Svobodný vysílač CS – 22. 7. 2021

Komentáře ANS k aktuálnímu dění

Téma:

  • Nenávist vůči neočkovaným se zvyšuje a začíná nám hrozit digitální kriminál
  • Další ničení dětí – mají se řídit médii a svými vrstevníky – ztráta rodičovské autority
  • EU se rozhodla „obnovit“ ČR – návštěva předsedkyně EU

 

Hosté:

  • PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně ANS
  • Mgr. Marek Adam, 1. místopředseda ANS
  • Ivo Novák, pověřen řízením Ústeckého krajského klubu
 
 

 




 

Záznam pořadu na stránkách Svobodného vysílače CS ZDE.

 

 

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS

5 5 hlasů
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
CZK
CZK
26. 7. 2021 19:43

Dobrý den, dvě věci. K tématu modifikace DNA mám připomínku. Upozorňuji, že nejsem odborník a mohu se mýlit, ale pokud to tak je, tak mě určitě někdo poučí. Já to vnímám tak, že DNA je obrazně generální štáb, kde se rozhoduje o opatřeních na frontě a RNA je ten motocyklista s koženou brašnou, co veze na frontu dopis s pokyny. A mRNA je chlápek, co motocyklistu zastaví a do dopisu připíše něco navíc, než byla informace od gen. štábu. V tomto případě je tam prý pokyn, že buňka má vyrobit protein, který je součástí toho covidu a tělo/imunitní systém by měl na tu bílkovinu zareagovat a vytvořit si protilátky. Na dotaz, jak dlouho se to bude dít, prý výrobce uvádí, že neví. Podstatou ale je, že DNA zůstává nezměněna. Tudíž by neměla být patentovatelná. Tolik tedy k tomu, jak jsem to pochopil já.
A ještě k tomu volajícímu pánovi, který hovořil o nadspotřebě obyvatel a o zátěži přírody. Ano, má pravdu, někde jsou u baráku 2 auta. Např. já bydlím na vesnici a když něco potřebujete, tak si pro to musíte někam dojet autem. Vlak se nejezdí a autobus tak 5x za den. Ale to je výlet na celý den, obzvlášť když se potřebujete přesouvat od obchodu k obchodu po městě hromadnou dopravou, nebo chodit kilometry po městě pěšky. Taky se stává, že máme různou pracovní dobu a nemůžeme jezdit za prací jedním autem. Nebo se Vám na autě něco rozbije a než se to spraví, tak bez druhého auta jste namydlený. Jde spíš o to, že systém nás nutí, abychom se starších aut zbavovali a kupovali si stále nové. A nejde jenom o auta, ale prakticky o cokoli. Dělají výrobky nekvalitní, jenom aby to nějak přežilo záruku, nic neopravovat, rovnou vyhodit, protože „ekonomicky“ to vyjde levněji. Někteří výrobci do výrobků rovnou přidávají kurvítka, nebo mají vývojové laboratoře, kde zkoumají, jak vyrobit např. žárovku, aby nesvítila moc dlouho. Lidé se dnes chovají „ekonomicky“ a nikoli „hospodárně“. A když něco doslouží a už to nepotřebují, tak to vyhodí kdekoli je to napadne.
Není třeba jít cestou drastického snížení produktů a jejich sdílením, ale cestou kvality, prodloužené životnosti a 100% recyklace. A taky motivací „spotřebitelů“ k tomu, aby nefunkční věci končily tam, kde mohou být opět zpracovány a ne na skládkách nebo v příkopu u cesty.
S tímto postojem jsem měl problém už za socíku, ale i tam jsem narazil u „ekonomů“, protože i tam mi vysvětlili, že kdyby ty věci sloužily tak dlouho, tak by lidé neměli práci, málo by si vydělali a hlavně by měli moc volného času. A kdo ví, co by s ním dělali?! A já na to reagoval tak, že možná by si méně vydělali, ale zase by toho za život nemuseli kupovat tolik, protože by jim ten přístroj vydržel třeba na celý život.