Představujeme vám naše krajské lídry – Plzeňský kraj

Tento článek je 11. díl série Představujeme lídry. Dosud vyšlo dílů 14

Mgr. Jan Sedláček / místopředseda Národní demokracie – lídr na kandidátce ANS s podporou ND v Plzeňském kraji

Narodil jsem se roku 1995 v Rokycanech, kde dodnes žiji. Vystudoval jsem obor Péče o životní prostředí a Biologie ekosystémů na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity. Podílím se na vědeckém výzkumu v oblasti adaptace na změnu klimatu, kromě toho také podnikám a jsem autorem několika povídkových knih. Jsem konzervativní národovec. Kladu důraz na tradiční hodnoty, jako je svoboda (po) projevu, klasická rodina a konceptuální svrchovanost národních států.

Dlouhodobě upozorňuji na nárůst moci nadnárodních kmotrů a dalších nevolených struktur a na jeho logické důsledky, jako je ožebračování občanů, neustálé omezování drobného podnikání či plíživý nástup orwellovské diktatury, na nějž reaguji svým oblíbeným citátem B. Franklina: “Ten, kdo se vzdá své svobody, aby získal bezpečí, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečí a ztratí obojí“. V oblasti životního prostředí ostře kritizuji Green Deal a celou koncepci tzv. uhlíkové neutrality, která pod falešnou záminkou ochrany přírody přináší omezování svobody a okrádání občanů (a mnohdy i poškozování krajiny). Namísto toho prosazuji racionální ochranu přírody zaměřenou především na zadržení vody v krajině, ozelenění měst a ochranu orné půdy. Komentováním politiky se aktivně věnuji od roku 2012, kdy jsem založil blog na serveru iDnes.cz (časem zde začal být cenzurován kvůli jeho nepohodlným názorům a přesunul se na stránku necenzurujeme.cz). V červnu 2014 vstupuji do Národní demokracie, ještě v témž roce zakládám místní organizaci v Rokycanech. V roce 2017 jsem zvolen místopředsedou strany a v roce 2020 zakládám spolek Národní mládež, kde jsem předsedou. Ve volném čase se též věnuji hře na kytaru, houbaření či permakulturnímu zahradničení.

 
 

 

 

Kompletní kandidátní listina ZDE

 

Grafiky ke stažení ZDE

 

 

 

 

 


 

Procházení sérií<< Představujeme vám naše krajské lídry – Moravskoslezský krajPředstavujeme vám naše krajské lídry – Jihočeský kraj >>

Autor příspěvku: ANS