POZVÁNKA na pouť ANS, Hrad Sion, 10. 10. 2020

V sobotu dne 10.10 2020 proběhne pouť Aliance národních sil, která povede naše kroky na zříceninu hradu Sion.  Zde skončil odboj husitského vojevůdce Jana Roháče z Dubé v roce 1437. 

Sraz na místě bude v 11:00 hod.  a poslechneme si krátký zajímavý projev. 

Na zříceninu hradu se můžeme dostat ze dvou míst a to z malého parkoviště u obecního  úřadu v Chlístovicích nebo z městečka Malešov. 

Pokud pojedete  například z Prahy vlakem, tak odjezd je 08:04 hod. z hlavního nádraží (rychlík je 8:47 v Kolíně ) a přestup je 8:56 v Kutné Hoře.   Odjezd z Kutné Hory je  v 9:03  do Malešově, kde z vlaku vystoupíme v 9:22  a  z Malešova vede značená stezka husitských vojevůdců na hrad Sion, okolo památníku bitvy u Malešova ( r. 1424 ) a stezka končí v obci  Chlístovice.

Po skončení akce je možné občerstvení v Přátelském pivovaru v Malešově a poté odjezd individuální. Pojedete – li vlakem zpět, tak odjezd je v 14:33 nebo 16:24 hod. z nádraží Malešov a v Kutné Hoře je přestup směr Kolín a Praha.

https://www.natreku.cz/…ov/

Na uvedené mapě je červeně zaznačená cesta husitských vojevůdců, hrad Sion je hned u Chlístovic a památník bitvy u Malešova je na poloviční cestě mezi  obcí Chlístovice a Malešovem.    Výškový profil je minimální a vzdálenost mezi hradem Sion a Malešovem je necelé 2 kilometry a tudíž je to příjemná procházka. 

Uvedenou mapu si přepněte na turistickou a dejte na zvětšení a hezky uvidíte mapu celého výletu.

https://mapy.cz/…622

 

 

 


 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil