Rozmístění amerických sil v Evropě – Defender Europe 20

V dubnu a květnu letošního roku má dle plánu proběhnout přesun vojsk NATO tzv. Defender Europe 20. NATO mobilizováno na východní frontě. Pro „obranu Evropy před ruskou hrozbou“ se připravuje cvičení Defender Europe 20, které v dubnu a květnu předvede největší rozmístění amerických sil v Evropě za posledních 25 let.

20 000 vojáků dorazí ze Spojených států, včetně několika tisíc Národních gardistů z 12 amerických států, kteří se připojí k 9 000 již přítomným v Evropě, čímž se celkový počet zvýší na asi 30 000. Připojí se k nim 7 000 vojáků ze 13 evropských zemí NATO, včetně Itálie a 2 partnerů, Gruzie a Finska.

Kromě výzbroje, která bude pocházet ze zámoří, budou americké jednotky zaměstnávat 13 000 tanků, samohybných děl, obrněných vozidel a dalších vojenských vozidel z amerických „předem rozmístěných ložisek“ v Evropě. Vojenské konvoje s obrněnými vozidly projdou 4000 km skrze 12 dálničních tepen a budou operovat společně s letadly, vrtulníky, drony a námořními jednotkami.

Defender Europe 20 znamená, že 30 000 amerických vojáků bude praktikovat obranu Evropy před tzv. ruskou agresí. Jde o scénář, který se ale nemůže odehrát proto, že při střetu by nebyly použity tanky, ale jaderné rakety.  Vojenská doktrína Ruské federace jasně uvádí, že je nemožné zastavit velké vojenské bloky (přesouvající se vojska NATO) konvenčními zbraněmi, a proto v případě hrozby bude Rusko nuceně použít jaderné zbraně. To je oficiální sdělení RF. “Cílem je zabránit potenciálnímu agresorovi způsobit co jen minimální škody Ruské federaci a proto NATO nebude mít čas na přesun svých jednotek na pozice a bude zničeno během několika minut od začátku ofenzívy”.

 

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně ANS

 


 

 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil
0 0 hlasů
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Ruda
Ruda
17. 1. 2020 19:03

Tato další zpráva by už neměla nikoho nechat v klidu a na pochybách o tom co agresivní pakt NATO vedený režimem USA nám všem chystá.Kolem celého Ruska jsou již rozmístěné vojska NATO ,hlavně USA.Kolikrát již mašíroval přes nás velký počet agresorů na údajné dlouhodobé vojenské cvičení.Kolik jich ale mašírovalo zpět?Velice málo.Nedávno jsem v zahraničním tisku četl o vojenských základnách US ARMY v Rumunsku,jak se tam společně připravují na válku s Ruskem.Rusko ale nikoho neohrožuje.Je předpoklad ,že ta agresívní pakáž potáhne i přes nás.Je hrozné,že bylo dovoleno smlouvou ,že povolujeme přelet těžkých bojových letadel +bezpilotních letadel s raketami směrem na Ukrajinu.Kdo to vlastně podepsal?