Pomník „vlasovcům“

Pane starosto, než začnete stavět pomník Vlasova…

Pane starosto,

dříve než začnete stavět pomník vojákům generála. Vlasova doporučujeme Vám navštívit Vídeň. Na Schwarzenberském náměstí stojí památník připomínající hrdinství 17 tisíc vojáků Rudé armády, kteří padli v roce 1945 během bitvy o Vídeň. Památník postavený v roce 1945 je udržovaný (na náklady Vídně) a svou impozantností v podstatě nemá v centru Vídně obdoby.

Je nadmíru zajímavé, že dosud žádný vídeňský politik (či umělec) nepřišel s tak blbým nápadem – pomník odstranit. Nikdo z nich se také nesnaží o historickou zmatenost veřejného mínění, které končí odstraňováním pamětních desek či likvidací historických pomníků a soch. Shodou historických okolností je umístěn na náměstí nesoucím jméno aristokratického rodu Schwarzenbergů. A je pozoruhodné, že ani náš Karel (Swarzenberg) neusiluje o jeho odstraněn& iacute; třeba z toho důvodu, že Vídeň byla osvobozena „rusáky“ pod vedením maršála Tolbuchina.

Obdobná je situace v Berlíně, kde se v Treptowském parku nachází monumentální památník sovětským vojákům. Pravda, byl postaven ještě za dob NDR. Ale stejně jako v Rakousku je pečlivě udržován z veřejných rozpočtů. A ani zde nikdo nevznáší připitomnělý požadavek na jeho odstranění.

Přestože historie je ohýbána a historické skutečnosti se zpochybňují, doufáme, že nenastane doba, kdy kat českých vlastenců K.H.Frank bude představován jako mírumilovný strýček z Karlových Varů, který ochránil české muže před frontovým nasazením,nebo Reinhard Heydrich, jenž dával Čechům práci a „nažrat“ v době, kdy celá Evropa krvácela.

Tyto obavy nejsou zdaleka tak fantasmagorické, protože některé nápady se již realizovaly.

V městské části Liberce -Vratislavicích byl vysokými náklady zrekonstruován rodný dům Ferdinanda Porsche. Pro oživení paměti, F.Porsche byl přítel Hitlera, šéfkonstruktér německých tanků a bojových vozidel, ale zejména člen SS! A jak jistě víte, tato organizace byla v norimberském procesu odsouzena jako zločinná.

A na samý závěr přátelská rada – se stavbou pomníku ještě počkejte – čas trhne oponou a postavíme pomník, který bude připomínat Josefa Goebelse – pomáhal přece českým filmovým umělcům, není – liž pravda?

 

  • Mgr. Petr Dobrý, Pardubice
  • Ján Kasič, Pardubice
  • Vlasta Novoný, Pardubice
  • Mgr. Ladislav Přibyl, Ansbach, Bavorsko
  • JUDr. Petr Šáda, Holice
  • Miroslav Verner, Dašice

 


 

 

Autor příspěvku: Přetisknuto ANS

Příspěvek převzatý Aliancí národních sil. Jméno autora a zdroj článku je uveden v textu.
0 0 hlasů
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Petr Vimmer
Petr Vimmer
12. 12. 2019 10:35

Viděl jsem zasedání zastupitelů Řeporyjí ohledně pomníku vlasovců. Vystoupení starousedlíků na mne udělalo takovýto dojem: synku, když potkáš nějakého vlasovce, slušně pozdrav, může to být tvůj otec.