vlastní přibližně 14% akcií společnosti ExxonMobil, podle zpráv podporovaly část disidentské vrstvy nominované v představenstvu, kterou přinesla společnost Engine No. 1, aktivistická účelová investiční společnost, která vidí reakci společnosti ExxonMobil na globální klimatickou krizi jako příliš slabou na to, aby pomohla dosáhnout čistých nulových emisí do roku 2050, což ohrožuje hodnotu pro akcionáře. Engine No. 1 navrhla seznam čtyř nominovaných, kteří mají zkušenosti v ropném a plynárenském průmyslu nebo v odvětví obnovitelné energie.

ExxonMobil nechtěl tyto nové členy představenstva, ale nyní byli nuceni je přijmout.

A tito noví členové správní rady pomohou zajistit, aby byl ExxonMobil plně sladěn s klimatickou agendou globální elity.

Pro ty z globální elity je mnohem snazší použít peníze a moc k uskutečnění změn prostřednictvím podnikových struktur, než je tomu prostřednictvím různých vládních orgánů po celém světě.

Ve skutečnosti by mnozí tvrdili, že v roce 2021 budou mít korporace na náš každodenní život mnohem větší dopad než jakékoli vládní subjekty.

Žel nemůžeme příliš změnit to, jak se tyto korporace chovají, protože odpovídají svým vlastníkům.

Tato skutečnost je jedním z důvodů, proč se zdá, že tolik korporací má podobnou kulturu – jsou ovládány přesně stejnými lidmi na samém vrcholu.

Pokud nebudete odpovídat tomuto typu lidí, je mnohem méně pravděpodobné, že vás najme některá z těchto společností, a pokud si vás najímají, pravděpodobně se nedostanete příliš daleko.

Musíme začít mnohem více mluvit o „firemní tyranii“. Protože i když vládní subjekty mohou i nadále tvrdit, že chrání „svobody“ a „svobody“, pravdou je, že ti, kteří odmítají kulturu, kterou na ně tlačí elita světa, budou stále více na okraji společnosti.

Američtí zakladatelé byli velmi podezřelí ze všech velkých koncentrací moci. Dnes je bohatství a moc v naší společnosti koncentrovanější než kdykoli předtím, a to není dobrá věc. Ve skutečnosti se jedná o existenční hrozbu pro náš způsob života, ale nezdá se, že by se na to mnoho lidí zaměřovalo.

A nečekejte, že naši politici ve Washingtonu něco udělají. Chtějí, aby dary na kampaň proudily, a tak jen velmi málo z nich má někdy zájem konfrontovat velké finanční zájmy na Wall Street.

 

Zdroj:TheMostImportantNews.com

 


  
  

Autor příspěvku: ans

5 3 hlasů
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
marcela
marcela
13. 6. 2021 16:47

Paní Vítová je skvělá .. a celí team kolem ní , přála bych si aby se dostali do vlády , jako např Volný blok , svobodní pan Vandas a podobní
*************************************************************