Radio Jerevan Jany Volfové

V 80. letech byly populární absurdní vtipy, kterým se říkalo RADIO JEREVAN. Pro objasnění nepravdivých tvrzení, která na adresu ANS a konkrétně mojí osoby vznesla paní Volfová, uvádím následující vzor, podle něhož bude koncipována moje reakce:

Dotaz na radio Jerevan: Je pravda, že Pavel Pavlovič vyhrál auto?
Odpověď: Ano, je to pravda, ALE byl to Petr Petrovič, a nejednalo se o auto, ALE o kolo, a kolo nevyhrál, ALE ukradl.

Zaznělo v pořadu na SVCS:

Dotaz na Janu Volfovou:  Je pravda, že Vladimíra Vítová kandidovala za „Českou suverenitu“, sama o to žadonila – ale jako ten největší ubožák byla poslední – a navíc soustavně rozbíjí vlasteneckou scénu?

Odpověď:  Ano, je to pravda, ALE o kandidaturu na chvost kandidátky do EP byla požádána právě „Českou suverenitou“ a to opakovaně. A v roce 2018 dokonce nabídla i „České suverenitě“ – a to zcela zdarma – možnost podílet se na senátních volbách v Praze 8, která tehdy měla nejvyšší celorepublikový počet kandidátů (šestnáct) a Vladimíra Vítová skončila na čtrnáctém – tedy na úplně posledním místě…


Vyjádření Vladimíry Vítové:

Nejprve jsem byla oslovena v roce 2009, zdali bych jako křoví doplnila tehdejší kandidátku „Suverenity – blok Jany Bobošíkové“ do EP, což jsem speciálně pro J. Volfovou ráda učinila. O kandidaturu – tentokrát již za „Českou suverenitu“ – a zase do EP jsem byla znovu požádána v roce 2014. Opět jsem ráda doplnila konec kandidátky.

V roce 2018 byly senátní volby. Nabídla jsem „České suverenitě“ a „Bloku proti islamizaci – Obrana domova“ (obě strany jsou pod kuratelou J. Volfové), které neměly žádného kandidáta na Praze 8, že bych i za ně mohla kandidovat. Proč říkám i za ně? Protože tuto nabídku jsem nejprve předložila jiným dvěma stranám, které ji s radostí přijaly – „Změna pro lidi“ a „Česká strana národně socialistická“.

Musím podotknout, že jsem skutečně o nic neprosila, ale naopak jsem všem nabídla a také poskytla celostátní reklamu. Název společné kandidátky totiž zněl: „Aliance národních sil“ (neboť politické hnutí pod tímto názvem tehdy ještě neexistovalo) a dále byly vyjmenovány názvy všech čtyř zúčastněných politických stran. To znamená, že se všechny objevily v seznamu celorepublikových kandidátek a to je pro alternativu ta jediná možná celoplošná reklama.

Můžete se ptát, proč jsem se nestala členem České suverenity. Zaprvé proto, že mi to nikdy nikdo nenabídl, a zadruhé proto, že Česká suverenita neměla – až do letošního března – v programu vystoupení z EU a z NATO.

Opravdu mě mrzí toto praní špinavého prádla, jehož ale nejsem původcem. Sama bych si nikdy nedovolila na kohokoliv osobně a navíc nepravdivě útočit. Uvedení věcí na pravou míru dělám na požádání přátel.

Nicméně, přeji paní Volfové v nadcházejících volbách hodně štěstí – s Pentou v zádech.

Vladimíra Vítová, Aliance národních sil

 

Rozhovor J. Volfové na SVCS:

 

Audiozáznam v archivu SVCSzde

 


  
  

Autor příspěvku: ans

5 7 hlasů
Ohodnoťte článek
5 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Antonín
Antonín
30. 4. 2021 22:24

Dobrý den.Paní Vítová,chtěl bych jen sdělit,že co se paní Volfové týče,opravdu POZOR.Nejsem natolik naivní,abych nevěděl,že každá“strana“ musí být nutně infiltrována..tak jen takovou maličkost od srdcaře.Možná bych mohl pomoci,ale přes PC opravdu ne.Nějak se domluvit přes mail,ale věci které bych rád sdělil a pomohl,opravdu jen osobně.Díky za práci Vás všech.S pozdravem Tony

Luděk Janouch
Luděk Janouch
27. 4. 2021 8:45

Pěkný den, jak víte, jsem velký sympatizant ANS, ale i Volného bloku a všech vlastenců, co levicově vnímají a cítí,. svět. Jako evoluční a hlubinný ekolog (ekofilosofie) a pedagog, o to více.

Doufám, že již jen doznívají antagonizmy mezi osobnostmi a subjekty zmíněnými z dob minulosti. Myslíte, že je možné zavřít dveře za tím vším a zahájit nový a věcný dialog? Jde to, také jsem se pohyboval v politice a s mnohými se hádal a byl v ideovém či politickém sporu. Pravice si nemůže nic více jiného přát, než, aby do Voleb a po té, šli rozhádaní lidé a nikdy jsme se nedali efektivně, dohromady. Každá osobnost a subjekt na levicové a vlastenecké frontě má svůj význam., Někdy menší či větší v té době, obráceně, v jiné. Myšlenky a činy se sčítají a násobí a každý, byť sebemenší kvalitní názor a posun díky tomu a onomu, se počítá. O to více si vážím každého, kdo umí překročit práh animozit a nepřátelství a vytváří atmosféru dohody i pokroku. Pokud samozřejmě nejde o zločince či nasazeného darebáka. Nicméně, nejtěžší dnes není to, dát dohromady většinu společnosti a změnit SYSTÉM, NEBO SE ASPOŇ O TO, POKUSIT, ALE NEJTĚŽŠÍ JE, DÁT SE DOHROMADY MEZI SEBOU A NAJÍT SPOLEČNÉHO PROGRAMOVÉHO JMENOVATELE. Nejde vždy jen o ego každého z nás.

Prosím tedy i ANS a Volný blok jsem požádal, také, spolupracujme a z výšin své komplexní inteligence, vzdělání, zkušeností a poznání, moudrosti, se povznesme nad nějaké výpady, jež by mohly oboustranně, být. Netvrdím, nestarejme se o to.

Moc fandím a co zapojit další právníky do propuštění také plk. ing. Ivana Kratochvíla? Učinit z tohoto případu monstrozní celospolečenskou věc, jako jednu z posledních kapek, která pomyslně vpadla do hrnce naší dlouhodobé trpělivosti….. Možná to otevře mnohem více oči i těm, co je nechtějí otevírat. Zdravím Luděk Janouch

Lada konečná
Lada konečná
Odpovědět  Luděk Janouch
27. 4. 2021 10:29

Děkuji pane Luďku,
nenapsala bych to lépe a plně s Vaší reakcí souzním, neboť si myslím, že nastal čas,
kdy je velmi důležité soucitně vyhojit staré šrámy a nedělat už nové.
S laskavostí prominout a pominout i zneuznání. Nastal čas spolutvořit a plnit si lidskou povinnost k životu.
A to lidé v této straně již po léta dělají a moc jim za to děkuji. S úctou
Lada Konečná

Helena
Helena
26. 4. 2021 3:45

Paní Volfová je velmi nesympatická osoba, navíc všeho schopná intrikánka. Divím se panu Volnému, že s ní spolupracuje, protože to nemůže pro něho dopadnout dobře. Jeho pomlouvačné výlevy směrem k ANS a Benjaminu Bartošovi jsou beztak z její hlavy. Je vidět, že mluví suverénně o věcech, o kterých nemá správné informce. Mám pocit, že mu popularita nebezpečně stoupla do hlavy.

Blanka
Blanka
Odpovědět  Helena
28. 4. 2021 11:11

Souhlasím…