Stanovisko ANS k Volnému bloku

ANS navrhla písemně a veřejně dne 22. února Volnému bloku jednání o koaliční spolupráci…

1. ANS navrhla písemně a veřejně dne 22. února Volnému bloku jednání o koaliční spolupráci (v souvislosti s usnesením Ústavního soudu, který snížil procento pro vznik koalic). Jen podotýkám, že koalice může být oficiální, anebo neoficiální. Obdobný dopis byl zaslán několika politickým subjektům. Citace z dopisu Volnému bloku:

„Proč požadujeme koaliční smlouvu? V rámci koaliční smlouvy je totiž nutné dohodnout pevné body programu, které obě strany dodržují, a také spravedlivé rozdělení personálního obsazení kandidátek. Takzvané „volné připojení“, které navrhujete Vy, ovšem s tímto nepočítá.

Skutečně si přejeme s Vámi spolupracovat, pokud se dohodneme na dvou základních bodech programu, a to je zcela jednoznačně deklarovaný a ničím nepodmiňovaný požadavek na vystoupení z EU a z NATO – a při obsazování kandidátek na spolupráci rovného s rovným. Věříme ve vzájemné jednání.“

Zde náš návrh Volnému bloku ze dne 22. 2. 2021:
https://aliancenarodnichsil.cz/ans-navrh-koalicni-spoluprace/

2. Volný blok ale na náš návrh (viz odkaz výše) NIKDY nereagoval, jen začal veřejně dehonestovat ANS s tím, že prý požadujeme „PARITU, A TO VE VŠEM“.

3. Volný blok od prvopočátku podmiňoval spolupráci s ANS tím, že nesmíme spolupracovat s Národní demokracií, se kterou ale ANS spolupracuje již od roku 2018!

Volný blok nám HNED na prvním jednání sdělil, že čela kandidátek ve všech krajích bude obsazovat pouze Volný blok a ANS může dodat jen jména lidí na zbytek kandidátek a voliči je pak mohou kroužkovat.

Naše vyjádření k nesmyslným návrhům Volného bloku je zde:
https://aliancenarodnichsil.cz/prohlaseni-ans-a-nd-k-videokonferencim-volneho-bloku/

4. NIKDY jsme s Volným blokem nehovořili o financích a ani žádné nepožadovali!

5. Volný blok NIKDY nepřijal nabídku ANS – jednat o programu! Na své původní tiskové konferenci sdělil, že bude podporovat referendum o vystoupení nebo setrvání v EU. Nyní s touto ideou opět veřejně operuje a jen od března má – na nátlak lidí ‒ v programu vystoupení z EU a z NATO. NIKDE však není řečeno, jakým způsobem!

Program, který dlouhodobě prezentuje ANS, je ale sám o sobě referendem o vystoupení z EU a NATO! Každá strana, jež chce udělat referendum až po volbách, nemůže být vlastenecká, protože je zřejmé, že ve skutečnosti nechce opustit zničující – ale především protinárodní! – liberální kapitalismus, který je ale jediným povoleným systémem EU!!!

6. Zásadně odmítáme veřejné a ponižující kádrování Volného bloku, kdo z vlastenců má, anebo nemá tzv. dobrou mediální pověst! Volný blok má totiž dvojí metr při svém údajném sjednocování vlastenecké scény! Zavrhuje vlastence z řad Národní demokracie, Dělnické strany sociální spravedlnosti a některé další, kteří jsou mu dobří jen pro tichou podporu Volného bloku. „Česká suverenita – Volný blok“ však postavila na kandidátku ve volbách do EP před dvěma roky jako svého lídra MUDr. Davida Ratha, který byl trestně stíhán a měl z mediální ostudy kabát. A mimochodem – pověst samotného lídra Volného bloku Mgr. Lubomíra Volného mainstreamová média také nezjišťují.

▪ ▪ ▪

Toto stanovisko vydáváme na základě nepravdivých informací, které prezentovali představitelé Volného bloku již několikrát na Svobodném vysílači:

zdehttps://www.svobodny-vysilac.cz/2021-04-27-pokrivena-zrcadla-tohoto-sveta-s-hosty-marianem-bojkem-a-lubomirem-volnym-164-dil-163-min/

a zdehttps://aliancenarodnichsil.cz/radio-jerevan-jany-volfove/

 

Praha 28. 4. 2021

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně ANS

 


  
  

Autor příspěvku: ans

5 4 hlasů
Ohodnoťte článek
16 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Karel
Karel
2. 5. 2021 10:17

,,Program, který dlouhodobě prezentuje ANS, je ale sám o sobě referendem o vystoupení z EU a NATO! Každá strana, jež chce udělat referendum až po volbách, nemůže být vlastenecká, protože je zřejmé, že ve skutečnosti nechce opustit zničující – ale především protinárodní! – liberální kapitalismus, který je ale jediným povoleným systémem EU!!!“ Uděláte tedy referendum dříve? Jak toho docílíte? Občas poslouchám ale jen vážně málo Vaše pořady. Trochu mi připomínáte Sládkovce. Pan Hais to je neposlouchatelné samo o sobě. Něco z programu je dobré, ale potácíte se na scéně již dlouho a výsledek vidíme. Měli by jste naslouchat a otupit svá ega. Ovšem to je jen můj osobní názor.

Luděk Janouch
Luděk Janouch
30. 4. 2021 7:11

Pěkný den přeji, všem,

jak jsem psal i na tomto webu, velmi si vážím Vás, paní předsedkyně i místopředsedů a všech dalších, v Alianci národních sil. Z většiny máme společné hodnotové rámce a tak i, vzhledem k situaci světa, sdílím váš názor na programové priority pro naší zemi. Jakkoliv uvažuji spíše filosoficky a ekogramotně na vyšší úrovni, vzhledem k potřebě vidět budoucnost tak, abychom se dnes co nejméně „spletli“, jak dál. Neboť svět prožívá krach, pád kapitalizmu, neoliberalizmu, trhu a moci ve všech podobách a všech důsledků, v přímém přenosu a divoce. Měníme paradigma, ze starého světa Trhu a moci, na nový, ještě „nevyšlapaný“, evolučně vyšší a ekologicky udržitelný, lidský, odborně pojatý odpovědnými, svět nový a jiný. Opozice světa a také u nás již má vlastní vize v tomto či podobném směru a ANS v této věci zastává pohled mírného pokroku. Nicméně, nejen já jsem vděčný, že již několik málo let patříte ke špičce „alternativy zdola“ a bylo by škoda a bylo by i, nespravedlivé, pokud by se v případě volebního úspěchu, vedení ANS a všeci ti morální a odpovědní členové, neměli možnost podstatným způsobem podílet, na tvorbě naší společné a Slovanské vzájemnosti a budoucnosti.

Pro Slovana, který má být v rámci pádu „starého světa“ mocnými a bohatými darebáky a psychopaty, jako národ a národnost, vymazán jako první, o což se i naše loutková vláda pokouší, jak jen může, jsou všechny ty snahy nevidět většinu Čecho-Slováků, jasně že i Moravanů a Slezanů, jako Slovany, protože přes opačnou propagandu tzv. odborníků a hlavně, politiků anglo-sazké orientace a přistěhovalců jsou Slované odpad světa, stále patří mezi ty nejchytřejší národy, kteří si nenechají nic líbit, tedy ani vlastní vyhlazení i přes „opatření vlády“, dokonce, světe div se, i přes neuvěřitelnou degradaci morálky, vzdělání, zdraví, svobody….. většinové společnosti po majetkovém a mocenském převratu 1989, dosud a mnoha problémech a nesmyslech za socializmu, jakkoliv byl tento systém první vlaštovkou, jak napravit (bohužel ne, vyřešit) kapitalizmus, feudalizmus lidským a environmentálním způsobem, v rámci možného a v rámci třídně rozděleného světa, kde i na Západě, a trvá to stále, probíhaly a to, ty nejhorší politické a společenské pogromy a soudní procesy s opozicí „nalevo“. Atd. Kdy Slované obecně nesouhlasí samozřejmě ani s vyhlazením lidské civilizace atd. My máme, u většiny našich občanů, více Slovanských genů, kdyby to pravda nebyla, již dávno bychom popstupně zanikli.

Bohužel, zbytek alternativy zdola, zhora neexistuje fakticky, existuje jen rétoricky, spíše, se o Slovanství pramálo zajímá, snad až na jednotlivé osobnosti.

Ještě více mne mrzí, jako vlastenci, i globálnímu pokrokáři a humanistovi, že i dnes jsou „alternativní“ osobnosti a subjekty v naší společnosti, kteří nejen zveličují své ego, naštěstí jich oproti minulosti, ubývá, ale nemají v sobě uvolněnou a zakotvenou svobodu, jež by jim umožnila volný prostor k jednání i s malými odpůrci alternartivy. Neplatí to pro ANS, ale ani Volný blok. Otázkou však je, hodnotová priorita každého ze zůčastněných. A cestě, jakou si volí.

Plně tedy chápu Vaše rozhořčení, paní doktorko Vítová a samozřejmě všech ostatních členů či sympatizantů, ale nemohu nevnímat i druhou stranu, často vycházející také z řad sympatizantů ANS a celé vlastenecké fronty k tomu, abychom byli všichni ochotní a schopní překousnout nesváry z minulosti a učinit kompromis. Jak se svět stále rychlejí a správněji pohybuje směrem k novému vývoji, nutí komplexně inteligentní a transformačně probuzené lidi, ke spojování se a návrhy vizí, vytvářet nové naše a logicky, světové paradigma. Je zajímavé a logické, že se asi všeci shodujeme v parametrech lidskosti a ekologické udržitelnosti. To je však velký kus, zatím neotesaného „kamene“, dosud se přeme na Zemi o samotný pojem – ekologie, lidskost, svoboda, demokracie, tedy kámen, jaký máme založit na tu honosnou a posvátnou stavbu světa a v mnohých z nás dosud přetrvává hořkost a bída světa starého a s ním i, nedobrých vztahů také v alternativě, například mezi ANS a Volným blokem, dobře vystiženým na tomto webu v různých článcích a videích.

Snažil jsem se pochopit, proč Luboš Volný neodpovídá ANS, pokud ano, tak proč ne přímo a také osobně mě, ačkoliv i jemu jsem věnoval pochvalu a jistou úctu za aktivity, jaké pro probuzení národa, konal a koná. On už takový, je. Má v sobě plán, na kterém dlouho pracoval a více jak běžný politik alternativy, se dívá i na spojování osobností a subjektů, jako manažer. Do jisté míry je to v pořádku, z pohledu technického a organizačního, ale méně již, vztahového a ideového, na to tento způsob, nestačí, neexistuje jedna osobnost, byť by byla géniem, která by obsáhla veškeré poznání a zkušenosti lidí a mohla za lidi vést budoucnost světa i za jedince odkudkoliv. Velmi rád tak otevírá pomyslně náruč Volného bloku, pro ostatní chytré hlavy a citlivá srdce s přáním, společně se účastnit poražení vlády a s nimi i opatření, udělání dlouhého nosu směrem, na Západ, nechá se vmanévrovat ostatními příznivci do vystoupení, nikoliv opravy EU, NATO atd. a Programem se bude zabývat, až se rozjedeme. Myslím, že takto podobně, to vnímá, s tím, že mu není cizí základní kapitalizmus, tedy podnikání a přiměřená tvorba zisku, i když vnímá, v co se, zvrhl a není ochoten pojmout,, že podnikání a přiměřený zisk může být hodnotou i pokrokového systému, jen s potřebnou péčí a kontrolou společnosti a státu atd. Je možné, že intuitivně vnímá, že ANS a ND jsou na jeho vkus, až moc levicové. Stejně tak, já. Přesto všechno ale vidím existenci a aktivity samotných obou poslanců a v rámci Volného bloku, za nutné pro to, aby byla tak efektivně, jak to dosud umí, jen oni, vyšlapána ta generacemi neschůdná a kamenitá cesta, vedoucí ke spojování, probuzení, získání názoru „sám za sebe“ a aktivitě politické i geopolitické naší společnosti a s tím i postupné „uhrabávání“ této cesty z pohledu přátelství, ke kterému se obecně, hlásí. Na to, jak jsou oba poslanci založení a jak přistupují ke spojování, jde o velký kus lidské a vlastenecké ochoty, který běžně není na politické scéně, vidět. Luboš je více praktickým politickým manažerem než teoretikem, ANS spíše, opačně. I tak se mohou spojit a vhodně, doplnit. Podle mého je třeba nejméně, toto:

  • přes své výhrady pošlete zástupce ANS na dohodnuté jednání s Volným blokem, v přímém přenosu pro občany. Nemáme se přece čeho bát a on, také ne
  • předem se dohodněme, že naše řeč by měla být zahájema ne neshodami před a po volebními, ale ideově a lidsky. Někoho jako zástupce ANS, kdo má pevné nervy a nevyskočí hned na možného oponenta pro zdánlivě opačný názor a úhel pohledu.Kdo jej chytne za slovo a na jeho slovech, činech ukáže, že to vše, může být, i jinak. Předveďme tu požadovanou rovnost již v tomto dialogu. Navrhněme kompromis v otázce, jež není podstatná.

Dnes doslova každý, byť se sebemenším opozičním pohledem, natož aktivitou, se jako pokrokář bere vážně a jeho názor, pohled…. se sčítá, mnohdy násobí s pohledy, aktivitami dalších. Nakonec, co zní pro někoho nyní jako „maličkost“ či nesmysl, předběhnutá doba nebo „to sem nepleťte“, , může být velká věc a bude tak pochopena v dalších letech.

Už se těším, že se dáte dohromady, nebo aspoň se domluvíte na co nejtěsnější spolupráci na tématech, kde to jde. Zdravím ze Šumavy Luděk Janouch

Anna Nováková
Anna Nováková
29. 4. 2021 15:09

Sleduji diskuse „Volného bloku“ právě jejich názory na politiku se mi zamlouvají mnohem více! To co chcete vy to už tu máme 32 let! Vy vlastně propagujete spojení dvou subjektů formou smlouvy a tím vlastně odsouváte další vlastenecké neparlamentní strany na druhou kolej! To se mi nelíbí to tu už máme 32 let!

Petr
Petr
Odpovědět  ans
30. 4. 2021 22:05

Paní Nováková má pravdu, jen díky vašemu egu příjdeme o svobodu. Pýcha předchází pád.

Petr
Petr
Odpovědět  Petr
30. 4. 2021 22:09

…říkáte že vás Volný dehonestuje… a co děláte vy ? ..tady na vašich stránkách…..v čem jste lepší ? V ničem, protože vám nejde o společný cíl čímž je ŽIVOT !

ANS
ANS
Odpovědět  Petr
1. 5. 2021 22:41

Co to melete za nesmysly?! V čem L. Volného dehonestujeme?!!!! Uveďte příklad!

Radka
Radka
Odpovědět  Petr
2. 5. 2021 10:17

Pane Petře, pokudi i s paní Novákovou nedokážete v klidu a rozumně uvažovat, tak bude lepší, když budete pouze sledovat Volný blok. Jakákoli diskuze s Vámi oběma totiž postrádá význam. Nepochopili jste ani jeden vůbec podstatu problému. Vypadá to, že snad ani nejste schopni dočíst celé vysvětlující příspěvky ANS. Je mi Vás v podstatě líto! Ale žádám Vás , alespoň zde neobtěžujte!

Karel
Karel
Odpovědět  ans
2. 5. 2021 10:26

Tak z téhle odpovědi je zřejmé, že jste nakloněni té své správné diktatuře. Berete lidi jako roboty co musí poslechnout tu Vaší píseň. Až budou všichni lidé vědomě aktivní dejte mi vědět. Rovní si lidé nebudou nikdy, je to smutné ale je to tak. Vždy bude potřeba stavět se za slabší i méně bystré a trestat zlo zlem. A ta věta ,, My se názory nezabýváme, my POŽADUJEME…….“ mi silně připomíná vylepené vyhlášky na ulicích za protektorátu. To je vše. Mějte hezký den.

ANS
ANS
Odpovědět  Karel
3. 5. 2021 1:31

Bóže můj! To je fakt k nesnesení číst takové bláboly. Prosíme vás, běžte si je psát jinam

ANS
ANS
Odpovědět  Anna Nováková
29. 4. 2021 17:51

Nikdo nepropaguje spojení jen dvou subjektů. Přečtěte si proboha článek pod kterým diskutujete – i s odkazy – a nepište sem takové nesmysly.

Svatoslav Butora
Svatoslav Butora
29. 4. 2021 9:49

Přeji hezký den. Vaše stanovisko – stanovisko ANS – přesně vystihuje programovou vyjas-něnost směrování. Nemá smysl program a cíle ANS rozvolňovat kvůli představě o rychlém vítězství nad současným nemravným a agresivním mocenským systémem Světa Kapitálu bez hodnot. To není Náš Svět ani Můj Svět ani Svět pro Lidi. To co vidíme kolem nás a sebe ničit Svět Lidí je systém vládnutí nelidského Světa Kapitálu, pro který je demokracie jenom prázdnym pojmem. Slovo „demokracie“ se Světem Kapitálu nemá nic společné. To je vidět i na kause „Vrbětice“, která nemá s pravdou a demokracií nic společné. Ovšem, že má všechno společné s tím, co provedlo Německo za Hitlera při agresi proti SSSR…a dnes při agresi Sluhů Světa Kapitálu proti Ruské Federaci.
Běh na dlouhou trať v procesu vývoje a zachování národních hodnot a svébytnosti a samo-statnosti nepotřebuje podporu koaličního slepence, který by byl zaměřen na získání vlivu v současném stavu rozložení vládnoucích i opozičních sil. Na rozdíl od ANS tyto subjekty nevidí neštěstí do kterého vývoj v objetí koalice Sluhů Světa Kapitálu dospěl. Zdánlivé zvýšení vlivu/síly zbavením se vlastního programu pomocí „koalice“ by mělo stejný výsledek jako zbavení se vlastní přirozené životaschopné imunity v důsledku přijetí umělé nepřiroze-né imunity očkováním proti uměle vytvořenému kovidu. Přeji vám všem hodně energie při obraně vašeho programu.