O testování dětí na covid

Snad tento příběh pomůže rodičům, pokud by došlo na testování jejich dětí. Důležitým sdělením je, že rodiče nemusí hned se vším souhlasit – termínem, místem a způsobem testování. 

Jedna z mých vnuček je studentkou gymnázia. Podle algoritmu Ministerstva zdravotnictví ČR byla spolu s několika spolužáky sedícími prvních lavicích třech řad ve třídě vybrána  k testům na covivid19, přestože neměla žádné příznaky. Příčinou byl jejich pozitivně testovaný učitel. Ve škole jí bylo oznámeno, že musí spolu s vybranými žáky jít do karantény s tím, že rodiče budou osloveni pracovníkem hygienické stanice. Ostatní žáci ze třídy do karantény posláni nebyli.

V následujících dnech byli rodiče několikrát hygieničkami kontaktováni a vyzýváni, aby se dostavili k povinnému testování vnučky. Její otec nesouhlasil s místem provádění testu ve vzdáleném místě cca 50 km mimo okres bydliště a také nesouhlasi se způsobem provedení testu přes nosohltan a navrhoval jiný způsob. V posledním hovoru s hygieničkou si vyjednal podmínku testování v okresní nemocnici dle místa bydliště a test ze slin z ústní dutiny. Na jeho dotaz na test z krve mu bylo řečeno, že to lze provádět jen v případě až člověk onemocní. K povinnému testování dcery byl telefonicky vyzván na termín 30. září 2020.

Jako babičce se mi takovýto výběr, bez příznaků nemoci, telefonické výzvy k testování a jednání bez účastí příslušného pediatra nelíbí a s obavami budu sledovat další postupy „našeho“ zdravotnictví v případě naší vnučky a dalších dětí v ČR.

 

Přišlo emailem.

 

 

 


 

Autor příspěvku: Přetisknuto ANS

Příspěvek převzatý Aliancí národních sil. Jméno autora a zdroj článku je uveden v textu.
0 0 hlasů
Ohodnoťte článek
2 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Jirka
8. 10. 2020 20:41

Co asi dělali Židé, když přišlo vyzvání jet do tábora… Přežili to? 🙂 I na to jedou dojde, ochotných šúdrů je dost…

Milena Poláková
Milena Poláková
8. 10. 2020 12:02

Nesouhlasit, nejít! Náhradou je již zmíněná karanténa vnučky. Nikdo, žádná hygiena nemá právo se takto chovat! Je to vše novodobá genocida a hlavně založena na nelogice a lži! Vnučce, Vám i rodičům se všemi blízkými přeji vše dobré ♡