Reakce na dopis ministrovi školství

Pane ministře, dobrý den!

Za prvé se za svou stranu připojuji k dopisu politického hnutí Aliance národních sil, který Vám zaslali jeho představitelé.

Mainstreamovým sdělovacím prostředkům nevěřím, takže vlastně ani přesně nevím, zdali jste opravdu seděl s šéfem bisky, ale seděl-li jste, tak nevím, o čem jste přesně hovořili, ale měli-li čeští zkorumpovaní novináři pravdu – alespoň částečně – pak se ptám: jakým právem diskutujete a podlézáte šéfovi tajných služeb, o kterém volič této země neví, komu opravdu slouží. Za peníze ze státního  rozpočtu (peněz od nás daňových poplatníků) podlézáte šéfovi tajných služeb ve věci výuky dějepisu a vůbec občanské nauky. Pro koho pak pracujete Vy? Čí jste?

Kde jste byl v listopadu 89, když my jsme se pokoušeli změnit režim na režim demokratický? Nu nepodařilo se. Demokracie tu není. Žijeme podle článku 5 současné Ústavy v partajokracii. Možná, že byste měl aspoň vědět, že máte mít názor. Svůj názor! A neprosadíte-li ho, tak jděte od toho. Do svého důchodu ministra dělat stejně nebudete. Rozumíte tomu? Je to ale jen otázka času – a to velmi krátkého – kdy na vaší sesli bude sedět jiná osoba.

Za druhé. Když už jsem obětoval tolik drahocenného času svého života a napsal další dopis ministrovi školství, mám na Vás dotaz a očekávám odpověď. V mé knize – Svrchovaný stát a veřejné zdroje – kterou mi vydala Ostravská univerzita v roce 2013, píšu nepřímo také o výsledcích v oblasti školství. Nyní vidím na w-stránkách vašeho ministerstva -Výroční zprávy o stavu a rozvoji vzdělání v ČR – poslední text za rok 2017. Myslíte si i Vy, že hlavním problémem našeho školství – jak tvrdí pomatení poslanci nesvéprávného českého parlamentu – jsou platy učitelů? Učitelů jako kasty, která má čím dál víc za ani ne devět odpracovaných měsíců v roce? Proboha! Pro které jiné povolání to v Česku platí? A myslíte si také, že žáci a absolventi středních a vysokých škol jsou chytřejší, dovednější a použitelnější v praxi? Jsou lepší než my – „staří“?

Pane ministře, tento stát přece produkuje absolventy – hlupáky. Z 50, 60, 70% nepoužitelné v životě. Ze škol lezou mladí, kteří nic neumí. Vůbec netuší, kdy byl korunován první český král, kdo to je Gabčík a Kubiš, neumí s tužkou a papírem ani vypočítat procenta. Neumí udělat kotrmelec, zaplavat 50 metrů kraulem ani uběhnout naráz jeden kilometr. A mohl bych Vám vyjmenovat dalších tisíc věcí, které jsme uměli my, když jsme v 70 letech vylezli z gymplu…

Tady se nevychovává ke kultu osobního zdraví, ke kultu vzdělanosti a moudrosti každého českého občana. Takoví jsou totiž nebezpeční. Takoví totiž myslí samostatně. Moudrý vzdělaný sečtělý občan je pro tento režim nebezpečný. Ze škol proto programově lezou mladí, kteří nepokrytě deklarují, že nečtou knihy. Podívejte, kolik mělo vaše ministerstvo určeno státním rozpočtem na výdaje. Rozpočet ministerstva se neustále zvyšuje, ale děcka jsou pořád – a v tomto režimu Vám garantuji, že i nadále budou – blbější a blbější.

Mladý pane ministře, nevím, jestli vůbec rozumíte tomu, o čem píšu, a proto raději skončím. Za dvacet roků Vy tu ještě budete, já už ne. Pokud se ale nepůjde cestou, kterou navrhuje naše strana – cestou nové České ústavy, která by byla přijata po dvouleté celonárodní diskusi v referendu, pak tento stát zanikne. Svrchovaný není už dnes! Běda pak budoucnosti národa. Věřím ale, že tu budou žít svědci tohoto mého prohlášení k Vám a že Vám ho za dvacet roků připomenou – a pak bude teprve zajímavé, co řeknete. Tedy budete-li moci ještě vůbec cosi špitnout.

S Pánem Bohem

RNDr. Radoslav Štědroň
předseda
Strana státu přímé demokracie – Strana práce
pětkrát neúspěšný kandidát do Senátu

 

 

Dopis ANS ministrovi školství – ZDE


 

Autor příspěvku: Přetisknuto ANS

Příspěvek převzatý Aliancí národních sil. Jméno autora a zdroj článku je uveden v textu.