Praktické rady, když nechcete test a když vás zaměstnavatel nechce pustit do práce, pokud nejste otestováni.

Občan má ze zákona právo žádat na testech INFORMOVANÝ SOUHLAS – je to potvrzení, že zdravotní výkon nemohou vykonat bez vašeho souhlasu.

Občan má právo zkontrolovat, zda mají ti, co testují, potřebné certifikáty. Pokud jste už na testech, žádejte informovaný souhlas a žádejte zdravotníka, aby se vám prokázal zdravotním certifikátem. Tlačte na tyto dvě věci.

Když už jste na testování, které nechcete podstoupit, ale nemáte odvahu a ani jinou možnost, tak jednoduše poučte toho, kdo vykonává test, ať on poučí vás o informovaném souhlasu. Je povinen vás poučit o rizikách. A tehdy se odvolejte na to, že se bojíte jít do rizika. Žádejte o tom písemný záznam a tlačte na to.

Každý test by měl mít na příbalovém letáku, kdo je DRŽITELEM REGISTRAČNÍHO ROZHODNUTÍ – rozhodnutí o bezpečnosti a kvalitě. Žádný test ho však nemá a to je v rozporu se zákonem! Takový výrobek by se na území EU neměl distribuovat, prodávat a už vůbec ne používat!!!

Zde konkrétní příklady:

Jedna žena podala trestní oznámení na odběrové místo, protože jí nechtěli ukázat platné dokumenty, že jsou odborníci k tomu určení, nechtěli se představit, nechtěli předložit schválení o likvidaci materiálu atd. atd. Vše natočila, zavolala policii, trvala na zabavení testovací sady jako důkazu a podala trestní oznámení.

Je potřeba, aby každý občan byl informován o svých právech, aby mohl konat!

NEEXISTUJE právní povinnost podstoupit test! Nemáte právní povinnost jít na testování (darování) tkání. Podle českých zákonů i podle evropských předpisů „je test darování orgánů, buněk a tkání“. Vláda postupuje protiprávně v souvislosti s požadavky na testy. ZDROJ ZDE: https://aliancenarodnichsil.cz/vlada-postupuje-protipravne-v-souvislosti-s-covidem-19-analyza/

Antigenní test nemůže zaručit, že jste negativní – je velmi nespolehlivý. Pokud si nedáte pozor, můžete ohrozit své okolí. Kdokoliv by po vás chtěl test – negativní testovací certifikát – zavolejte policii. Podle ústavy máte právo chránit své soukromí a zdravotnická dokumentace je speciálně chráněna – nemusíte ji dávat nikomu kromě státních orgánů. Pokud někdo chce porušit GDPR, musíte zavolat orgány činné v trestním řízení a bez slitování je nahlásit.

Podklady: JUDr. Adriana Krajníková, advokáta, Slovenská republika JUDr. Štefan Harabin, bývalý šéf Nejvyššího soudu SR a exministr spravedlnosti SR

 

 

Vzhledem k velkému množství dotazů týkajících se toho, jak postupovat, pokud vám zaměstnavatel nedovolil vykonávat práci dnes, aniž byste se prokázali testem na COVID-19, vám předkládáme návrh dopisu, který můžete poslat svému zaměstnavateli písemně. Další den ráno šup opět do práce a foťte reakci zaměstnavatele mobilem.

Písemné podání:

Jméno:…………………………………………………….

Adresa……………………………………………………………………….

Zaměstnavatel:…………………………………………………………….

Dnes ……………..jste mi nedovolili vstoupit na pracoviště s cílem řádně vykonávat svou práci ve smyslu platné pracovní smlouvy od…………

Nemám zákonnou povinnost nosit roušku ani se nechat otestovat a vy nemáte právo nahlédnout do mé zdravotnické dokumentace, včetně testu.

Vyzývám vás, abyste mi umožnili pracovat a dali mi práci dle výše uvedené pracovní smlouvy. Pokud tak neučiníte, upozorňuji vás, že si vyberu náhradu mzdy i na dobu, ve které mi nedovolíte vstoupit na pracoviště a pracovat.

V případě, že budete pokračovat v psychologickém vydírání, podám trestní oznámení pro trestný čin útisku zákon 40/2009 Sb., § 177 odst.1) b).

(1) Kdo jiného nutí, zneužívaje jeho tísně nebo závislosti, aby něco konal, opominul nebo trpěl, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti. (2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán, a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 značnou škodu, nebo b) spáchá-li takový čin v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného značný prospěch. (3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu, nebo b) spáchá-li takový čin v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu. Příloha: kopie pracovní smlouvy od………..

V………………………… dne:……………………………. Podpis :…………………….

Autor Ivana Schneiderová: „Pan JUDr. Harabin na svém FB to má zcela přehledně – právo do „vreckovky“…..(jen § jsem vyhledala v našem TZ).“

 

 

 


 

 

 

Autor příspěvku: Přetisknuto ANS

Příspěvek převzatý Aliancí národních sil. Jméno autora a zdroj článku je uveden v textu.
4.7 13 hlasů
Ohodnoťte článek
3 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Eva
Eva
15. 11. 2020 0:41

Díky, to co jste sem napsala je pravda, už jsem to četla .Děkuji Vám

Bohumil Šourek
Bohumil Šourek
13. 11. 2020 11:22

A odpovídají slovenské zákony zákonům českým?

paúa
paúa
Odpovědět  Bohumil Šourek
13. 11. 2020 20:01

Autor Ivana Schneiderová: „Pan JUDr. Harabin na svém FB to má zcela přehledně – právo do “vreckovky”…..(jen § jsem vyhledala v našem TZ).“