Plutokrat a psychopat a oportunista se rovná Válek.

Jde o větu, nikoli rovnici. Proto nejsou v titulku použita matematická znaménka + a = i když výsledná suma na konci je zcela katastroficky identická. Nic tak strašlivého, jako žít v šílené době na straně lidstva vedené šílenci, humanitou nedotčenými politickými hochštaplery a gangstery, nás už asi nemohlo potkat. Co je to za lidi? Podívejme se pro tentokrát aspoň na jednoho.

Nadlidi – to je hodnota!

Vlastík Válek se před dvaašedesáti lety narodil na Moravě, vyrůstal tam, chodil do školy, vystudoval „za doktora“, dělal slušnou kariéru. Co jej vedlo usilovat od r. 2010 i o politickou dráhu není známo, aspoň dosažitelné zdroje to blíže neosvětlují a ptát se na to přímo tohoto chlapíka je asi zbytečné. Jako každý vládní hybatel by zaplavil tazatele ušlechtilými úmysly o prospěšnosti pro společnost, o humanitě, o lidských právech, zkrátka o ničem.

O čemsi by už asi vypovídalo více, proč si vlastně k lezení po politickém žebříku vybral dítko známého exlidovce Kalouska. Tento chemik tak dlouho provozoval politickou lučbu kamvítrtamplášť říznutou opovržením ke všem, co mu kdysi pomáhali volebními hlasy nahoru, až vytvořil pozoruhodný klub arogantů zvaný TOP-09. Elitokrati, po česku lepšolidi, se považují za (nikoli Bohem) předurčené übermenschen, po česku rovnou nadlidi, co mají šéfovat okrsku „civilizace“ pod pláštíkem demokracie, již ovšem ani za mák nevyznávají. A ten okrsek z rozbitého Československa jim vyměřila menšina degenerujícího lidstva, které dosud nedošlo že historicky končí. Sice končí, ale dosud vládnou nad pomalu se probouzejícími lidmi, jimž (velmi) pomalu dochází, že jde svět živením nadlidí kamsi špatně a mnozí se s nimi dokonce snaží diskutovat a na sebevražedné počínání je upozorňovat.

To je plutokracie. Lidstvo těchto vlád „lepších“ (bohatých) nad „obyčejnými“ (s majetkem zaručujícím aspoň obživu) zažilo bezpočet. Demokracie, která měla zaručit vládu většiny nad menšinou, plutokraté ukradli jako všechno, co jim může kdy prospět. Opentlili ji přívěsky jako třeba „liberální“, obohatili o „hodnoty“, za něž se vše schová, aby nebyl vidět jejich jízlivý úsměv při vyslovení toho slova. Demokracie.

Kdo by se za modrými trenýrkami s hvězdičkami bál…

No, a je jim úplně jedno, že nakonec prohrají, že po nich pro jejich (bohužel i naše) potomky nezůstane z národního majetku kámen na kameni a všichni budou třít jen bídu s nouzí. Pokud vůbec bude co třít, když nás válkové na místo starosti o svěřený rezort táhnou do války jako dobytčata na porážku.

Neznají totiž pocit strachu. Ne, že by byli Nebojsové z pohádky, to rozhodně ne. Nepřítomnost strachu je totiž projevem závažné poruchy osobnosti, která postihuje snad 1% – 2% obyvatelstva, v obchodě a byznyse kolem 10%, v politice snad až 50% – 60%, nazývané psychopatie. U nás za současné protektorátní vlády je psychopatů evidentně 100%, v dalších psychopatických atributech, jako např. neexistence empatie, soucitu či schopnosti diskutovat ještě někteří z nich speciálně vynikají.

Například v udílení knížecích rad. Třeba psychopatka Pekarová doporučuje nuznějším vrstvám při nedostatku financí na otop zdvojení oblečení a psychopat Válek zase maminkám nemocných dětí trávit čas obtelefonováváním desítek lékáren, dokud se nestane zázrak. Zázrak v podobě kdysi běžného léku proti horečce dítek, jenž za „hodnotového“ zhuntování tohoto rezortu lempláckým ministrem zdravotnictví začíná mít pro rodiče najednou cenu zlata. Jak se takový „odborník“ vlastně k této demoliční ministerské misi dostal?

Do politiky jedině s titulem MBA. (za ziskem přes mrtvoly…)

Inu, má na to. Patrně vzdělání a taky peníze. Vzdělání, aby jako správný fangličkář „oslnil“ ty hloupější tituly a to medicínské včas odhodil. Peníze pak proto, aby si případně chybějící politickou výkonnost možná tak nějak dokoupil.

Tak napřed k těm titulům. Pan ministr Vlastimil Válek se píše správně prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR.  Když už je teď ministrem, tak na ty tituly před jménem získanými v medicíně zapomněl. Jsou již nepotřebné a vize pana Válka o českém zdravotnictví je taková, že maximálně zafačovat a zbytek ať si každý (kdo na to bude mít) koupí. K tomu je důležitý titul MBA, což není žádná akademická hodnost, ale osvědčení vydávaná korporáty, že dotyčný absolvoval za nějakých (přibližně) 100 000 Kč třeba roční nalejvárnu či kurs řekněme k orientaci v byznyse a v umění kráčet přes mrtvoly. Titul EBIR pak žádným titulem sice není (jde o sdružení radiologů staré 18 let), ale může se psát za jménem a tak jde o další fangličku. A jak už bylo uvedeno – fangličkářství a psychopatie se nevylučují. Spíše naopak.

Ale co si myslíte? Válek přece není žádný Babiš…!

No a co k těm penězům? Vzhledem k „úspěšnosti“ politické kariéry, která by mnohou slabší povahu či nepsychopata od dalšího útočení hlavou proti zdi odradilo, je překvapivé, že pan Válek vydržel. Začal v komunálních volbách jako nestraník na kandidátce TOP-09 v Brně -Líšni v roce 2010. Uspěl a obhájil již jako člen i v roce 2014.

V tomtéž roce však kandidoval i do zastupitelstva města Brna (více židlí nemůže škodit) a neuspěl. Od r. 2012 seděl i v zastupitelstvu do jihomoravského kraje, kde obhajoval i v roce 2016 a rovněž neuspěl. V krajských volbách 2020 kandidoval Vlasta v uskupení SPOLU pro Moravu (taková správná brněnská pětikolka TOP-09, Zelení, Moravské zemské hnutí, LES, Idealisté) a zase neuspěl. Zkoušel to i ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 a věřte nevěřte – zase bez úspěchu.

V roce 2017 však už poslancem zvolen byl a inspirován úspěchem hned v následujícím roce (více židlí nemůže škodit) zase kandidoval dokonce na primátora města Brna, ke smůle Brňáků však neúspěšně. Co stálo za jiskřivým úspěchem 2017? Vize dnešního páně ministra? Tak jen pro doplnění. Z portálu hlidacstatu.cz plyne, že v letech 2013 – 2021 daroval Vlastimil Válek straně TOP-09 50 000,-, 10 000,-, 120 000,-, 156 000,-, 40 000,-, a ještě 40 000,-. Pak ještě firma AVTOKRAT, kde byl pan Válek jediným majitelem i jednatelem a již dnes šéfuje syn pana ministra sponzorovala TOP-09 30 000,- a 150 000,-. Takže sumasumárum kolem půl miliónu korun. A v roce 2021, v počátcích jeho ministrantování otci Fialovi neopomněl zasponzorovat osobně i ODS částkou 258 419 korun. Takže úplně dohromady nějakého více než tři čtvrtě miliónu. No, ale to jen tak pro pořádek, že ano. Jakýpak případný střet zájmů, pravda. A konečně post čistého protektorátního politika si přece nikdo nemůže jen tak koupit…

Tak jsme si aspoň vysvětlili pojmy psychopatplutokrat. Vysvětlovat podrobněji význam slova oportunista považujme za zbytečné. Vždyť kdo by věřil tomu, že snad pasívní, bezzásadové přizpůsobení se okolnostem, nedodržení zásad ve prospěch okamžitých výhod, česky řečeno prospěchářství – by se snad mohlo týkat pana ministra Válka.

 

Svatopluk Otava

komentátor ANS

 

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS