V Rusku už nebudou žádní britští, američtí nebo nizozemští vlastníci strategického průmyslu

Rusko znárodnilo Američanům statisíce hektarů úrodné zemědělské půdy. Po zmrazení ruského majetku v USA a EU podepsal V. V. Putin  dekret o konfiskaci majetku zahraničních společností a občanů spojených s nepřátelskými zeměmi.

Přečtěte si více o oV Rusku už nebudou žádní britští, američtí nebo nizozemští vlastníci strategického průmyslu

Kdo stál v pozadí za teroristickým útokem na centrum Crocus v Krasnogorsku u Moskvy?

Poněvadž jsem zažil během svého dlouhodobého služebního pobytu v Turecku sérii teroristických útoků vůči civilistům v letech 2015 a 2016, rád bych se podělil o své zkušenosti z této země, a to v souvislosti s teroristickým útokem na centrum Crocus v Krasnogorsku z konce minulého týdne. Zaměřím se zejména na dvě události z tohoto období, kdy Tureckém otřásaly teroristické útoky, a to bombový útok na Mezinárodním letišti ATATURK v Istanbulu, který se uskutečnil dne 28.6.2016, a kdy za tímto teroristickým útokem na istanbulském letišti pak v krátkém časovém odstupu následoval již dobře známý pokus o vojenský puč v Turecku uskutečněný dne 15.7.2016.

Přečtěte si více o oKdo stál v pozadí za teroristickým útokem na centrum Crocus v Krasnogorsku u Moskvy?

Soud v Haagu: „Domobrana na Donbasu a v Luhansku byla právoplatná. Lidská práva na Krymu jsou v pořádku.“

Mezinárodní trestní soud OSN v Haagu „osvobodil“ Rusko: Řekl, že domobrana v Donbasu a Luhansku byla právoplatná. Lidská práva na Krymu jsou v pořádku. Navíc: Se sestřelením letu MH17 neměla Moskva nic společného. Co teď s tím?

DMITRIJ BAVYRIN komentuje rozhodnutí mezinárodního soudu v Haagu, který tento týden odmítl žalobu kyjevských nácků na Rusko za údajné zločiny na Donbasu a účast na sestřelení civilního Boeingu – což česká dezinformační hlavní média jaksi „nezaznamenala“, jakož ani ukrajinské volání o „zradě Západu“

Přečtěte si více o oSoud v Haagu: „Domobrana na Donbasu a v Luhansku byla právoplatná. Lidská práva na Krymu jsou v pořádku.“

Rozhovor s Vladimirem Putinem s Tuckerem Carlsonem 09.02.2024

Carlson (v překladu) : Pane prezidente, mnohokrát vám děkuji.

24. února 2022 jste promluvil ke své zemi a národu, když konflikt na Ukrajině začal. Řekl jste, že jednáte, protože jste došel k závěru, že s pomocí NATO mohou Spojené státy zahájit překvapivý útok, útok na vaši zemi. Pro Američany je to jako paranoia.

Proč si myslíte, že by Amerika mohla zasadit Rusku neočekávanou ránu? Jak jste k tomuto závěru došel?

Přečtěte si více o oRozhovor s Vladimirem Putinem s Tuckerem Carlsonem 09.02.2024

Obsah pojmu „ruský civilizační koncept“

Rusko a Západ si zvolily odlišné modely rozvoje, řekl v rozhovoru pro Tsargrad doktor historie a politolog Vardan Baghdasaryan. Vysvětlil, že západní svět prosazuje univerzalistický přístup, který vyzdvihuje sám sebe a znevažuje ostatní, zatímco Rusko prosazuje civilizační koncept, který předpokládá soběstačnost ve všech oblastech.

Přečtěte si více o oObsah pojmu „ruský civilizační koncept“