Senát bez Kubery je vlastně náklaďákem bez brzd

ANS nahlíží na kteréhokoli politika jakéhokoli ideového nastavení samozřejmě jako na člověka. Úmrtí druhého nejvyššího ústavního činitele ČR Jaroslava Kubery je svým náhlým průběhem strašným šokem pro jeho blízké pozůstalé, nejvíce pak pro jeho rodinu, kterou bezmezně miloval. To konečně dával najevo i svými typicky humornými vsuvkami ve svých politických projevech, naposledy o víkendu na kongresu ODS. I neznalému muselo být jasné, že takto veřejně deklarovaná láska k manželce a rodině je jistě láskou opětovanou a předseda Senátu byl prostě šťastný chlap.

Šéf horní komory parlamentu byl také činorodým mužem, který měl i to štěstí, že miloval práci a humor souběžně, čímž naši politickou scénu lidsky kvalitativně obohacoval. Také zde zbývá již dnes po něm prázdné místo, jelikož závistivá škorpivost a záludné „vtípky“, jimiž se politici zhusta častují v úmyslu druhému ublížit, byly Kuberovi cizí. Jeho špílce byly upřímné a proto i nefalšovaně veselé.

 Senát bude mít jistě nového předsedu. Ale dle současného rozložení sil se zdá, že to bude podivný konglomerát „nositelů jediné Pravdy“ pod vedením Lásky, zkrátka taková NATO-, EURO-,Germano-filní neřízená střela, či dopravní prostředek zmíněný v titulku tohoto nekrologu.

Ovšem na chvíli dost politiky. Těmito řádky chce i ANS jako ideový protivník strany ODS, domovské strany politického matadora, vyjádřit upřímnou soustrast manželce a celé rodině zesnulého předsedy Senátu Parlamentu České republiky Jaroslava Kubery.

 

Za ANS rodině kondolují:

  • Vladimíra Vítová – předsedkyně ANS
  • Karel Hais – 1. místopředseda ANS

 

Jelikož zesnulý pan předseda Senátu byl, jak už uvedeno, příznivcem veselého pojímání reality, který se i sám sobě uměl podívat do kapsy, možná by i on ocenil v takovém duchu pojaté zhodnocení existence horní komory parlamentu z pera našeho komentátora Svatopluka Otavy. Nejde jistě o žádnou dehonestaci ani otírání se o zesnulého v praktikách mainstreamu, čímž média smutně vynikla třeba v případě úmrtí mistra Gotta. Autor psal text tehdy, kdy se Jaroslav Kubera těšil vysoké činorodosti a plánům, přesněji 17. 11. 2019.

 

 (Tak snad se, pane Kubero, i Vy na cestě do politické konečnosti také trošku pobavíte.)

 

Senát je opravdu veselá trafika, taková – inkluzivní…

 

Skoro by se dalo říci, že Valdštejnský palác (hlavní budova Senátu PČR) jaksi „dědí“ a vyzařuje podivné konspiračně-kolaborantské fluidum z dob vystavění původním majitelem Albrechtem z Valdštejna.

 Kdo už tam jednou kecne na senátorský zadek, natolik se jej zmocňuje pocit vlastní důležitosti, nepostradatelnosti a moci, že časem zcela rezignuje na schopnost tvořit si vlastní názor, obírat se takovým tím efemérním nic, jako je svědomí, intelektuálně se vzepřít evidentním lžím, jakkoli se lidsky projevovat. Pravda, je několik senátorských jedinců, kteří jsou pozoruhodně odolní vůči této senátní infekci, ovšem jelikož je imunita vůči blbosti zatím vědecky neprokazatelná, těžko tyto vzácné případy nějak racionálně vysvětlit.

 

Tak třeba takový Milan Štěch, to byl „náčelník“…

Prakticky od samého založení naší „horní“ komory se v ní již natrvalo dobře aklimatizoval a dlouhodobě ji též „náčelníkoval“ Milan Štěch. Doložitelně majitel výučního listu, profesí spíše odborářský bafuňář Škody České Budějovice, normalizační komunista a vskutku mistrný převlékač kabátů. On je pan Štěch totiž takový ctitel moci. Bude vždy na straně, kde fouká vítr politické konjunktury, jeho instinkty bezpracného „mít se dobře“ jsou neomylné.

Je docela jedno, že je holým mluvnickým i rétorickým negramotou a spisovná věta o více než tří slovech mu činí potíže. Není rozhodující, že traviči veřejného mínění Z Ukradené (oficiálně České) televize v roli moderátorů z něj tak trochu mají vítr, (co asi v přímém přenosu zase vypadne úst argot milujícího chlapíka), hlavně že „je náš“.

Naposledy i Daniel Takáč v Interview ČT 24 místy asi hodně trnul, soudě dle jeho ostražitě kožené pokerové tváře, když politický matador Štěch oslňoval národ nejen hloubkou svých myšlenek, ale i svým stylem. Jak už uvedeno argot, navíc zase nové mluvnické perly typu: „..podivte se…“ namísto „podívejte se“. Asi proto, aby se televizní divák mohl trochu i při tom podívání také divit. A to se daří. Někteří se možná diví ještě dnes.

Pan Štěch sdělil, že podpis pod dokument nejvyšších ústavních činitelů, odsuzující jednání tibetsko-sudeťáckého aktivisty Daniela Hermana v roli ministra kultury, kdy si tento soukromý vykladač naší zahraniční politiky na „svém“ ministerském pachtu pozval tibetského dalajlámu k debatě zrovna, když bylo jisto, že tím hodí vidle do probíhající státní návštěvy prezidenta ČLR u nás, připojil proto, že musel „…držet oficiální politiku…“. Nebo tak jaksi… Dnes už by to ovšem neudělal, poněvadž „…je už ta situace jiná…“. Je jiná. Milan Štěch už není náčelníkem. Vstupní IQ kapitál pana Štěcha asi tak nějak kolem 90 zůstal zachován. Svým předsedováním však pozoruhodně „nastavil laťku“.

 

Jaroslav Kubera ve stopách… – koho asi?

Dnes šéfuje Senátu pan Jaroslav Kubera. Je zpočátku téměř hmatatelně inteligentnější než jeho předchůdce, vypadá konzervativněji a má za sebou poměrně úspěšné starostování a primátorování v Teplicích. Také ve veřejných projevech se občas dá docela poslouchat. Mnoho vyložených pitomostí (například tzv. protikuřácký zákon či inkluzi ve školství) umí vtipně glosovat, něco i pojmenovat, byť se třeba (možná) v důsledku svého až ideologicky pojímaného ódeesáctví raději vyhne podstatě. Tak mu třeba neuniklo, že tzv. protikuřácký zákon plnil hlavní roli v tom, že zamezil setkávání brblajících Čechů ve voňavých hospůdkách a odsoudil tím rebelantské plkání na garážové či zahradní mlsání lahvového piva více méně v soukromí. Uniklo mu ale to, že to byly i vidle do Babišova EET, kdy pokles tržeb v restauracích jako logický důsledek úbytku sněmujících kuřáků byl té hloupější (mnohdy vládnoucí) části národa mainstreamem i aktivistickými politikáři servírován jako negativní vliv elektronického záznamu tržeb na byznys. Kubera je dosud místy vtipný a je s ním legrace.

Ale je už i předsedou Senátu. A pan Štěch nastavil laťku, takže i pan Kubera najednou podléhá senátní infekci. Momentálně „je v kurzu“ válka proti Číně. A tak se moudrý všeználek srovnávající nepochopitelně Tchajwan s Katalánskem rozhodl, že vyrazí oficiálně s obchodníky na Tchajwan. Jako předseda Senátu. Co na tom, že Senát je jen součástí Parlamentu ČR, že u nás dosud zahraniční politiku stanoví vláda, která má co dělat už jen  s tím, že Pocheova marioneta Petříček na MZV stačí napáchat dostatek škod sama o sobě a strká naši zemi vehementně do bruselského područí. Co na tom, že oficiálně slovy Milana Štěcha „držíme politiku“ jednotné Číny a předseda Senátu návštěvou Tchajwanu zase „drží“ stopu bývalého ministra Hermana.

Jak ještě před dvěma dny padlo v Ukradené televizi v jednom ze spotů na dotaz radaktora ČT: „Pojedu! To víte, že pojedu na Tchajwan!“ Trucovitě explodoval kritizovaný Jaroslav Kubera. Jako umíněné děcko, co mu maminka nechce na písku dovolit čůrat na kamarádův hrad.

No, už zase prý zvažuje, že by nakonec nejel, ale – kdo ví…. Z veselého penzisty proměna ve žlučovitého, škorpivého dědulu. Ten Senát je skutečně infekční. A z odhadovanéhoho vstupního IQ zhruba 110 senátora Kubery je těmito jeho „diplomatickými“ kroky signalizován sestup na nějakých těch štěchovských 90.

 

Jiří Drahoš chtěl být „ten nejvyšší“. (Zkusí to znova)

Měřitelně nejinteligentnějším senátorem zde zmiňovaným, je Jiří Drahoš. Marná sláva, na vysokoškolskou chemii aspoň kus fištrónu potřebujete, na budování kariéry je potřeba schopností jiných. Těch má pan profesor ovšem také přebohatě. Chtěl dokonce náčelníkovat celé zemi, nepovedlo se, dokonce se u většiny národa tak jaksi chm…, no zesměšnil, ale prý to zase zkusí. To se ví, že je antičínský, antiruský…, ale jak se zase stalo, že je i antiinteligentní?

Tak třeba oficiálně podpořil senátní pamflet, kde „Pravda“ a Láska podsouvaly Poslanecké sněmovně k hlasování spisek s podnětem na ústavní žalobu proti prezidentu republiky za údajné porušování Ústavy ČR. To přitom v mnoha tak pitomě vykonstruovaných bodech, kdy i nejzavilejšímu Zemanově odpůrci muselo být jasné, že za duševního střízliva by jej malinko zdatnější adept práv napsat nemohl.

V  životopise pana Drahoše se uvádí, že je či byl přihlašovatelem či původcem 21 patentů, ale „zlé“ veřejnězdrojové prameny naopak zmiňují, že nebyl autorem ani jednoho. Rovněž jej tyto prameny obviňují, že byl aktivním agentem StB, která jej držela (drží…?) pod krkem snad kvůli pedofilii. Taková nařčení pan profesor „rozehnal“ lustračním osvědčením už z roku 1992 a blíže neurčeným protinařčením, že jde o zlovolnou kampaň.

No, neveřejný zdroj z jedné kuřácké hospůdky působící jako soukromý klub zase k lustračnímu osvědčení tak vzdáleného data podotkl lakonicky: „No a kdo myslíš, že ti v roce 1992 nejlíp potvrdí lustrační osvědčení, než zase estébák?“ Vzhledem ke skartačnímu maratónu likvidace svazků StB pod vedením ministra Sachera (taky lidovec, co chcete více… pozn. aut.) v těch letech….?

Konečně – pan profesor se sice zaštítil lustračním osvědčením, ale pokud známo, žádné zlovolné šiřitele pomluv dosud nezažaloval. Ale tuší prý, odkud vítr vane. Důkazy zatím nemá, ale je to prý z Hradu. Tam, kde sídlí ten, co jej porazil. Říká mu to prý intuice: Intuice…? Aha, Tak to zase dokládá, že posun ze vstupního kapitálu IQ možná kolem 125 na štěchovských 90 je i v tomto případě možný.

 

Inkluze je prostě funkční. Ve „správném“ prostředí se stejné úrovně nakonec dopracují všichni. „Povzbudivé“, není-liž pravda?

 

Svatopluk Otava

 


 

 

 

 

 

 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil
0 0 hlasů
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Ruda
Ruda
21. 1. 2020 13:59

Nemusím ani jednoho z těch vyjmenovaných ,nebot měli hodně másla na hlavě.Teplice za Kubery byly velice hodně obohaceny muslimy ,kteří tam lidem otravují život.