Druhy moci.

Včera jsem byl v Praze na chvíli účasten setkání lidí, kteří jsou nespokojení se současným stavem naší společnosti a hledají nějaké jiné „alternativy“, jak to změnit. V diskuzi tam zaznělo, že nejvyšším druhem moci je moc zákonodárná. Ano, tak nás to učí. Učí nás, že jsou tři druhy moci, zákonodárná, která vytváří pravidla pro fungování společnosti, dále pak moc výkonná, která ta pravidla zavádí do reálného života a vymáhá je a pak je moc soudní, která trestá ty, kteří tato pravidla porušují.

Přečtěte si více o oDruhy moci.

Jestli fakta odporují teorii, je potřeba změnit teorii a ne fakta

Již řadu let studuji Koncepci společné bezpečnosti a připadá mi to, že jsem stále na začátku a nebere to konce. Možná už můj stárnoucí mozek nepracuje tak jako za mlada, možná to je tak obsáhlé téma, že je to studium na celý život. Přečtěte si více o oJestli fakta odporují teorii, je potřeba změnit teorii a ne fakta

Jak se zorientovat v Koncepci společné bezpečnosti.

KSB vznikla na přelomu 80. a 90. let 20. století na fakultě aplikované matematiky Leningradské státní univerzity. Kolektiv profesorů a několika kapitánů námořních ponorek pod vedením prof. Vladimíra  Zubova napsal práci, která se jmenovala Dehermetizace. Práce byla určena pro tehdejší stranické a vládní činitele, kterým měla otevřít oči před blížícím se kolapsem SSSR. Bylo ale už pozdě. Přečtěte si více o oJak se zorientovat v Koncepci společné bezpečnosti.

VZKAZ

PŘEDEVŠÍM VŠEM PŘEDÁKŮM A VŮDCŮM OPOZIČNÍCH STRAN A HNUTÍ (VY SOUČASNÍ VLÁDNÍ ZAPRODANCI URČITĚ TOTO NEČTĚTE, STEJNĚ BYSTE NECHÁPALI), a také všem běžným lidem, kteří chtějí vědět, co se to u nás a ve světě děje, jaké to vlastně procesy probíhají a kdo je ze zákulisí řídí.

Přečtěte si více o oVZKAZ

Jestli se nenaučíš řídit sám, budou tebou řídit druzí.

Naprostá většina lidí nemá ponětí o tom co se děje, a nemá ani ponětí, že nemá ponětí. Řítíme se do tak obrovského průšvihu, že si to  většina lidí neumí ani představit. Aby se v tom člověk vyznal a v nadcházejícím čase mohl ochránit především zájmy své a své rodiny, ale tím i zájmy komunity ve které žije a zájmy svého národa, musí vědět, jak jsou řízeny Složité sociální systémy!

Přečtěte si více o oJestli se nenaučíš řídit sám, budou tebou řídit druzí.