Reakce státního zastupitelství na trestní oznámení ANS na členy vlády

Trestní oznámení ANS na členy vlády podané dne 3. 3. 2021, ke kterému se připojili jako poškození další lidé, bylo založeno ad acta!!!

 
Vyrozumění o založení A/A ve věci:

Trestní oznámení na vládu ČR pro neoprávněné vydání usnesení o omezení pohybu osob a podezření ze spáchání trestných činů zneužití pravomoci úřední osoby ve smyslu § 329 tr. zákoníku, příp. omezování osobní svobody ve smyslu § 171 tr. zákoníku.

[výňatek – závěrečná část vyrozumění]

… Za současné pandemické situace v ČR, Evropě i ve světě je zřejmé, že vámi napadené usnesení a postup vlády je veden snahou všemi možnými způsoby zamezit šíření prokazatelně agresivního viru, a to v rámci pravomoci vlády, a nebylo zjištěno, že by došlo k jednání vykazujícímu znaky skutkové podstaty trestného činu.

Státní zástupkyně připomíná, že trestní právo je nejzazší prostředek (tzv. ultima ratio), kterým je prováděna právní regulace společnosti. Použití prostředků trestního práva představuje nejzávažnější zásahy do práv jednotlivce, a proto musí být používány zdrženlivě a pouze v případech, v nichž prostředky jiných právních odvětví (např. práva občanského a správního) selhávají nebo nejsou efektivní. Tak tomu v předmětné věci není.

S ohledem na shora uvedené vás tímto vyrozumívám, že vaše podání bude bez dalšího opatření založeno A/A.

Poučení: V případě, že nebudete spokojen se způsobem vyřízení vašeho podání, můžete dle §16a odst.7 zákona č.283/1993 Sb. o státním zastupitelství v platném znění, požádat o přezkoumání jeho vyřízení Vrchní státní zastupitelství v Praze.

Celá odpověď Městského státního zastupitelství v Praze – ZDE

 

Původní trestní oznámení ANS na členy Vlády ČR – ZDE

 
 


 
 

Autor příspěvku: ans

5 3 hlasů
Ohodnoťte článek
4 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Dana
Dana
8. 4. 2021 18:17

Souhlasím s podáním trestního oznámení

Alena Lubinská
Alena Lubinská
27. 3. 2021 22:38

A tohle má být nezávislá justice. Nemám slov..

Jana Hanakova
Jana Hanakova
26. 3. 2021 15:46

to snad ani neni mozne, co to pisou? ta statni zastupkyne si musi delat legraci. Ona si tu zalobu snad ani neprecetli. Ona zminuji prokazatelny vrazdici virus??? kde je ten virus.???? .. ale toto je uplne mimo toho, k cemu se meli vyjadrit

Vlada porusila zakon a to hned nekolikrat. tecka… to jestli to mysli dobre nebo je bezpredmetne. Co to tam je za neschopneho cloveka.
verim, ze jste se odvolali. Ja jsem porad jeste nepodala trestni oznameni, chci to udelat tak, aby mi na to nemohli timto prihlouplym zpusobem vubec odpoved.

Milan
26. 3. 2021 13:20

vím , že tu není cenzura , ale nemohu napsat co si myslím , už tak ze mě tento systém dělá sprostého člověka a zde nechci býti sprostý . Protože si vážím otevřeného přístupu k informacím i s návody či postupy jak chránit lidskou bytost a její nedoknutelnost. Ale je to čím dál těžší .. a ten var společnosti dávno vaří …