Rozhodnutí ANS o vytvoření platformy „třetího věku“.

V našich prarodičích žijí nejen jejich vlastní životní zkušenosti, ale i zkušenosti jejich rodičů, prarodičů a někdy dokonce i praprarodičů – tedy souhrnně mají paměť čtyř generací. Žádná normální společnost si nemůže dovolit ztratit paměť svých předků, ale naopak je její povinností tyto zkušenosti ctít, respektovat a využívat!

Díky analýze společnosti a jejího rozvrstvení do společenských vrstev jsme se rozhodli vytvořit v rámci Aliance národních sil sekci pro občany seniorského věku. Tedy platformu takříkajíc „ třetího věku“ a některé programy a programové cíle zaměřit právě na tuto skupinu.

Vycházíme z toho, že se jedná o skupinu občanů, která je velice vzdělaná, ale v současnosti záměrně odstrkovaná a přehlížená a vytváří se uměle dojem, že ji už společnost nepotřebuje. ANS je však zcela jiného názoru! Tito lidé by měli být předmětem naší pozornosti a úcty a měli bychom se naučit čerpat z jejich znalostí a životních zkušeností a vážit si jich.

Proto vyzýváme všechny naše spoluobčany, kteří do této kategorie zapadají, aby se nebáli nám – a tím i sobě a svým rodinám – pomoci, aby využili všechny komunikační možnosti nás oslovit a pomohli v našem úsilí.

Zároveň vyzýváme všechny spolky a neformální skupiny seniorů, aby s námi navázaly spolupráci na bázi „rovný s rovným“ a začali jsme koordinovat svá jednání na politickém poli.

Ať se váš intelektuální potenciál propojí s naší politickou snahou vytvořit lepší společnost, než je ta, ve které jsme v současné době nuceni žít.

V Praze dne 18. 8. 2020

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně ANS

JUDr. Karel Hais, 1. místopředseda ANS

Ing. Vladimír Prinke, plk.v.v., místopředseda ANS (odborný garant platformy „třetího věku“)

 

Autor příspěvku: ANS

5 1 hlas
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Hana Lošanová
Hana Lošanová
19. 8. 2020 11:10

Dobrý den,
Také patřím k seniorům. S Vašimi názory zcela souhlasím a vyjadřuji Vám podporu. Dostala jsem přihlášku do ANS a protože jsem se nikdy v žádné politické straně neangažovala a nyní nastal čas, tak v dalších dnech se ráda připojím. Také souhlasím s příspěvkem „Roušky“ a za žádnou cenu se nehodlám očkovat jakoukoli vakcínou. Přeji hodně úspěchů i když vím, že je to i tvrdá práce.
Hana lošanová