Prohlášení ANS ke lživým pomluvám Vladimíra Kapala na Svobodném rádiu.

Odmítáme lži a zcela neopodstatněné útoky Vladimíra Kapala a jeho hostů Josefa Skály a Martina Kollera na Alianci národních sil.

I. Vladimír Kapal a Josef Skála

V. Kapal – za podpory J. Skály- lživě obvinil ANS, že prý neučinila vůbec nic na podporu svého místopředsedy Ivana Kratochvíla, kterého zatkli dne 21. 4. 2021. detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu v jeho bytě v panelákovém sídlišti ve Slaném. I. Kratochvíl je totiž předsedou spolku Českoslovenští vojáci v záloze za mír, který má sídlo na jeho adrese.

Dále V. Kapal obvinil ANS z toho, že nezřídila zvláštní účet na podporu I.  Kratochvíla, ale de facto jen podvodně vybírá peníze na svůj stranický účet. Přitom on sám ve svém předchozím vysílání prohlásil, že založení konta pro sbírku je velmi složité a on na to nemá čas.

Zde, čas 00:48 hod.: https://www.youtube.com/watch?v=d8wmFKwbV90

 

Jaká je realita?

  1. 1. místopředseda ANS Karel Hais okamžitě po zatčení I. Kratochvíla navázal kontakt s jeho rodinou, aby dal z lidského i morálního hlediska najevo, že v tíživé situaci nejsou osamoceni. Všichni členové vedení ANS svými jmény zaslali Policii ČR 22. 4. 2021 žádost o propuštění a ukončení vyšetřování, spojenou s návrhem na přijetí společenské záruky – a to všech nespravedlivě zatčených. Učinili tak s plným vědomím faktu, že ANS není účastníkem řízení a nemůže jako politický subjekt poskytovat společenskou záruku. Jednalo se však o cílený projev nesouhlasu s takovým způsobem likvidace opozičního představitele. Jednalo se o to, aby si vyšetřovatel a státní zástupce uvědomili, že dobře vnímáme celou situaci jako politicky motivovaný akt. Zde:https://aliancenarodnichsil.cz/zadost-o-propusteni-a-ukonceni-vysetrovani/. Tento zcela konkrétní a velmi důležitý čin však neudělal ani V. Kapal ani J. Skála – museli by se totiž „zaplést“ s policií a to se jim patrně nechtělo a doposud nechce. Mohou to ale udělat kdykoliv. Evidentně je pro ně však lepší veřejně a lživě obviňovat z nečinnosti ty druhé. V. Kapal totiž mohl a stále může zaslat Policii ČR společenskou záruku za I. Kratochvíla anebo i za ostatní zatčené (jak učinili představitelé ANS) a to jménem spolku Svobodné rádio. Úplně stejně tak mohl a může učinit i J. Skála – třeba jménem s.r.o., které je jednatelem. Představitelé ANS na obhajobu I. Kratochvíla vystupovali v každém vysílání Svobodného vysílače (vždy čtvrtek od 21:00 do 23:00 hod.). Vladimíra Vítová dokonce měla možnost poskytnout rozhovor české televizi, kde ji dne 5. 5. 2021 na Olšanských hřbitovech přímo oslovil redaktor Karel Vrána, Reportéři ČT. Před desítkou svědků na otázku – Co si jako předsedkyně ANS myslí o zatčení Ivana Kratochvíla – sdělila, že se jedná o zřetelné exemplární politické zadání ze strany vlády, které souvisí s kauzou Vrbětice a má za úkol dále narušit česko-ruské vztahy. 
  2. ANS je však politické hnutí a jakýkoliv finanční příspěvek – byť by to byla i pouhá jedna koruna – musí projít přes transparentní účet!!!! Tak praví zákon a kontroluje to Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí. Tudíž předsedkyně a 1. místopředseda ANS vyzvali hned 22.4. 2021 na Svobodném vysílači sympatizanty ANS, že pokud by chtěli I. Kratochvíla a ostatní zatčené podpořit, tak mohou zaslat peníze na transparentní účet ANS. Zákon dále praví, že ke každé platbě na účet je nutné napsat slovo DAR. A aby tedy bylo zřejmé, na co jsou finance určeny, tak v tomto případě je nutné napsat ke slovu dar také slovo OBHAJOBA. Žádné politické hnutí se totiž nemůže nikdy chovat jinak, protože by se jednalo o porušení zákona!!!!! Každý člověk se může na transparentní účet ANS podívat na vlastní oči a může si také spočítat, kolik peněz na obhajobu přišlo. Zde: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2301254898
  3. Vyzýváme však Svobodné rádio a konkrétně V. Kapala – osobního přítele Ivana Kratochvíla – aby založil speciální účet na jeho podporu. Svobodné rádio tak totiž učinit může. Zde: https://svobodne-radio.cz/o-radiu/
  4. ANS již 28. března 2021 založila platformu nespravedlivě stíhaných a perzekuovaných občanů, do které se může přihlásit každý postižený člověk. Zde:https://aliancenarodnichsil.cz/platforma-nespravedlive-stihanych-a-perzekuovanych-obcanu-pnspo/

 

II. Vladimír Kapal a Martin Koller

V. Kapal a M. Koller dlouhodobě a lživě útočí na předsedkyni ANS Vladimíru Vítovou. Opakovaně veřejně a samozřejmě bez jakýchkoliv důkazů (protože jde o holý výmysl) tvrdí, že je placena Bruselem za rozvracení vlastenecké scény. Pokud budou podobné útoky i nadále pokračovat, bude ANS požadovat předložení důkazů a zvažovat proti oběma právní kroky.

Naposledy zde, čas 1:26:00 hod: https://svobodne-radio.cz/2021-05-04-studio-beta-martin-koller-a-jeho-ostre-komentare/

 

 Co se týče V. Kapala, tak zde je výňatek z osobní emailové korespondence, adresované Vladimíře Vítové  již v roce 2017, když začal V. Kapal před posledními parlamentními volbami bezuzdně propagovat SPD: 

> Od: vlad.kapal@.cz

> Komu: Vladimíra Vítová vitova.vlad@.cz

> Datum: 14.03.2017 18:31

> Předmět: Re: Dotaz ohledně kritiky ANS na Svobodném rádiu

Paní Vítová,

……. Jestli toto nechápete, tak nemáte v politice co dělat…… postarám se o tak negativní reklamu, že se budete divit. Pokud bude klid, nikdy se o ANS zmiňovat nebudu.

V. Kapal

 

Co se týče M. Kollera, jednala s ním Vladimíra Vítová a tehdejší místopředseda ANS jen jednou v roce 2017 a to zhruba 30 minut. Kvůli hulvátskému a urážlivému chování M. Kollera bylo jednání ze strany předsedkyně ukončeno.

Chceme zdůraznit, že čerpáme informace pouze z veřejných zdrojů a nemáme žádné informace z nějakých podloudných „cestiček“, které naopak preferuje V. Kapal, jak sdělil posluchačům v jednom svém vysílání!

 

 

V Praze dne 10. 5. 2021

 

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně ANS

JUDr. Karel Hais, 1. místopředseda ANS

Ing. Vladimír Prinke, plk.v.v., místopředseda ANS

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS

5 5 hlasů
Ohodnoťte článek
7 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Helena
Helena
12. 5. 2021 18:43

Pan Kapal je čím dál trapnější!

trackback
12. 5. 2021 13:09

[…] Jaká je ale skutečná realita, tak na to se můžete podívat ZDE: […]

Milena Poláková
12. 5. 2021 12:10

Zdravím Vás ve spolek a zvláště ANS.
Situace se bude směrem k podzimním volbám dost zostřovat. Známe to. Jsme přeci doma a tak víme, co dokážou mocichtivé a neinteligentní entity
jak v parlamentu, tak i mimo něj. Doba, kdy zlí jsou zlejšími a dobří, vlídní spravedliví jsou více lidsky na výši, se nám pomalu krátí.Tato situace zloby, zášti a nenávisti, kdy pomluvy jsou temných jediná zbraň, je nyní pochopitelná a dala se očekávat. Navíc jsou to stále ti stejní, které snad hryže i závist nad stále větším povědomí o ANS, což by samozřejmě chtěli zhatit a tak dehonestují…Ignorovat je, je asi těžké, takže jak se bránit?

Osobně bych dala k programu ANS nějaký hodně viditelný a trefný slogan proti těmto očerňovatelům ze závisti a z jakési jejich msty.

Ještě nevím, jak by to rčení vypadalo. Mělo by být viditelně umístěné, slova by neměla postrádat vtip, avšak zároveň musí být varující. Stačí nenásilně podaná jediná věta. Věta, která by všechna ta zlá slova a napadení vždy okamžitě hned zrušila a to jak pomluvy minulé, tak pomluvy budoucí a i ty přítomné. Je to jakési zrušení negace a zlé energie. Můžeme též nazvat afirmací…
Myslím si, že moudrý pan Karel Hais s kolektivem, jak s oblibou rád říká, něco na ten způsob vymyslí. Byla by to bílá magie, která však nenávistníky udrží na uzdě.

Máme velkou výhodu v tom, že už dnes natvrdo víme, kdo je kdo. Karty jsou na stole odkryté, nelžou a začíná to chápat již většina i z těch málo se starajících o dění a přítomnost naší prapodivně zkoušené reality.
Světlo je na obzoru, důležité je abychom sami k tomuto světlu přidali to své čisté. Přeji vše dobré nám všem.

Svatoslav Butora
Svatoslav Butora
12. 5. 2021 11:24

Srdečně Vás zdravím. Být a projevovat se jako svědomí národa je při současném stavu rozložení sil velice obtížné. Zasloužíte si uznání za to, že se nebojíte odolávat odporu zprava i zleva…a také sezhora…

Dvacet
Dvacet
12. 5. 2021 11:08

Už jen ten název „Svobodné rádio“ je parodie sama na sebe.

Zvracet
Zvracet
Odpovědět  Dvacet
16. 5. 2021 10:12

A „Svobodný vysílač“, na kterém vystupují zástupci ANS? 😀

ANS
ANS
Odpovědět  Zvracet
17. 5. 2021 15:08

Jak svoji otázku myslíte?