Přichází finanční revoluce?

„Na akciových trzích je 95 procent transakcí „papírové“ zlato, nikoli fyzické. Pokud zmizí, cena fyzického materiálu několikrát vzroste. A to vyvolá kolaps amerického dolaru, následovaný kolapsem eura a dalších měn. Bude to skutečná finanční revoluce.“ Prof. Valentin Katasonov

Prof. Valentin Katasonov

Profesor, Katedra Moskevského státního institutu mezinárodních financí, doktor ekonomických věd, odpovídající člen Akademie ekonomie a obchodu. Byl konzultantem Organizace spojených národů (1991–1993), členem Poradního sboru prezidenta Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) (1993–1996), vedoucí odboru mezinárodních měnových vztahů Ministerstva financí Zahraniční věci Rusko (2001-11).

Zlato bylo světovými penězi po mnoho staletí, možná tisíciletí. V 19. století nabyl tvar zlatého standardu, v roce 1944 byla projednána otázka poválečného finančního řádu a bylo rozhodnuto, že tento řád bude vycházet ze standardu zlatého dolaru. To znamená, že zlato a dolar se musí stát světovými měnami, zlato lze převést na dolary a dolar lze převést na zlato. USA, ministerstvo financí USA zaručily bezplatnou konverzi obou měn tam a zpět.

Brettonwoodský systém však začal praskat ve švech a v roce 1976 na jamajské konferenci bylo rozhodnuto, že zlato bude odstraněno ze světa peněz a bude zaveden papírový standard. To znamená, že dva klany majitelů peněz bojovaly, ale nakonec vlastníci tiskařského lisu Fed porazili ty, kteří ovládali zlato. Fed je obvykle spojován s Rockefellerem, ačkoli okruh takových osob je širší, existují různá jména. A další lidé si zlato spojují s Rothschildy.

O 45 let později existují náznaky, že si zlato chce znovu získat svůj status peněz, zejména s ohledem na to, že americký dolar se již vyčerpal. A konkurenční pozice zlata roste. Existuje taková mezinárodní instituce, Basilejská banka pro mezinárodní platby, která vyvíjí bankovní standardy a tyto standardy se nazývají Basilej. Existovaly standardy Basel 1, pak Basel 2, nyní Basel 3, to se objevilo po finanční krizi v letech 2008-2009, ukázalo se, že standardy Basel 2 byly nedostatečné, nezaručovaly stabilitu bankovního systému. Standardy Basel 3 jsou implementovány postupně.

V roce 2019 se konala akce, která nadchla všechny, bez výjimky, pracující na finančních trzích, kteří jsou účastníky finančního světa. Došlo k úniku informací, že zlato již bylo přirovnáváno k obyčejným penězům a banky, pokud by takové pravidlo bylo přijato, začaly by hromadit zlato jako svůj spolehlivý kapitál.

Čekal jsem do 29. března, ale toho dne se nic nestalo. Moje verze je, že došlo k zákulisnímu boji a na poslední chvíli zvítězili ti, kteří nechtěli zavést pravidlo o zlatě, protože by to znamenalo automatické oslabení dolaru. Na druhou stranu i ti, kteří lpí na dolaru, chápou, že dolar dlouho nevydrží.

Proto bez reklamy připravují náhradní letiště a toto letiště je stejné zlato. Ale koneckonců, pokud dojde k propadnutí amerického dolaru, zlato může růst v ceně ne o 2 000 USD za trojskou unci, jako tomu bylo v srpnu loňského roku, ale může stoupat až k 3 000, 4 000, 5 000 USD. Mnoho lidí proto chápe, že je nutné přecenit, když je zlato stále levné. Finančníci se proto rozhodli, že není třeba spěchat, takže k této události nedošlo 29. března 2019.

A teď říkají, že bude zavedena Basilej 3, pokud jde o zlato, a bude se jmenovat den – 28. června 2021. Pokud dříve mluvili na úrovni pověstí, nějakého úniku informací, nyní o tom mluví všichni evropští bankéři. Zřejmě Banka pro mezinárodní platby, možná Evropská centrální banka rozeslala zprávy, oběžníky, které připravují bankéře na tuto inovaci.

Bankéři se samozřejmě rozhořčili, nebyli připraveni na tuto inovaci, obzvláště britští bankéři se rozhořčili, protože jsou zvyklí pracovat se zlatem, chtěli by používat levné zlato. A to nebylo součástí jejich plánů.

Pokud jde o eurozónu, zůstává rozhodnutím, že je 28. června 2021. V Anglii se rozhodli počkat a doufat, že nové standardy budou zavedeny 1. ledna 2022.

Ti lidé, kteří jsou zvyklí uvažovat o zlatě v tandemu s dolarem, že pokud k tomu dojde, cena prudce vzroste, téměř s vertikálním růstem, a pak dolar bude mít vertikální pokles. Proto se tato událost může stát velmi vážnou, událostí centra světového finančního systému. Možná znovu, v důsledku zákulisního boje, budou bankéři schopni odložit zavedení zlatého standardu. Ale dříve nebo později se to musí stát.

Proč je Banka pro mezinárodní platby nervózní? Proč chce zavést zlatý standard? Protože existuje celosvětová finanční krize, která bude mnohem závažnější, bude nejvíce zdlouhavá než ta, kterou jsme zažili na začátku prvního desetiletí.

Byl zveřejněn rezonanční článek, že Banka pro mezinárodní platby rozhodla o zlatě pod tlakem Číny a Ruska. Jedná se však o zjevnou přehnanost, ani Čína, ani Rusko nemají žádný vliv na Banku pro mezinárodní platby – to je můj názor, to jsou mé zdroje informací. Další věc je, že autorem této informace je známý mexický miliardář, který pracuje na trhu se zlatem a stříbrem. Pravděpodobně chtěl říci něco jiného, ​​že příjemci tohoto zavedení zlatého standardu budou určitě Čína a Rusko, protože zaujímají první a druhé místo z hlediska produkčního zlata. A pak bude mít Rusko tak spolehlivý zdroj měny, jako je nyní ropa. A že za ty vyšší ceny se zlato může skutečně stát tak cenným zdrojem.

Nyní budu 28. června pozorně sledovat, co se děje v Evropě, v Anglii. Může však dojít k dalšímu přenosu data.

Pokud má někdo určitý papír, nenutím vás, ale pro každý případ zvažte faktor z 28. června

 

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS

5 1 hlas
Ohodnoťte článek
5 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
CZK
CZK
29. 6. 2021 14:31

Taky jsem již četl hodně článků na toto téma a taky hodně datumů. Ale myslím si, že ve skutečnosti se žádný opravdový datum nedozvíme, protože by to vyvolalo dost velký chaos, možná i nepokoje. V USA žil v r. 1877 – 1945 E. Cayce alias „spící prorok“. Ten se k výše uvedenému tématu také vyjádřil v jedné ze svých předpovědí. Nevím, zda ji ocituji doslova, ale smysl zůstane zachován.
Jednoho dne se americký dolar zhroutí, ačkoli ještě den před tím se dobře stál a čile se s ním obchodovalo. Lidé půjdou a dobudou pevnost Fort Knox a rozkradou zlaté zásoby. Nějakou dobu se bude obchodovat výměnou zboží za zboží. Nejrychleji situaci vyřeší „jednotná Evropa“. Jediná země, která na tom vydělá, bude Rusko.
Předpokládám, že ti důležití bankéři to četli taky a neradi by přišli na buben, tak budou dělat všechno proti tomu pádu, a nebo alespoň se osobně na tu změnu zavčasu připraví. Získají výhodu oproti druhým. Proto nepředpokládám, že oznámí dopředu nějaké skutečné datum.
Další důležitá skutečnost, kterou musíme vzít v úvahu, je časová linie, po které jedeme, nebo několik linií, mezi kterými můžeme i přeskakovat. Ale to už je spíš pro kvantové a teoretické fyziky.