Stávkující farmáři

Tak nám farmáři ve Francii stávkují. Na přelomu roku začali farmáři v Berlíně. Prý se v polovině února přidají i ti čeští a pojedou na Prahu. Na internetu je mnoho fotek a videí, jak farmáři blokují dálnice, jak tam pálí asi seno a slámu, jak po dálnici rozváží hlínu, jak na budovy státních úřadů stříkají hnůj, občas je i někde vidět po zemi rozsypané ovoce či zelenina. A za co vlastně stávkují? Slyšel jsem, že třeba za nezdražování nafty, nebo za vyšší dotace. Takže aby měli více peněz. Ano i pro nás je to dobré, protože se tím nezvednou ceny potravin, snad tedy. Ale proč nestávkují a nepožadují změnu systému, která by přinesla skutečné zlepšení.

Lidé jásají, že farmáři stávkují, ale jsou to právě oni, kdo tím trpí. Nemohou se nikam po zablokovaných dálnicích dostat, nemohou jezdit kamióny a vozit jim zboží do obchodů, plýtvání potravinami je také prodražuje. Z čeho se asi zaplatí úklid a opravy znečištěných a poškozených silnic, dálnic či budov? Ano, bude to z našich peněz, které jsme odvedli státu na daních. Také jsem zahlédl na internetu článek, že v Německu díky stávce farmářů nejsou v obchodech ovoce a zelenina. Moc tomu nerozumím, protože farmáři v prosinci a lednu ovoce a zeleninu nesklízejí, ta je již dávno ve skladech připravena do obchodů. Takže to třeba zase někdo může zneužívat k uměle vytvořenému nedostatku potravin. Anebo právě proto byli farmáři postrčení, aby stávkovali? Komu to asi nejvíce vyhovuje? Evidentně těm nahoře, kterým to nijak neublíží, to jen my obyčejní lidé budeme omezováni, budeme mít nedostatek a budeme muset za jídlo mnohem více platit. Zapadá nám to pěkně do globalizátorské depopulační agendy.

Mě osobně se takové stávky nelíbí. Jednou jsem slyšel, že stávkovali zaměstnanci dopravního podniku. Bohužel si už nepamatuji, kdy a kde to bylo. Stávkovali tak, že vozili lidi zadarmo. Naprosto geniální nápad. Obyčejní lidé nepřišli o službu, nebyli nijak omezeni. Pouze majitelé dopravního podniku přicházeli o výdělky a byli skutečně nucení stávku nějak řešit ku prospěchu stávkujících. Pojďme vymyslet takovéto formy stávek.

 

Václav Kupilík, 8.2.2024

 

 

 

 

Autor příspěvku: ANS

0 0 hlasů
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Jarda
Jarda
9. 2. 2024 5:58

V médiích je to prezentováno, že stávkují za vyšší dotace atp. Ovšem oni stávkují proti dopadům GREENDEALu! Zrovna tak to bude 19.2. v ČR – viz http://www.myzemedelci.cz