Spanilá jízda a pochod Prahou za svobodu a budoucnost naši i našich dětí

🇨🇿❤️👍 Předání otevřeného dopisu občanů na úřad vlády a médiím: ČT, Primě, radiu Kiss atd…

Účast asi 450 aut a 1000 až 1500 lidí 😉

Používaný termín „spanilé jízdy“, kterým se účastníci těchto aktivit inspirovali, má kořeny v hluboké husitské minulosti. V tehdejší dobové terminologii se jízdy ale nazývaly rejsy. Byla to vojenská tažení husitů za hranice Českého království. Tyto výpravy v sobě spojovaly vojenský, ekonomický, politický i propagační aspekt. Zasahovaly husitské nepřátele na jejich vlastních územích a napomáhaly šíření husitských myšlenek tím, že husité seznamovali místní obyvatelstvo se svým programem (to byl ostatně hlásaný cíl rejs).

Blanka Čejková, ANS Střední Čechy

 
 

Společně za svobodu!

Aliance národních sil svou účastí podpořila projekt

Společně jsme silnější! Jízda za svobodu

V sobotu 29. května 2021 se dlouhý zástup skutečně svobodomyslných lidí vydal Prahou demonstrovat proti současnému koronafašismu, přepisování dějin a proti omezování našich základních lidských práv a svobod.

Spojila se v lidech energie, sounáležitost a solidarita. Policie nás doprovázela, a já jsem neměl dojem, že jdou proti nám, nýbrž že někde uvnitř duše jdou strážníci s námi. Jen s tím rozdílem, že oni nedýchali tak svobodně jako my…

Cítili jsme v sobě ten pocit, že stejně jako kdysi husité při zpěvu chorálu, tak i my dnes jsme tím hlasem lidu a pravdy. Pravda vítězí a my jsme vnímali, že náš hlas sílí.

Jménem Aliance národních sil jsme si jízdu „Společně za svobodu“ se symboly českých vlajek užili. Byla to příležitost otevřené národní sounáležitosti.

A pospolitost národních vlajek nás opět utvrdila v přesvědčení, že naše společná vlastenecká cesta je správná a smysluplná. Aliance národních sil tu náruč vlastenecké spolupráce již dlouhou dobu otevírá dokořán.

Mgr. Marek Adam, ANS Jižní Čechy

 

 


  
  

Autor příspěvku: ans

5 6 hlasů
Ohodnoťte článek
6 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře