Stanovisko ANS ke spolupráci s KSČM

Dobré mravy dělají dobré přátele!

Aliance národních sil představuje vlastenecké hnutí, které je (z hlediska politologického paradigmatu) tzv. široce rozkročeno v současném politickém spektru podle jedné jediné fundamentální zásady: „Je to dobré pro naši vlast?“

Aliance národních sil se tedy veřejně ohrazuje proti jednostrannému „škatulkování“ v politickém dualismu: levice – pravice, neboť v současnosti dochází k časté záměrné záměně pojmů.

Vycházíme z předpokladu idey suverénního národního státu, který má ve svých rukách vlastnictví strategických zdrojů surovin (např. vodu, nerostné suroviny,…). Programově je nám nejblíže vlastenecký konzervativní socialismus, avšak s důrazem na individuální lidskou svobodu a autonomní aktivitu a odpovědnost jedince.

Ctíme hodnoty tradiční rodiny a sociálně spravedlivé společnosti. Skutečná síla každé společnosti se pozná podle toho, jak se ona společnost dokáže v nouzi postarat o své nejslabší členy!

Rodinu pokládáme za nepostradatelný základ státu!

Bojujeme proti globálnímu nadnárodnímu kapitálu a proti novodobým „progresivistickým“ tendencím.

Bojujeme proti nebezpečnému současnému globalismu a proti korporativnímu kapitalismu. Proti systému, vedoucímu (ve svých fatálních důsledcích) až k zániku národního i sociálního státu a k rozbití tradiční rodiny.

Za hlavní priority považujeme vystoupení z Evropské unie a z NATO. Dekrety prezidenta republiky (tzv. Benešovy dekrety) nesmí být nikdy a nikým prolomeny!

V řadě výše zmíněných bodů se naše ideje shodují či protínají s programovými cíli volebního programu Komunistické strany Čech a Moravy. Věříme, že po volbách budeme, společně a jako autonomní partneři, své programové priority prosazovat a hájit v PS PČR.

Respektujeme autonomii KSČM a vážíme si této strany jako spřátelené politické síly. Apriorně se nikterak nevymezujeme vůči spolupráci s KSČM, od každodenní práce na komunální úrovni až po parlamentní hlasování ve výše zmíněných oblastech.

 

Porušení Stanov ANS třemi bývalými místopředsedy ANS

ROZHODNĚ NEINTERPRETUJEME

jako „provinění způsobené ze strany KSČM“!!!

 

Pokud takový mylný dojem

(pod tlakem mediální štvanice, a to bohužel i z řad vlastenecké scény) vznikl, pak se od něj jednoznačně, veřejně a kategoricky

DISTANCUJEME!!!

 

Věříme nadále v dobré a přátelské vztahy ANS s Komunistickou stranou Čech a Moravy. Upřímně považujeme KSČM za respektovaný autonomní subjekt a nedílnou součást české parlamentní levice.  

Případnou budoucí spolupráci – předvolební i povolební – např. účast na kandidátkách, budeme vždy řešit transparentně a oficiální „smluvní cestou“.

 

S důvěrou ve společný cíl

Za národní a sociální emancipaci ekonomicky svobodného člověka!

 

10.7. 2021.

Předsednictvo ANS  

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS

3.7 6 hlasů
Ohodnoťte článek
14 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
martin
martin
15. 7. 2021 14:47

jen nechápu,proč zrovna utekli ke KSčm,proč ne k Volnému bloku rovnou.Ksčm jsou jen korejtkáři.

Vladimír
Vladimír
13. 7. 2021 12:50

no, bože chraň, abych se snad nedotkl neposkvrněného morálního kreditu, ale skoro to vypadá, jako by se vyházelo spousta lidí, kteří udělali jenom to, o co teď pohoršení vyhazovači trapně škemrají. Naštěstí můžeme bezvýhradně důvěřovat současnému vedení, které prozíravě vytrhalo jedovatý plevel a vypálilo to hnízdo zmijí, které si dovolilo kacířské rouhání.A mazání příspěvků je také nová demokratická forma diskuze.
Quod licet iovi non licet bovi. Dobře předvedeno.

Naposledy upraveno 1 rok před uživatelem Japetus
Vladimír
Vladimír
12. 7. 2021 20:32

hezký

Naposledy upraveno 1 rok před uživatelem Japetus
Jan Dekoj
Jan Dekoj
12. 7. 2021 12:26

Prvním krokem Národní revoluce musí být odstranění současného zvráceného režimu. Je proto správné se spojit s každým, kdo o tento cíl usiluje. Nelze však zapomínat na názorové rozdíly. Komunisté sice správně prosazují přirozený způsob řízení národa silnou centrální autoritou, prokázali nutnou schopnost očistit společnost od názorově úchylných elementů a mají správnou zahraničněpolitikou orientaci, avšak jejich ideologie obsahuje i úchylky, které jsou pro přirozené uspořádání společnosti nepřijatelné – internacionalismus, kolektivní řízení (místo jednoho vůdce) a úplné pomíjení židovské otázky. Kromě toho chybně vidí největší nepřátele v buržoazii a nevidí skutečné největší zločince – individualisty (humanisty, liberály, demokraty apod.), kteří buržoazii její zločiny umožňují. Po národní revoluci nebude pro takové názory ani jejich nositele místo. Kromě toho současná KSČM již třicet let kolaboruje se současným zločinným systémem a až na jednotlivce (J. Skála, M. Semelová) je nedůvěryhodná.

Eva
Eva
12. 7. 2021 10:15

Škoda. Toho jsem se bála. KSČ je parlamentní strana a celou dobu všechna ta zvěrstva, co se dějí, aktivně podporuje. Kromě toho s ní mám celoživotní špatné zkušenosti.
Je moc hezké, že existují programové průsečíky, ale kdy oni něco takového dodržovali? Nejen po tom, co předvedli v historii, ale i kvůli tomu, na čem se účastní teď, bohužel nemůžu toto podpořit. Program – idea je jedna věc a skutečnost je jiná věc. Je to celé hlavně o lidech.
Je mi to opravdu líto, protože paní Vítovou mám ráda a ráda bych ji podpořila. S programem ANS naprosto souzním a to se mi ještě v mém dlouhém životě nestalo.
Budu celou věc dál sledovat a doufám, že nakonec všechno dobře dopadne.
Osobně si myslím, že s komunisty si morální kredit neudržíte. A ten je podle mně úplně nejdůležitější a nejcennější deviza, zvláště v téhle příšerné době.
Přeju hodně štěstí a hlavně pevné nervy. Eva.

CZK
CZK
Odpovědět  Eva
12. 7. 2021 11:26

Myslím si, že Vám rozumím. Ale zkuste se na to podívat třeba takto: Pojedete v zimě autem po neošetřené silnici a trochu Vám to podklouzne a jedno kolo auta se dostane do příkopu. Nic se nestalo, jenom to auto samo nevyjede. Ale stačilo by se do něj maličko opřít a bylo by zase zpět na silnici. A najednou u Vás zastaví soused, kterého z nějakého důvodu ani trochu nemusíte a nabídne Vám, že Vás zkusí vytlačit zpět na silnici.
A teď máte dvě možnosti. BUĎ souhlasíte, on Vás vytlačí a Vy mu řeknete, že jste mu zavázána a až on příště bude potřebovat, vytlačíte zase Vy jeho. A můžete si klidně zachovat i svůj názor či odstup. NEBO budete zásadová a řeknete mu, že od něj pomoc ani náhodou a počkáte si na někoho jiného. Bude to sice zásadové, ale kdo ví, kdy pojede někdo jiný kolem a zda vůbec zastaví a bude chtít pomoct?
Chápete, co tím chci říci? Nemusím toho souseda milovat, ale logicky je to nejjednodušší způsob, jak se dostat z toho příkopu ven.

Eva
Eva
Odpovědět  CZK
12. 7. 2021 12:57

To záleží. Pokud to bude soused, který mi jen dělá naschvály a prudí, tak to udělám, jak říkáte.
Pokud to bude zločinec, tak uteču a poradím si jinak.
Fakt to nerada říkám, protože si myslím, že lidi by měli spolu jednat, spojovat se a nenechat se rozeštvávat. Spojovat se s dobrými za dobrou věc. Se zlem nikdy.
Nic dobrého z toho nevzejde, jen postupně budete padat na úroveň toho zla.
Jak říkal Voldemort Harrymu: Víš, Harry, se slušnými lidmi si můžeš dělat, co chceš…

Jiří
Jiří
12. 7. 2021 6:32

Pan místopředseda Hais a další dva členové ANS si velice dobře uvědomili, že tyhle nastávající říjnové volby jsou klíčem k možnosti zasahovat přímo do správy země a prosazování svých programových zásad a proto přešli na stranu KSČM, která má dnes malou, ale přeci jen šanci se do sněmovny zase dostat. Tzv.demokratické strany se spojují už před volbama do koalic, ať je to třeba zrada na voličích, jen aby měly své jisté a mohly rozhodovat dál. Pokud se nyní taky nespojíte podle hesla proletářů, tak budete pořád jenom v tý svý „flašce od octa“ jako rybářova žena a i když oprávněně , přesto jen brblat na ulici a po hospodách.

Anna
Anna
Odpovědět  Jiří
12. 7. 2021 19:15

Když se ze sesle ve sněmovně stane hlavní cíl bez ohledu na prostředky, je to špatně. KSČM má úplně jiný program, je to fakticky dnes už neoliberální, systémová strana stejně jako všechny ostatní v PS, schvaluje zrůdné zákony jak na běžícím pásu. A vůbec nic nedělá proti koronafašismu. A pod hlavičkou tohoto subjektu by mělo kandidovat 3/4 předednictva ANS? Pro mě nepřípustné. Všechno burcování p. Haise na SVCS teď vyznívá velmi falešně. Pro mě se zaprodal…

CZK
CZK
Odpovědět  Anna
13. 7. 2021 12:26

Navrhuji zdržet se v současné době odsudků, protože ze zkušenosti vím, že ne vždy je všechno tak, jak to na první pohled vypadá. Obzvláště v politice!
Zkusím uvést příklad: V klášteru se pravidelně schází skupina slušných lidí/křesťanů a ti se vzájemně ujišťují o své víře a správném způsobu života. Ale ty jejich dobré názory zůstávají jenom za zdmi kláštera. A tam venku jsou domorodci, kteří mají názor takový, že když zabijí a snědí chlapíka z vedlejší vesnice, tak na ně přejde jeho síla. Pokud ti křesťané budou chtít zlepšit svět, tak vyberou mezi sebou jednoho a pošlou ho na misi. Může to trvat roky, než se projeví nějaký výsledek. Ne každý je zrovna dychtivý po tom, aby přišel někdo cizí a ten ho začal poučovat, jak má co dělat, protože doteďka to dělal blbě.
Ale vše může být i jinak. Jak říkám, počkejme a uvidíme. Jednoho času jsem dostal za úkol podílet se na pozdvihnutí způsobu života u romského etnika. Aby mě vůbec poslouchali, tak jsem musel chodit do jejich domovů, popít s nimi a začít komunikaci na jejich úrovni a teprve později začít měnit jejich názory. A to ještě jenom tam, kde k tomu byla ochota.
Proto vím, co to obnáší být „misionářem“ 🙂

J. Leták
J. Leták
12. 7. 2021 5:55

Naprosto souhlasím a ztotožňuji se s tímto programem.

Vladimír
Vladimír
12. 7. 2021 1:18

A tohle má sbaštit kdo?

Naposledy upraveno 1 rok před uživatelem Japetus
CZK
CZK
11. 7. 2021 23:22

Ano, tak to vidím i já. Někdo se může ještě třeba nějakou chvíli ofrňovat, ale jak to poslední dobou cítím, tak jenom tudy vede cesta. Nikdy nebudeme všichni stejní, jako ložiskové kuličky 🙂 Ale pokud je někde někdo, kdo má stejný cíl jako já, tak je to můj partner pro dosažení toho cíle.
Např. když bude chtít vystoupit z NATO, podpořím ho. Když bude chtít odzbrojit občany, moji podporu mít nebude.
Když to trochu přeženu, tak když se někdo shodne s mým cílem, tak to klidně může být i KDÚ-ČSL nebo Piráti a nemusím tím zradit svůj vlastní program.
Jak jsem již psal o těch energiích – spolupráce bude podporována energeticky. soutěžení či boj (kdy vítěz bere vše) již nemá podporu vesmíru.

Ivana Kýčková
11. 7. 2021 19:32

Moc pěkně, jasně a srozumitelně řečeno 👍🏼.