Takto si Československo nepředstavujeme…?!

Hloupoučké divadlo, jaké předvedl prezidentský tandem Pavel – Čaputová při zrežírovaném výletě do Kyjeva, vzbuzuje veselí i znechucení. Humorný je téměř detailně  okopírovaný scénář o vlakovém vandru, co nám předvedli polští, slovinští a čeští fialenkové z údajné návštěvy ukrajinské metropole (již mimochodem za ukrajinskou metropoli určil v r. 1934 Stalin, pozn. aut.) téměř před rokem. Znechucujícím se ovšem jeví médii zmiňované odkazy související se vznikem České Družiny coby předchůdce Československých legií na Rusi.

Moc bychom je dnes potřebovali, opravdu moc.

 Je pravda, že již 12. srpna 1914 byla z Čechů a Slováků žijících na území Rusi založena vojenská družina, později pluk, legie. Je pravda, že již 11. října (dle pravoslavného kalendáře, tedy 28. září na Den Svatého Václava) 1914 byla nasazena do aktivních bojů na frontě. Také je pravda, že poslední z asi 60 000 zaprášených a pro svobodu Československa horujících granátníků se vrátili do vlasti až po osmi letech, v průběhu roku 1922.

Český marketingový, fotogenický, prezidentský produkt Pavel (Bože volily jej i matky!) společně se slovenskou, prezidentskou marionetou Čaputovou prý uctili památku vzniku armády skutečných hrdinů, jimž byla bojová zástava udělena právě v Kyjevě před 109 lety. No, tak to je v době, kdy americké protektoráty Česko a Slovensko aktivně zásobují pučistický, fašistický, kyjevský režim zbraněmi sloužícími k likvidaci jak původního ukrajinského obyvatelstva, tak i osvobozeneckých ruských trup, skutečně gól!

Vzhledem ke shora uvedenému se lze celkem oprávněně domnívat, že pokud by českoslovenští legionáři dnes vyšli z hrobů, otisky jejich bot by nepochybně zakrátko ozdobily jak vysportované pozadí protektorátního místodržícího Pavla, tak i ladnějšími křivkami vybavený konec zad aspenské frekventantky Čaputové.

Co slovo, to perla.

Slovenská prezidentka se aspoň omezila na své nicneříkající fráze, co jí připravuje tým marketérů a mediálních velitelů (pardon,… poradců samozřejmě). Kdežto český feldmaršál, již po druhé v roli nejvyššího z nejvyšších světových vojevůdců, kdy poprvé „velel“ (čili dával ksicht…) vojenskému výboru NATO a nyní „velí“ (zase dává ksicht) četnickému sboru Světového policajta nazývaného jaksi ze setrvačnosti Armáda České republiky, ten své postřehy a hluboké myšlenky vzal skutečně onačejším stylem. Některé z výroků pana prezidenta lze po vzoru českého i slovenského mainstreamu citovat a pak doplnit místy i pozoruhodnými paralelami na jedné straně, či soucitným úsměvem nad myšlenkovými limity „hlavy“ „státu“ na straně druhé.

„Z tohoto počtu útoků na civilní cíle se nedá vyvodit nic jiného, než že je to záměr….. A ten plán je celkem jasný, vyvolat chaos, hrůzu mezi civilním obyvatelstvem a na základě toho vytvořit tlak na vládu k ústupkům.“ Tak děl pan prezident Pavel. K tomu se dá jen podotknout, že skutečným terorem proti civilistům se Rusko nikdy neprovinilo ani se k tomu nechystalo. Jeho bojové operace početně slabšího, ale technicky mnohem pokročilejšího korpusu se naopak civilním cílům vyhýbají. Zato existují mnohá podezření proti nacistickým kohortám pučistů z Haliče, kdy se náhodně objevené a  neidentifikované mrtvoly civilistů začaly objevovat a „dokumentovat“ až několik dnů po odchodu Rusů a po „návštěvě“ „osvobozeného“ místa tajnou službou Ukrajiny. Třeba v Buči, že ano?

A komu potom přijde vhod očerňování Ruska v západních médiích? Moskvě snad? Na koho skutečně lze namířit podezření veřejnosti v jasnozřivém pohledu, jak jej definoval Cicero? Cui prodest, cui bono? Komu to prospěje? Kdo z toho bude mít užitek? Moskva nebo Kyjev? Jinak měl totiž generalisimus Pavel pravdu. Je to záměr. Má to vyvolat chaos a hrůzu. Ale hrůzu oblbovaného civilního obyvatelstva odchovaného bezduchými hollywoodskými produkcemi na Západě. Tak – a co tu máme dál?

„Ve jménu civilizace“ už se počítáme také mezi gangsterské země.

Zničené město Borodjanka prý připomíná Pavlovi zkázu z jiných dějišť vleklých konfliktů, jako je Afghánistán a země bývalé Jugoslávie. No výborně! Správný postřeh. Mimochodem – nebyli jsme svým souhlasem k „humanitárnímu“ bombardování Srbska sami účastni agrese bez mandátu OSN a za porušování chimérického mezinárodního práva? Ale ovšem, byli! A byli za to američtí prezidenti Bush, Clinton, Obama a nyní i čeští správci Zeman a Pavel hnáni k odpovědnosti, jakož i za masakry civilního obyvatelstva v Afghánistánu? Třeba „mezinárodním trestním tribunálem“ v Haagu, co měl tu nebetyčnou drzost vydat jakýsi „mezinárodní“glejt k zadržení ruského prezidenta Putina? Ale nikoli! Američtí a jim sloužící političtí zločinci přece nemohou být stíháni. Konali totiž „v zájmu civilizace“, chce se blít s Janem Werichem při známé spiklenecké scéně z filmu Císařův pekař…

„Ukrajince to naštěstí nezlomilo a jsem rád, že to nezlomilo ani ostatní státy. Myslím, že Rusko ukázalo tolik inklinace k barbarství, že mě to už ani nepřekvapuje,“ uvedl dále prý pan prezident Pavel, jak jej cituje ČTK, co je pak citována zase mainstreamem a dokonce i obskurní web Fórum 24 xanaxisty Šafra dává na svou titulku ony citace. Pro konzumenta takových zpráv je pak efekt dokonalý. Stačí však pozměnit „Ukrajince“ za „Srby a Afghánce“ správně prohodit namísto „Rusko“ za „USA“ a najednou to sedí, jako ony hýždě na nádobě, pravda…

„Důstojně“ překonali „letecký poplach“. Tak to je na Banderův řád…!!!

A to víte,že prezidentský pár Čaputová – Pavel…, ééé, počkat, to by bylo možná zavádějící, raději snad tedy páreček prezidentů, byl v akutním nebezpečí? Ale jistě, krátce poté, co je polské režisérské studio v Przemyslu (možná s americkým režisérem, poněvadž pitomoučké to všechno bylo dost) dopravilo ve vlakovém kupé s vypnutými telefony do Kyjeva, vypukl totiž letecký poplach!!! Rázem měli čeští a slovenští ochrankáři i ukrajinští vojáci plné ruce logisticky náročné práce. Jen je zvláštní, že akce „Šup s nimi hned do krytu a co tam se dělo….“ proběhla prý v odpoledních hodinách, kdežto útok ruských leteckých a kosmických sil proběhl asi ve 3,30 ráno našeho času. Vysvětlil by to někdo? A proč vlastně…?

No a co se dělo? Tak třeba tam proběhla skutečně podzemní jednání s představiteli tatařínské delegace, jako (asi) jediné oprávněné politické reprezentace Krymského chanátu. Možná budou i diplomatické vztahy? A protože zmíněný chanát je a bude v Ruské federaci, dáme mu sídlo třeba v Praze? Nebo Bratislavě, když do Prahy Rusové už natlačili haličskou Ukrajinu? A bude sídlit pan prezident Zelenský na Pražském hradě?

Za pár dnů zřejmě Petro Fialenko nechá vyhostit posledního ruského i čínského diplomata a Rusko i Čína zase vyhostí ty české. Netřeba však ničeho želet, poněvadž namísto Číny nám zajistila diplomatické styky předsedkyně sněmovny Pekarová s Tchajvanem a Rusko nahradí právě ten Krymský chanát a vystěhovaná Halič. Takže ani naši diplomaté světového, protože Lipavského formátu, tak o robotu nepřijdou. Ti, co byli v číně, odjedou do ostrovní provincie a ti z Ruska třeba do Prahy nebo Bratislavy, to podle toho, kam je naše „hodnoty“ a „způsob života“ zavedou. A co si takhle ještě založit i nějaké to trpasličí, ale hodnotově orientované OSN se sídlem v té režisérské Mekce Przemyslu a doživotní předsedkyní by mohla být třeba Bidenovic kuchařka?

Pane Bože smiluj se nad Československem. A pošli těch 60 000 legionářů!!! Že si je musíme najít sami…? No, jo…, to jo…, to musíme holt sami….

 

Svatopluk Otava

komentátor ANS

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS