Proč kandiduji do Senátu? Vladimíra Vítová, Praha 9 – volební obvod č. 24

Vážení přátelé, obdržela jsem několik obdobných reakcí na kandidaturu do Senátu a rozhodla jsem se odpovědět na ně tímto veřejný způsobem. 

„Paní Vladimíro Vítová, neberte to osobně, ale můj názor je, že Senát je zbytečný, tak se nemohu stát jeho fanouškem. Jsem  vlastenka bez politické strany.“

A zde je moje odpověď:

„Osobně si myslím, že parlament by měl být jednokomorový a volit by se do něj mělo právě způsobem, jakým se volí do Senátu – tedy jednotlivé lidi s osobní zodpovědností. Důležitost Senátu v současné době vidím v tom, že předseda Senátu je dle Ústavy druhý muž po prezidentovi. Kdyby se – nedej bůh! –  s panem prezidentem cokoliv stalo, začne jeho roli plnit předseda Senátu.

Po těchto podzimních volbách dojde k převolbě vedení Senátu, a proto spatřuji velkou důležitost právě v této podzimní volbě 27 nových senátorů.

Pokud chtějí vlastenci něco změnit, nemohou čekat na ideál a na ideální situace, ale musí se hrát na hřišti, které momentálně existuje – a tím hřištěm jsou letošní podzimní volby do Senátu.“

 

Dotaz:

Znáte některé kandidáty na senátory a mohla byste někoho doporučit?“

 

Moje odpověď:

„Ano znám a to napříč politickým spektrem. Zde jsou jejich jména:

Obvod č. 3 Cheb – pan doktor Josef Švarcbek, velitel jednotky hasičů, který kandiduje za KSČM.

Obvod č. 21 Praha 5 – Ing. Jan Michael Kubín, který autorem universální komunikační teorie „PANSOFIA“  kandiduje za Hnutí Cesta.

Obvod č. 66 Olomouc – pan Antonín Baudyš, absolvent vysoké školy filosofické v Mnichově a přední český astrolog, kandiduje za Hnutí Cesta.

Obvod č. 72 Ostrava Město – Ing. Pynelopi Cimprichová, majitelka firmy se zaměřením na dokumentaci a administrativu léčiv kandiduje za Jednotné.

Volební okrsek č. 75 Karviná – RNDr. Radoslav Štědroň, předseda Strany státu přímé demokracie – strany práce, který kandiduje také za Jednotné.

 

Všichni mnou doporučení kandidáti rozhodně prosazují vystoupení z EU a z NATO.  A jelikož je v kompetenci senátora například rozhodování o vysílání českých vojáků na zahraniční mise, vím bezpečně, že by nesouhlasili s vysláním našich vojáků ani do Mali, ani do Nigeru ani do Čadu – jak to schválili stávající senátoři.“

 


 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil