BOMBARDOVÁNÍ PRAHY V BŘEZNU ROKU 1945 – NEBYLA TO MÝLKA, ALE ZÁMĚR

Při každoroční vzpomínce na osvobození Československa na jaře 1945 se myšlenky mnoha lidí vracejí k problematickému bombardování Prahy a mnoha jiných měst americkým letectvem v posledních týdnech války. A znovu se naskýtají otázky proč? Proč se bombardovalo ještě tehdy, když byl výsledek války jednoznačně rozhodnut, válečná výroba ochromena a pokud ještě vůbec nějaké podniky pro wehrmacht dodávaly, nemohlo to naprosto ohrozit rychlý postup Rudé armády, která osvobozovala většinu našeho území.

Přečtěte si více o oBOMBARDOVÁNÍ PRAHY V BŘEZNU ROKU 1945 – NEBYLA TO MÝLKA, ALE ZÁMĚR

USA a Británie chtěly napadnout SSSR – záminkou měla být falešná vlajka Katyň. Otevřely se archívy.

Velká bitva u Kurska zmařila anglosaské plány.

U příležitosti 80. výročí bitvy u Kurska byly odtajněné archivní materiály o tom, jak bitva u Kurska zmařila katyňskou provokaci s cílem uzavřít separátní mírovou smlouvu mezi USA, Velkou Británií a nacistickým Německem

Přečtěte si více o oUSA a Británie chtěly napadnout SSSR – záminkou měla být falešná vlajka Katyň. Otevřely se archívy.

Postupimská konference vítězných mocností 1945: PŘESUN NĚMECKÉHO ETNIKA, SÍDLÍCÍHO NA ÚZEMÍ ČESKOSLOVENSKA, JE NEZBYTNÝ!

2. srpna 1945 postupimská konference vítězných mocností skončilaKonference uznala, že přesun německého etnika, sídlícího na území Československa, je nezbytný. Článek XIII zprávy z konference požaduje, aby tento přesun proběhl ,spořádaně a lidsky.“ USA – pozdější samostatné prohlášení k Postupimské dohodě.

Přečtěte si více o oPostupimská konference vítězných mocností 1945: PŘESUN NĚMECKÉHO ETNIKA, SÍDLÍCÍHO NA ÚZEMÍ ČESKOSLOVENSKA, JE NEZBYTNÝ!

BRAT ZA BRATA – Cesty vítězství – JÍZDY DÍKŮ, MÍRU A SVORNOSTI.

Dne 4.5.2023 jsem měla možnost zúčastnit se zahájení Cesty vítězství – JÍZDY DÍKŮ, MÍRU A SVORNOSTI s motorkáři a organizátory organizace BRAT ZA BRATA, která započala zahájením piety ve Frýdku-Místku.

Přečtěte si více o oBRAT ZA BRATA – Cesty vítězství – JÍZDY DÍKŮ, MÍRU A SVORNOSTI.

O čem nás poučily oslavy konce války? Jsme nepoučitelní!

Když světoznámý rakouský spisovatel Stefan Zweig vzpomínal na poslední dny před vypuknutím první světové války, napsal: „Byla to válka nic netušící generace, a právě neopotřebovaná důvěřivost národů v jednostrannou spravedlnost jejich věci se stala tím největším nebezpečím.“

Přečtěte si více o oO čem nás poučily oslavy konce války? Jsme nepoučitelní!