Nigel Farage kandidoval kvůli Brexitu, Aliance za nezávislost ČR kvůli Czexitu

EU je nereformovatelná a je potřeba z ní vystoupit. Takové je poselství dnešní konference ALIANCE ZA NEZÁVISLOST ČR – proti přijetí eura, která se konala na pražské Novotného lávce. Zazněla varování před snahou zatáhnout Českou republiku do války či dokonce před pokusy úplně zrušit národní státy.

Aliance je tvořena osmi stranami a hnutími – jsou to Aliance národních sil (ANS), Bezpečné ulice, Čistý kraj, Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS), Národní demokracie (ND), Rozumní a Sdružení pro republiku – Republikánská strana Československa a politická strana Hnutí PES.

Lídrem je současný europoslanec Hynek Blaško. Jako dvojka na společné kandidátce figuruje předseda neziskové organizace Národní mládež a místopředseda ND Jan Sedláček, jako trojka pak šéfka ANS Vladimíra Vítová a čtyřkou je předseda strany Rozumní Petr Hannig. Na pátém místě voliči najdou předsedu DSSS Tomáše Vandase, na šestém předsedu ND Adama B. Bartoše, sedmičkou je advokát Miroslav Pindeš, zastupující republikány, a osmičkou Jiří Janeček, předseda Hnutí PES.

»Dnes je to skoro na den měsíc před volbami do Evropského parlamentu. Když se podívám do tisku, hemží se to tam průzkumy, jak si kdo stojí před volbami. Jsem šokován, jak mají lidé krátkou paměť a volí ty, co stojí proti nim. Ty, kteří říkají, že jsme ve válce, a podporují vraždění,« řekl na úvod Blaško. »Jak můžou volit ANO, které až na výjimky vždy hlasovalo proti zájmu České republiky a jehož předseda se aktivně hlásí ke Green Dealu? Jak mohou stále věřit KDU-ČSL, která byla u všech prapodivných rozhodnutí a k tomu teď přistupuje paktování se Sudetoněmeckým landsmanšaftem, kdy lidovecký poslanec navrhuje mistra Posselta na české státní vyznamenání? To je něco neuvěřitelného, to nemůže normální člověk strávit,« uvedl lídr Aliance a pokračoval: »Nebo TOP 09? Ta se podílela na Majdanu oslavnými kecy pana Schwarzenberga, který tam byl i osobně. A STAN s jeho Dozimetrem, jehož předseda z pozice ministra vnitra lže o migračním paktu? Jak lze věřit ODS, která se zprofanovala skrze svého předsedu a jeho předvolební sliby a která nás zatahuje do světové války? Pan Fiala mi někdy připomíná Goebblese, jak ve filmech volá ‚Chcete totální válku?‘ a dav mu odpovídá ‚Ano, chceme!‘. Vzpomeňme i Piráty a jejich ‚Pusťte nás na ně‘. Pustili jste je – a co udělali? Postavili se proti vám doma i v zahraničí. Příznačné je jejich prosazování zelených nesmyslů, a tak bych mohl pokračovat.«

Podle Blaška se to na kandidátkách konkurenčních subjektů hemží lidmi, kteří jsou spojováni s různými kriminálními kauzami a jejichž rozhodování bylo pro řadu resortů likvidační. Jako voják připomněl lídra koalice SPOLU Alexandra Vondru. »My takové kandidáty nemáme. Máme odborníky znalé ve svých oborech, jimž jde o rozkvět České republiky a jeho občany, kteří se nezpronevěří svým morálním zásadám,« připojil Blaško a dodal, aby lidé nevěřili »pitomým slovům o propadlých hlasech«.

Předseda DSSS Vandas přiznal, že před 21 lety hlasoval proti vstupu do Evropské unie. »Bylo mi jasné, že to nebude nic zářného, že nebude svítit sluníčko a modré z nebe. Byla to příprava pro novou totalitu a i ti, co hlasovali pro, museli po 20 letech prozřít, kam jsme to jako Česká republika vstoupili. Vývoj je zřejmý a byl odstartován podepsáním Maastrichtské smlouvy, která realizuje vizi jedné vlády, jedné měny a jednoho státu. Od té doby se neustále utahují okovy a omezuje osobní svoboda občanů,« varoval Vandas. Uvedl, že pokud nebudou ve volbách zvoleni kandidáti, kteří hájí suverenitu členských států, bude trend omezování osobní svobody »brutálně pokračovat«. »Je to jasné. Stojíme před rozhodnutím, zda chceme suverenitu a svobodnou zemi, nebo pokračovat v bruselské totalitě,« připojil Vandas.

Vládu Petra Fialy (ODS) zkritizoval za to, že »financuje kolaborantské oligarchy na Ukrajině«. »Vláda má podporu dvou procent českých obyvatel. Podle mě je to ještě hodně, protože věřit těmto kolaborantům může jen naivka nebo blázen,« dodal Vandas.

Šéf DSSS, ale i dvojka na kandidátce Aliance Sedláček se dotkli i předsedkyně KSČM Kateřiny Konečné, které podle nich dnes jinak mluví, a jinak přitom hlasuje v Evropském parlamentu. »Tři roky spala a najednou se probudila a je všude, protože jí jde o to, uhájit své koryto,« řekl Vandas. »Jedině generál Blaško hlasoval v národním zájmu a občas i Ivan David, ale i kdyby se tam za SPD dostal jen jediný kandidát, bude to právě on díky preferenčním hlasům,« uvedl Sedláček, který naopak zkritizoval lídra společné kandidátky SPD a Trikolory Petra Macha, jenž se v televizním rozhovoru »pět minut vykrucoval«, když měl odpovědět, zda vystoupit z EU či ne. »Evropská unie je jako tornádo. Také začne impozantně a pak vám začne brát auta, domy, zvířata a průmyslové podniky. Dobře víte, že od roku 2035 mají být zakázány automobily se spalovacími motory, EU chce cíleně znemožnit opravu ojetin a do toho vstupuje zavedení uhlíkové daně, což by zdražilo pohonné hmoty. Časem by nám znemožnili jezdit autem,« řekl Sedláček s tím, že není čas na měkkou reformu EU. »Kandiduji s cílem pomoci ve vystoupení z Evropské unie. Podobně jako kandidoval Nigel Farage, aby pomohl své zemi k Brexitu, já chci pomoci k Czexitu,« dodal Sedláček.

Šéf Národní demokracie Bartoš také konstatoval, že EU je nereformovatelná. Podle něj je potřeba vystoupit i z NATO, které je »obrácenou mincí« Unie. »Mocnosti z EU nás chtějí zatáhnout do války na Ukrajině. Naši političtí zástupci to jakoby odmítají, ale až skončí volební kampaň, kde se maže lidem med kolem úst, hrozí, že dojde k poslání skutečných vojáků na Ukrajinu, včetně těch našich,« varoval Bartoš a vyzval, že právě z toho důvodu je potřeba, aby své zástupce v EP měly mírové síly.

Předsedkyně ANS Vítová zase upozornila, že jde možná o poslední evropské volby, kdy se volí v jednotlivých státech. Existuje totiž snaha, aby se hlasovalo o jednotné kandidátce konkrétních frakcí. »EU je založena na nadřazenosti nadnárodních korporací nad národními státy. Čelní představitelé Unie říkají, že státy mají zaniknout, takže pokud chcete zachovat nezávislost, nezbude vám nic jiného než volit Alianci,« dodala Vítová.

Na konferenci v Praze se postupně se svými projevy představili i další kandidáti ALIANCE ZA NEZÁVISLOST ČR. Pro nemoc chyběli předseda Rozumných Hannig a šéf republikánů Sládek.

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 7. a 8. června tohoto roku a České republice patří 21 křesel ze 720.

Petr Kojzar

Převzato z webu iportaL24.cz


 

Autor příspěvku: ANS