Ti, kteří zůstanou v rámci liberálního světa, pochopitelně zahynou ve strašlivé agónii

VIDEO Michaila Chazina: Vlad. Putin v Davosu – analýza projevu

 

Ruský analytik Chazin se pokouší o výklad Putinovy řeči na Davoském fóru. Nejdříve je prý třeba říct, za jaké situace Putinova řeč zazněla a proč Putina pozvali. V průběhu posledních let byly neustále útoky novinářů na Putina, že je to „vrah“, „travič“, „diktátor“, „tyran“… A najednou toto pozvání… Ti lidé, kteří se schází na Davoském fóru – kapitáni světového byznysu – nečtou nesmysly novinářů, a tím spíš novinářů najatých za peníze.

Situace ve světě je taková, že oni chápou, že ji nelze vyřešit bez seriózní účasti Ruska. Sice nejraději by Rusko srovnali podle svého, ale zatím se jim to nepodařilo a nedaří, a tak je nutné s Ruskem počítat a dohodnout se s ním. Proto účast Putina na fóru byla nutná. Není vyloučené, že to bylo poslední velké společné zasedání před KOLAPSEM liberální ekonomiky.

Chazin je přesvědčen, že to, že finanční loutkovodiči, bankéři… nechali projít Bidena za prezidenta, znamená, že jsou schopni se smířit s kolapsem.

V této situaci vychází Putin na arénu a vede dlouhou řeč. Tu je možno rozdělit na 3 části:

1) “Pánové, omlouvám se, chápu vaše psychické potíže, ale model, podle kterého se vyvíjela vaše liberální ekonomika, ekonomika finančního globalismu, jehož ideologií je liberalismus, tento ekonomický mechanismus, konkrétně emise peněz, je vyčerpán…“

2) Dále vysvětlil, jaké to bude mít důsledky – finanční a ekonomické, sociálně-politické, geopolitické ve vztazích mezi státy. Označil důležité body vývoje tohoto modelu, hovořil o reaganomice počátku 80. let, o tom, jak byl tento systém uspořádán a k jakým důsledkům to povede. Vyslovil klíčovou větu: zmizení střední třídy v současné její podobě. Právě střední třída byla základem reaganomiky a ta umře spolu s touto ideologií.

Putin velmi podrobně popsal důsledky a opět zdůraznil, že tento model skončil…

Současně popsal další sociálně-politické důsledky s odkazem na situaci s volbami ve Spojených státech.

Přitom použil frázi: vy mě chápete (odkaz na nějaký skrytý kontext, který je srozumitelný všem účastníkům fóra, ale obyčejnému člověku, který čte liberální tisk, ne).

Obecný význam té části byl následující:

Jde o to, že psychický stav všech účastníků Davoského fóra lze popsat pojmem – kognitivní disonance. S čím je to spojeno? Oni mluví veřejně v liberálním jazyce, nadále financují a usilují o liberální linii – a nemohou udělat nic jiného. Neumí ani mluvit jiným jazykem, takže očekávat od Bidena, Clintonů a dalších, že se změní, je nemožné.

Ale hluboko uvnitř, jeden vedle druhého, již chápou, že tento model skončí. Proto jsou ve stavu orwellovského rozpolcení: uvnitř přemýšlí, jak se zachránit, zatímco dál vykřikují hesla jak je všechno skvělé.

A Putin reálně vyjádřil všechny jejich obavy a jednoduchým jazykem vysvětlil, jak je třeba na toto téma mluvit – otevřeně. V tomto smyslu otevřel Pandořinu skříňku.

Samozřejmě by s ním raději mluvili v intimním prostředí, aby to nebylo vysíláno do celého světa, ale nestalo se.

3) Putin pak hovořil o tom, že zachraňovat se je třeba na místech, že vzniknou regionální centra a že my (Rusko) máme představu, jak je možno se zachránit. Vysvětlil, jaké směry by měly být (medicína, vzdělání …), jejichž realizace garantuje těm, kteří to nabízejí celé společnosti, přežití v rámci těchto globálních otřesů.

A řekl, že on takový plán má.

Jinými slovy, vysvětlil, že ti, kteří k nám dnes přijdou, budou nám pomáhat a spolupracovat s námi – ti mají šanci uniknout…

Ti, kteří zůstanou v rámci liberálního světa, pochopitelně zahynou ve strašlivé agónii.

Poslední otázku Klause Schwaba, která se týkala vztahů s Evropou, lze vykládat takto:

Vladimire Vladimiroviči, jste připraveni převzít odpovědnost za kontinentální Evropu?

Odpověď byla, že teoreticky jsme jedna civilizace, a proto, pokud Evropa změní své ideologické názory, jsme připraveni jí pomoci.

Chazin označil Putinovu řeč za historickou, silnou, a že na rozdíl od zombírovaných politiků, jako je Merkelová, věcně elitám řekl, co je v blízké budoucnosti čeká a že jejich stylu řízení je konec. A Rusko zná řešení.

 

Video Michaila Chazina (v ruštině):
 
 

ŘEČ PUTINA NA DAVOSKÉM FÓRU (v ruštině) – ZDE

 

Překlad do češtiny:

https://www.youtube.com/watch?v=22aibxhJThA

 

V písemné textové podobě (česky) – ZDE

 


 
 

Autor příspěvku: ans