PROHLÁŠENÍ ANS k cestě předsedy Senátu PČR na Tchaiwan

Nesouhlasíme a zásadně odmítáme soukromou akci předsedy Senátu PČR RNDr. Miloše Vystrčila na Tchaiwanu. Chápeme pozici ČLR ve vztahu k vlastnímu historickému území, neboť máme vlastní historickou zkušenost s německým státem.

 

Přejeme si mírové řešení všech uměle vytvořených globálních problémů, jako je postavení Hongkongu a Tchaiwanu vůči Číně. Stejně tak pobaltských území, Maloruska, Gruzie, takzvaných Divokých polí a dalších historických území vůči Rusku. A stejně tak historických území Zemí Koruny České vůči nám.

 

A na závěr dodáváme historickou sentenci krále Václava, kterou plně respektujeme a která by měla být respektována globálně – je to historický vklad naší země do globální politiky: „Cizí nechceme a vlastní nedáme!“

 

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně ANS

JUDr. Karel Hais, 1. místopředseda ANS

Ing. Ivan Kratochvíl,  pplk. v.z., předseda Československých vojáků v záloze za mír

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil
0 0 hlasů
Ohodnoťte článek
5 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Stanislava Lesňáková
8. 9. 2020 10:24

Zdravím a oceňuji vaši práci.

CZK
CZK
5. 9. 2020 21:13

Tak jsem se i dočetl, že Čína odmítla koupit a převzít piána z fy. Petrof. Prý kvůli Vystrčilovi. A taky jsem slyšel, že ČKD Hradec Králové ztratilo odbyt na své lodní motory poté, co při návštěvě nějaké čínské delegace byly vyvěšeny tibetské vlajky.

Oldřlich Drtil
Oldřlich Drtil
5. 9. 2020 11:35

Podporuji Vaše prohlášení. Historicky Tchajwan usiloval vždy jen o status autonomní oblasti. Je dobré si uvědomit, komu ku prospěchu ( především vojenskému ) je snaha o jeho úplné odtržení.

hana langrová
hana langrová
5. 9. 2020 10:00

Souhlasím s vaším prohlášením a velmi si vážím práce pro náš národ.

svatoslav butora
svatoslav butora
5. 9. 2020 9:18

Srdečně Vás zdravím. Děkuji za Vaši hodnotnou činnost.