Spojenectví Říp – Stanovisko k Bartoškovi

Stanovisko k drzým výrokům poslance Jana Bartoška z KDU – ČSL na adresu protivládních demonstrantů.

Odmítáme veřejné vyhrožování a zákeřné urážky poslance Jana Bartoška z KDU – ČSL na adresu statisíců účastníků protivládních demonstrací. V CNN Prima News  30. 10. 2022 vyhrožoval organizátorům demonstrací a tvrdil, že jsou velkým rizikem pro bezpečnost naší země a že se jimi bude muset zabývat policie ČR.

Zde: https://www.facebook.com/bartosekKDU/videos/820276449282817

Poslanec Bartošek evidentně netuší, co je svoboda slova, a má pocit, že platí jenom pro ty, kteří kopou za pětikoalici, jejíž on je součástí! 

Co se týče bezpečnosti, tak Bartoškovi vůbec nevadí, že například starosta Řeporyjí veřejně hlásá, že bude vraždit. Nevadí mu ani výhružné a nechutné chování ministra Rakušana, který vyvěsil na hlavní budovu ministerstva vnitra na výročí „Dne vzniku samostatného československého státu“ vedle české vlajky prapor hanobící prezidenta jiného státu a tím zcela zásadně ohrozil bezpečnost naší země. Ale vadí mu, že statisíce Čechů a Moravanů požadují odvolání vlády.

Konstatujeme, že velikým rizikem pro bezpečnost a demokracii České republiky a hrozbou pro naši existenci je především momentální pětikoaliční vláda a válečný štváč Bartošek.

 

Praha 1. 11. 2022

 

Členové Spojenectví ŘÍP:

 

Pynelopi Cimprichová, Švýcarská demokracie

Jan Kubín, Cesta Odpovědné společnosti

Michal Oliva, Aliance kulatého stolu

David Tesař, Manifest.cz

Vladimíra Vítová, Aliance národních sil

 

 

Ke stažení v PDF.

 


Velký strach. Zákaz Václaváku. Co Holec slyšel: Rakušan, lidovec, vláda

Pokud si chce lidovecký poslanec Jan Bartošek posvítit na šiřitele dezinformací, měl by si podle komentátora Petra Holce posvítit na premiéra Petra Fialu (ODS), neboť ten podle Holce lže, jako když tiskne. Hned poté Holec varoval, že se chce Bartošek postarat o to, aby demonstrování bylo v ČR v podstatě nelegální. Zmínil také Českou televizi, která je z Holcova pohledu vládní televizí, ale pětikoalici to nestačí a hodlá svůj vliv v ČT ještě posílit. Na paškál si vzal i generála Pavla a ministra vnitra Víta Rakušana, který prý stojí o návrat totality do ČR.

Celý článek zde:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Velky-strach-Zakaz-Vaclavaku-Co-Holec-slysel-Rakusan-lidovec-vlada-719297

 


 

 

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS