Projev, který z časových důvodů nezazněl na shromáždění u sochy maršála Koněva v Praze dne 2. 9. 2019

Vážení občané,

 

přijel jsem za Vámi až ze Západočeského pohraničí jednak, abych uvedl na pravou míru některé věci, co tu byly nedávno řečeny, ale hlavně, abych se pokusil ozřejměním faktů usmířit obě znesvářené strany a navrhnout z pozice nestranného pozorovatele, abychom věc dál nehrotili a pokusili se najít nějaké nestranné řešení.

Nedávno se tady během strhávání plachty rozčiloval jeden údajný Plzeňák, že zatímco Plzeň udatně osvobodila armáda USA, Praha byla při příjezdu vojsk Sovětského Svazu už svobodná a šlo jen o jakousi taškařici. Poté zde toto v rámci diskuse mezi zastánci a odpůrci pomníku dokonale historicky upřesnil p. generál Šándor. Nebudu tedy opakovat detaily, které vy, znalí občané znáte, čili čísla, kolik padlo Pražanů, kolik padlo sovětských vojáků na našem území, sám přesná čísla nevím, ale šlo o statisíce.

Ale pokud pominu to, že zmíněný pán – provokatér nebyl z Plzně – jako Západočech poznám plzeňský dialekt, tak bych zde rád doplnil upřesnění p. generála o historii Plzně. Jde o to, že Plzeň a západní Čechy byly opravdu osvobozeny vojsky USA, ale málo se ví, že dokonce dvakrát – nejprve jsme byli osvobozeni od většiny průmyslových podniků a od řady domů vybombardováním a teprve poté hynuli vojáci USA v ulicích Plzně. A dokonce i počet padlých Američanů se dneska značně podceňuje – podle mých posledních zjištění nepadli, jak se traduje, jen dva – z toho jeden při přestřelce a druhý padl pod kola vl astní obrněné techniky, ale padl prý ještě třetí, údajně do řeky (dle směru příjezdu asi do Mže) a už se nevynořil. Tímto upřesněním čísel rozhodně nechci boje americké armády nijak zlehčovat, ale je také pravdou, že když přijeli Američané do Plzně, měli už povstalci německé velitele zatčené. Je o to zajímavější fakt, že ihned po obsazení Plzně Američané vyhlásili nad Plzní tzv. ochranný dohled a v rámci tohoto povstalci museli zajaté Němce ihned předat do amerického zajetí, aby jim byl umožněn volný průchod na západ pod ochranou vojsk Spojených Států“.

A pokud někdo dneska říká, že nás v roce 1945 Rudá armáda neosvobodila, ale dobyla a je-li tento člověk představitelem nebo zastáncem dnešní moci, pak má de facto pravdu. Protože tehdy Sovětský Svaz osvobozením Prahy a drtivé většiny našeho území skutečně vytvořil podmínky pro to, aby později po roce 1948 došlo k dobytí majetku nashromážděného před a během války do rukou pracujících. Čili z pohledu dnešních vedoucích představitelů Česka došlo vůči nim skutečně k dobytí jejich postavení. A k tomu nutno dodat, že jestliže dneska většina národa volí ve volb&aac ute;ch c estu vykořisťování nadnárodním kapitálem, pak se není čemu divit, že je našim osvoboditelům přáno jen zlo a že se zde děje to, co se děje.

Proto je potřeba opětovně vyzvat ty, kdo doteď nevolili a tím jakoby neexistují, ať chodí k volbám, ať se tedy ukáže, jestli je v republice více těch, kdo chtějí týt z druhých anebo těch, kteří jsou námezdnou silou. Neperme se, ale počkejme na objektivní výsledek!

Anebo když položím řečnickou otázku: Jsme národ sadomasochistů, kteří milují být otroky ve vlastní zemi? Tedy řešení není v tom, co s Koněvem, ale v tom, co dál s naší společností! ZAMYSLETE SE NAD TÍM! A pro Pražany – kteří jsou nadále podporovateli politiky EU a USA proti zbytku světa – nezlobte se na mě, že mám jiný názor, zatím se to smí.

Děkuji za pozornost.

 

Ing. Julius Schuster, člen ANS

 


 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil